Bana acil kek ya da kurabiye tarifi yazar misiniz lutfen?

Sitelere giremiyorum netim kiisitli uygulama da acmiyor tarifleri yardimci olun rica ediyorum😕kakaolu istyrm ama Şu an kakao bulamam ona gore bir tarif yollayin 😇tesekkurler

0|0
14

En İyi Erkek Görüşü

• tarifi, kek tarifleri içinde en çok tercih edilenler arasında geliyor. Nefis bir kakaolu kek için size tavsiyem, kesinlikle yumurta ve şekeri baştan en az 5 dakika çırpmanızdır. Bu kekin iyi kabarmasını sağlar. Genelde toz şeker kullanılır keklerde ama ben pudra şekeri kullanmayı tercih ediyorum zira hem daha hafif hem de daha leziz bir tadı oluyor. Kakaolu kekiniz pişince kalıptan çıkarmakta zorlanırsanız, servis tabağına kek kalıbını ters çevirerek kapatın ve tabanına ıslak bir havlu koyun. Böylece kısa süre sonra kalıp keki servis tabağına bırakacaktır. Ayrıca kek kalıbını yağlayıp üzerine 1 yemek kaşığı un serpiştirirseniz bu da kalıptan kolay çıkmasını sağlayacaktır.

Kek malzemeleri

4 tane yumurta
    2 su bardağı toz şeker (pudra şekeri de kullanabilirsiniz)
    1 su bardağı süt
    1 su bardağı zeytinyağı
    2 paket vanilya
    1 paket kabartma tozu
    2 yemek kaşığı kakao
    2.5 su bardağı un
    Kakaolu Kek Tarifi

Kek tarifimize her kekin kabarma sırrı olan şeker ve yumurta karışımı ile başlıyoruz. Bir kabın içine şeker ve yumurtaları alıp, mikserle iyice köpürüp kabarcık olana kadar çırpıyoruz. Ardından süt, zeytinyağı ekleyip tekrar çırpıyoruz. Karışımın üzerine unu eliyoruz ve vanilyaları, kabartma tozunu, kakaoyu katıp mikserle tekrar çırpmaya başlıyoruz. Hazır olan kek harcını, yağlanmış kek kalıbına döküyoruz (yağladıktan sonra unlamayı unutmayın) 5 dakika ısıttığımız 170 derecelik fırına kakaolu keki sürüyoruz.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• bekle canım bulcam sana

0|0
    0|0
    • tamam canım sen yaz ben görürüm

• Cok guzel oldu yapmadiysan tavsiye edrrin olculeri tam olarak ayni yaptim tuttu.. cook saol..

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 3

• biraz süt bir paket bisküvi bir paket buding ıslak kekin anında hazır

0|0
    0|0
  • Yap banada yolla

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...