#Bal Yer misiniz?

Bal Arı Gardaşların, Çiçek ve Meyve Gardaşların Tomurcuklarından Alıp Yuttuğu Nektarın Arı Gardaşların Bal Midesi Denilen Organlarında İnvertaz Enzimi Sayesinde Kimyasal Değişime Uğramasıyla Oluşan ve Kovandaki Petek Hücrelerine Yerleştirilen Çok Faydalı Bir Besindir.

Nektar Bala Dönüştürülürken Arı Gardaşlar Sağladıkları İnvertaz Enzimi Sayesinde Sakkarozu İnversiyona Uğratarak Fruktoz ve Glikoz Şeklinde Basit Şekerlere Dönüştürür ve Fermantasynun Meydana Gelmesini Önleyecek Miktarda Suyunu Uçururlar.

Kovandaki Hücrelere Yerleştirilen ve Üzeri Mumdan Bir Kapakla Örtülen Bal Arı Gardaşlar Tarafından Sağlanan Özel Havalandırma Sistemi Sayesinde Bilinen Tat ve Kıvama Gelir.

Bal Ayı Hayvanı Tarafından Çok Sevilen Bir Besin Maddesidir.

#SerKan1923

@Ayizitt @AsenaKrgzz @benaslındayoğumm @KntszmLq @siray @Tugbu

@mehcab @Bakırköylüm @Hüzün_Kovan_Kuşu @нейтральны @kaptanpırays @KurabiYe @NesliTükenmişErkek @RdvnSbs @TheKerim54

• Evet Çok Severim.
    43%(12)47%(26)Oy Ver52%(14)
  • Arada Sırada Yerim.
    39%(11)40%(22)Oy Ver41%(11)
  • Hayır Yemem.
    18%(5)11%(6)Oy Ver4%(1)
  • Diğer (Belirtiniz)
    0%(0)2%(1)Oy Ver3%(1)
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

3|1

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 14

• Yerim bal vallahi şekerli :D olduğu için şekerli şeyleri yerim genelde

0|1
    0|0
  • Hiç sevmem.

0|1
    0|0
  • Çocukluğumda arıların tükürüğü ile yaptığını duymuştum tiksinmiştim. Şimdi öyle düşünmüyorum ama tatlı sevmediğimden aramıyorum hiç.

0|1
    0|0
  • Cok severimm bal tereyagi ve sicak ekmek vazgecilmez üçlü ahaha petek balı cok daha fazla guzel 😊

0|1
    0|0
  • Severim kaymakla daha çok 😊 bahcede bal kovanlarimiz var. Safi bal bulmak zor 5 petek bala tek tas yüzük verenler varken üstelik: ))

0|1
    0|0
  • Çok severim

0|1
    0|0
  • Severim

0|1
    0|0
  • Dedemin kovanları sağolsun bir elimde balda bir elimde yağda yaşayıp gidiyorum😋😋

0|1
    0|0
  • Hayır Yemem.

0|1
    0|0
  • Olsa da olur olmasa da.

0|1
    0|0
  • Çok severimmm immm :) Yeşilçayla deneyin birde

0|1
    0|0
  • Arasıra

0|1
    0|0
  • Sıcak pide ekmeği margarin bal üçlüsü severim

0|1
    0|0
  • Kahvaltıda özellikle yerim..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Evet çok severim her sabah kahvaltıdan yarım saat önce bir yemek kaşığı bal yerim sindirim sistemine iyi geliyor hazımsızlığı alıyor.
    Arının sindirdiği besin olduğu için sadece bal değil probolis ve polen gibi diğer arı ürünlerinide kullsnıyoğ

0|1
    0|0
  • Evet balı severim. Ama imkanlar hgereği her zaman yemem. balı marketten değil direk üreticiden alıyorum. Sevgili üreticimin balı nasıl elde ettiğinede hafiften şahidim.

arıcılık zor bir meslek. Amcamı bir kovan arının soktuğunu hatırlıyorum hastaneye kaldırdık. yaralarını iyileşmesi zaman aldı

0|1
    0|0
  • Genelde petek balı tüketirim ağabey süzmenin hilesi çok oluyor ama peteğin pek hilesini yapamıyorlar :)

0|1
    0|0
  • Çok severim

0|1
    0|0
  • Bal ve tereyagi kadar muhtesem bir ikili gormedim mumkunse her sabah yerim.

0|1
    0|0
  • yerimmmm

0|1
    0|0
  • hemen her gün yerim..

0|1
    0|0
  • Bal kaymak çok severim 😄

0|1
    0|0
  • balı severim ve yerim ama çok değil.