Kapat

Yabancılar Türk yemekleri hakkında ne düşünüyor? Sizce düşündükleri nedir?

Yabancılar Türk yemekleri hakkında ne düşünüyor? Sizce düşündükleri nedir?

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• Bayılarak yiyorlar... Özellikle ev yemeklerine hasta oluyorlar. Danimarkalı bir aileyi 15 gün kadar misafir ettik. Gitmeden bir gün önce yapılan yemekleri sadece kendileri için hazırlandığını ve başka zamanlarda bu şekilde yemek yemedigimizi düşünmüşler.😀 ve bunun karşılığında para teklif ettiler bir daha böyle birşey duymak istemediğimi söyledim. O zaman 1 akşam yemeğini biz hazırlayalım dediler bizde kabul ettik etmez olsaydık kendileride yiyemediler. 😀 15 günlük ziyafetin arkasına bu pek iyi olmadı galiba deyip bizi zorla lüks bir lokantaya yemeğe götürdüler. Hersene geliyorlar artık. İyice aileden oldular 😀

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sulu yemeklerimizi bilmiyorlar
    Türk mufağı deyince akla gelen sadece kebap ve baklava.. Evde de kebap yediğimizi sanıyorlar.
    Baharatlı Türk mutfağı imajı doğru mu?
    Yemeklerimizin tanıtım videoları her nedense hep baharat çarşısında başlıyor. Oysa aslında o kadar baharatlı değil bizim yemekler. Bir Thai , Meksika , İran, Arap hatta Vietnam , Çin mutfağında tek yemekte en az 6 baharat kullanılıyor. Hint mutfağı hele bu konuda tartışmasız.
    Bizde daha çok maydonoz dere otu nane kekik defne gibi kokulu otlar soğan ve sarmısak kullanılır , baharat çeşitleri kimyon, kara biber, yeni bahar , tarçın karanfil gibi bir kaç çeşidi geçmez. Kakule , yıldız anason , tamarind , bilinmez bile.. zencefil ve tarçın sadece tatlılara özgüdür et yemeğinden çıkmaz.. Etlerimizi baharatlı soslara bulayıp pişirmiyoruz genelde tuz ve soğanla terbiye edilir.. tereyağ kuyruk içyağı gibi hayvansal yağ tadı ön planda olup , baharat baskın değildir. Taze söğüş ya da közlenmiş sebzeler ve pilav eşlik eder , üstüne baharatlı sos dökülmez.. Zaten mutfağımızda sos pek yok.
    Baharat olarak yemeklerde ön plana çıkan kırmızı acı biber de güney mutfağında çok kullanılıyor. Orda da baharat genelde masadadır , istersen eklersin.
    Kebap acılı olunca tüm Türk mutfağı baharatlı mı oluyor?

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Lezzet olarak çok beğenirler fakat fazla yağlı ve karbonhidratlı buldukları için çok fazla tercih etmezler.

1|0
    0|0
  • ben türk mutfak çok seviyor özellikle cikofte manti ve zarma yı çok seviyor ben

1|0
    0|0
  • Bununla ilgili yotube'ta videolar var. Eğlenceli videolar, bakabilirsin...

1|0
    0|0
  • Onlar ha bire fast food yediği için Türkiye onların gözünde yemek cennetidir diye düşünüyorum birde internette yabancılar türk yemekleri deniyor diye bir sürü video var ordan bakabilirsin.

1|0
    0|0
  • seviyorlar. gerçektende yemeklerimiz iyi ama. birkaç iyi şeyimiz var değerini bilelim.

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 4

• Seviyorlar.

1|0
    0|0
  • Bir almana yemek yapmistim. Cok az pul biber koymus olmama ragmen agzi yanmisti. Baklava falan da pek sevmezler.

1|0
    0|0
  • Birkaç arkadaş vardı koreden kebab diye ölüyorlar. amerikalı vardı o da öyle. Bir kebabtır gidiyor: )

1|0
    0|0
  • Seviyorlar

1|0
    0|0
Yükleniyor...