Kapat

Biranın tadı berbat, nasıl içiyorsunuz?

Merhaba.21 yaşındayım. Şuana kadar hiç alkol almamıştım. Ama bugün bir arkadaşım bana geldi yanında iki şişe bira ile. Ne oldu dedim, gel içelim biraz kafa dağıtalım dedi. Film müzik eşliğinde içtik. İçtik ama ben zar zor içtim her yudumda kusacak gibi oldum, tadı berbat ötesiydi. Neyse işte şişeler bitti. Ama benim canım bir daha çekti nedense maddeye bak kendini bir daha aldırttı bize. İki şişe daha aldık. İçtim falan yine aynı berbat tat. Ama kendini aldırttı içki. Nasıl oldu bilmiyorum. Arkadaşım da kahvaltıda bile bira içer diyor ki sorduğumda dünyanın en güzel içeceği ne mükemmel bir şeydir bu vs.. Ama ben beğenmememe rağmen içtim bir daha içtim. siz nasıl içiyorsunuz bu berbat şeyi? zamanla mı güzel geliyor yoksa tadı?

0|0
21|57

En İyi Erkek Görüşü

• galiba doğru konudayım cevap vermek için, adımdan ve profil fotomdan anlayacağınız üzere. lise döneminden beri düzenli bira içen bir insan olarak şöyle söyleyebilirim. ilk içtiğim dönemler, ne bu ya falan diyordum. ama ortam gereği ve insanın kafasını hoş etmesinden dolayı 3-5 defa sevmeden içtim, ardından tadı damağıma alışmaya başladı. ardından o tadı arar oldum.

bu konuya şöyle de bakabiliriz, bildiğimiz üzere kola asitli ve boğaz yakacak bir içecek diye geçer. hiç ilk kola içtiğiniz zamanları hatırlıyor musunuz? emin olun ben kaç çocuğa denk geldim, hepsi ilk içişinde yüz ekşitip, tadından memnun olmadığını gözlemledim. fakat öyle bir içecek ki bu, her oturduğunuz masada karşınıza geldiğinden ve sürekli içme fırsatı olunca artık tadına alışmış olup, zaman zaman hararet yaptığımız vakitlerde o boğaz yakan asidi tatmak istiyor bünyemiz. biraya alışan insanın durumu da böyle diye özetleyebiliriz.

galiba bira şu an için hayatımın en zayıf noktası, öyle ki türkiye ve dünyayı gezip 150ye yakın farklı bira denemişliğim var.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 56

• icmedim sukur daha merakim yok

2|0
    0|0
  • Ilk ictigimde aynısını yasadim. Şişe hiç bimick gibi geliyordu. Bitsede kurtulsam diyordum. Hala da öyle çok bira icemem ama 3 tane falan içiyorum zorlamadan. Yetiyor oda. Ve tadı kötü gelmiyor. Ama içki iceceksen viski iç. Viskiyi bir kez iç zaten bir daha diğerlerine tenezzül etmezsin

0|0
    0|0
  • Aslına Bakarsanız Tüm İçkilerin Tadı Berbattır.

0|0
    0|0
  • iciceksen rakı içiçen aslan sütü mubarek

1|0
    0|0
  • Senin gibi daha önce hic bira icmemis bir arkadasım vardı, tadı ne kadar kötü falan diyordu aradan zaman gecti bir baktım hadi bira alalım demeye basladı.

0|0
    0|0
  • İlk kez içtiğin için böyle kısa aralıklarla bir kaç defa daha içtiğinde sana da güzel gelecek ki bu tüm alkol ürünlerinde böyledir ve sana şu an tadının kötü gelmesi çok normal :)

0|0
    0|0
  • sen miller iç bence en iyisi bayanlar genelde bundan içer tadı nefis kokusu latif alkol oranı az denersen hak verirsin bana sen ya tuborg ya efes içmişsindir onlar tadı biraz acı olur.

0|0
    0|0
  • Aynen bende öyle düşünüyorum diğer içkileride içemem bir ara absolut içtim 4 fondip yaptım mahalleyi esir aldım

0|0
    0|0
  • Ben içiyorum ara sıra ama bidaha aldırtmıyor öyle kolay kolay sen severek içiyosun ki alıyosun

0|0
    0|0
  • Şuana kadar sadece shot içtim. İlk bir kaç yudumda mide bulandırır ama sonrasi iyi gidiyor. (benim görüşüm)
    4 tane içmiştim. Daha da içerdim ama yoktu :)

0|0
    0|0
  • Tadı güzel olan içki mi var.

0|0
    0|0
  • Birayı öyle tek içmiceksin yanına fındık fıstıkta olacak ki bastırsın zamanla alışıyor ağzın yeni bir tat çnkü

0|0
    0|0
  • ben severim o buz gibi terlemiş bardaktan damlacıkar akarken bolca malt aroması içeren o birayı yudumlamak... ardından sigaradan bir fırt..

0|0
    0|0
    • Benim bile canımı çektirdin arkadaş.

• sırf o yüzden öyle yazdım :D şerbetçi otu az olan ve miller gibi biraları dene ya da tuborg gold. gidipte efes extra ya da kırmızı tuborg içtiysen sevmemen normal

• Rakıyla karıştırıp iç öyle daha güzel

0|0
    0|0
  • Kaafa yaşamak için her sey 😃

0|0
    0|0
  • Yoo, berbat değil.

0|0
    0|0
  • Ben genelde şişeden içerim bazen de bardaktan ama en iyisi buz gibi bir kadeh rakı

0|0
    0|0
  • Hangi birayı içtiniz?

0|0
    0|0
    • Bomonti

• Bilmiyorum malttı galiba

• İlk içtiğim zamanlar bana da kötü gelmişti ama alışınca bira içmeye insan keyif veriyor tek sorun wc trafiği :)

• Çoğu kişi muhabbet esnasında iyi gidiyor diye içiyor zaten.

0|0
    0|0
  • Bira veya herhangi bir alkol zaten tadı için değil, alkolün verdiği keyfi almak için içilir. Ayrıca ilk kez içene kötü gelmesi çok normal.

0|0
    0|0
  • İlk içtiğimde 14-15 yaşlarındaydım.
    Ben de sevmemiştim.

Fakat güzel bir içkidir.

0|0
    0|0
  • heves etme böyle şeyler ramazanda ne içkisi

0|0
    0|0
    • Heves değil denedim sadece. Kendini bir daha aldırttı. Kararsızım ama sık sık da canım çekiyor

• Baslama hic geregi yok

• 2 şişe bira nedir ya. hadi içiyorsunuz bide ramazan ayında bari tam için düzgün günaha girin :D Bu arada birayı sadece ortamlarda içerim. Eğer tadı güzel diye içki içiceksen kızlar genelde vodka-vişne falan içer.

0|0
    0|0
  • Ağzın alışıyor bir süre sonrasu gibi içersin. Alkol tatlı olacak hali yok

0|0
    0|0
    • Ama berbat ya kımız gibi mübarek.

• Sana öyle gelmiş. Bende ilk içtgiimde bu ne lan içilmez bu diyip hatta midem bulanıyodu atıyordum çöpe. Ama şu an canım istediignde bir soğuk bira alıp içiyorum

• Hmm anladım.

• yaa biranın tadı çok güzell damak tadıyla alakalı demekki benim en sevdiğim içecek alkolde :)

0|0
    0|0
  • Bira patates için yatıya bile giderim.

0|0
    0|0
  • çok içmişsin dikkat et biraz :D

0|0
    0|0
  • Tadı güzel değil ki fakirin alkollü içeceği bence viski daha güzel.

0|0
    0|0
  • Yaniliuorsun mis gibidir aksine

0|0
    0|0
    • Öyle mi :d

• Oturunca sabaha kadar bir kasa icilen bisey nasil kotu olabilir.. suyu icemezssin dusun :D.. ama tabi efes ekstra dan bahsetmiuorum " amsterdam , tuborg malt " kastim benim kendimce ictihimizde

• Zamanla güzel gelir yerinde olsam. alkole bulaşmam ama.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    26

Kızlar Ne Diyor 20

• Biranın tadı kötü. Rakı iyidir <3

0|0
    0|0
  • Bu zamana kadar içmediğim için tuhaf gelmesi normal iki üç seferden sonra yazın buz gibi iç bak onu nasıl alışıyorsun

0|0
    0|0
    • Lanet olsun ya canım çekti docösğcldmsğ

• ilk aldığımızda arkadaşla 14 yaşlarındaydım o kadar kötüydüki yere dökmüştüm piste kokuyodu ama sonradan sevdirdi kendini :D

0|0
    0|0
  • Bira yine iyi, rakı? Amaann diyorum :D

0|0
    0|0
  • işte ona bağımlılık deniyor. içme bence artık

0|0
    0|0
  • bence güzel tadı ya :D

0|0
    0|0
  • Rakı hariç tamamı bana hep güzel geldi. Hiç kötü bir tat vermedi hatta su yerine bira içtiğim bile oldu ama rakıya zamanla alıştım. 4-5 kez içtikten sonra sana da biranın tadı güzel gelir. Efes Malt başlangıç için daha iyi olabilir.

0|0
    0|0
  • Tadını beğendiğimizden içmiyoruz zaten :D

0|0
    0|0
  • Iki shishe bira bitirmishsin tadi berbat diyorsun komik

0|0
    0|0
  • Vodka redbul dene tadı güzel seksi ve nostaljik xd gerçi ben bıraktım içmeyi ama

0|0
    0|0
  • Haramsa guzeldir (!)

0|0
    0|0
  • 😂 buda enteresan bir soru nası içiyosunuz diyo sen nasıl içtin

0|0
    0|0
    • Hayır öyle değil bayağı su gibi içenler var

• İllaki ben sevmiyorum bu tarz şeyleri onu içen arkadaşlarım zaten yok

• İlk seferlerde böyle oluyor ama daha sonra alışıyorsun :D

0|0
    0|0
  • İlkinde olur öyle

0|0
    0|0
  • Yanında bir şey varsa ve gerçekten içmek istiyorsan tadı güzel gelir

0|0
    0|0
  • Zamanlaaaa zamanla

0|0
    0|0
  • dfxkjvkzsdvjlsnvk ay kanka çarptı bu beni

0|0
    0|0
  • tabii ki harika bişey, dünyanın en kutsal içeceği

0|0
    0|0
  • Aliskanlik

0|0
    0|0
  • Ben de sevmiyorum başka bir şey içtikten sonra iyi oluyor bira, cila atmak derler

0|0
    0|0
    • Vaay öğrendiğim iyi oldu o halde.

• 2 votkadan sonra iç

Yükleniyor...