#Tarhana Cips Yediniz Mi?

İnsanın çocukluk arkadaşlarının birinin Gaziantepli birininse Kahramanmaraşlı olması büyük şans, değişik lezzetlere erişebiliyorsunuz 😂 Kahramanmaraşlı arkadaşım memleketine her gittiğinde meşhur tarhana cipslerinden getirir. Anadolunun çoğu yerinde yapılır ama inceliği ile şanı ile Kahramanmaraş'ın ki meşhurdur 😊 Ekşimsi bir tadı var ilk yediğimde garipsemiştim ama sonra bir baktımki elimde tabak kütür kütür gidiyor ahahah bağımlılık yapıyor 😂 Yeme fırsatınız olursa mutlaka mideye indirin bir nevi #AnadoluCips 😃

Kahramanmaraş Tarhanası: Dövme, Yoğurt, Tuz ve Kekikten Yapılmaktadır.
Dövmeler pişirme esnasında ağaçtan yapılı "Tarhana küreği" ile sürekli karıştırılır. Pişirilen aş, bezler üzerine çekilerek soğutulur. Büyük leğenlerde yoğrularak üzerine yoğurt ilave edilir. Yoğurtla, yoğrulan tarhana, çukurluk yerdeki bez üzerine taşınır. Üzeri iyice kapatılır. Birgün dinlendirilir. Komşu ve akraba kadınları toplanarak sabah erkenden dam başındaki "çiğ"Ierin üzerine el maharetleri ile sererler. Birgün sonrada tamamen kurur, kurumuş haline "Tarhana Cipsi" denir.

0|2

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 16

• Cayın yaninda iyi gider

Gaziantepli olmak daha da büyük sans :)

1|0
    0|0
  • Yemedim. Gaziantep ve Şanlıurfa yöresinden olan arkadaşlarım bana biberden başka bir şey yedirmediler.

1|0
    0|0
  • denk gelmedim hiç

1|0
    0|0
  • İlk kez duyuyorum aslında bunu markalajması gerek Türk kültürüne ait güzel bir cips olarak marketlerde yerini almalı hem sağlıklı hem besleyici.

1|0
    0|0
  • yemedim. d

1|0
    0|0
  • Çok lezzetli bu

1|0
    0|0
  • Yemedim

1|0
    0|0
  • Yapta yiyek :D çorbasını severim ama cipsini yemek nasip olmadı :)

1|0
    0|0
  • İlk defa duyuyorum

1|0
    0|0
  • bir yanım maraşlı :D

1|1
    0|0
  • Hiç yemedim ama normal cipsiden sağlıklı olduğu kesin

1|0
    0|0
  • Cevizle yeriz :)

0|0
    0|0
  • Evet yedim cok severim. 😉

0|0
    0|0
  • Tarhanayı sevmediğim için bana göre değil size afiyet olsun ☺

0|0
    0|0
  • hic yemedim olursa yerim

0|0
    0|0
  • Nereden satın alabilirim ki? :)) ( İstanbuldayım )

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Yedim ama sevmedim

1|0
    0|0
  • yemedim merak ettim bak şimdi :d

1|0
    0|0
  • çok duydum ama yemek bitürlü nasip olmadı heryerde bulmak mümkün değil yöresel bir yiyecek zaten.. çokta merak ediyorum

1|0
    0|0
  • Annemlerin tarafta da var ama şekli çok daha farklı içinde kekik olmuyor üstelik bezin değil sapın üzerinde kurutuluyor. Biz sadee Tarhana deriz 😊 Bununla akraba olabilir bizimki de 😀

1|0
    0|0
  • Yemedim

1|0
    0|0
  • Eğlenceli çıtır çıtır bir atıştirmalik ama koku hassasiyeti olanlar tercih etmez diye düşünüyorum. Ben tadini beğenmedim.

1|0
    0|0
  • ilk kez duydum

1|0
    0|0
  • yemiştim çok güzel yaa :D

1|0
    0|0
  • yemedim

1|0
    0|0
  • Evet maraşlı arkadaş yetirmişti ilk srvmedin ama sonradan alışkanlık yapıyor bırakamıyorsun 😂

1|0
    0|0
  • Yemiştim 😄

1|0
    0|0
  • Adını duymuştum.

1|0
    0|0
  • Tarhana corbasini bilirimde cipsini ilk kez duydum.:)) afiyet olsun ozaman.

1|0
    0|0
  • yemedim 😊 kesin lezzetlidir 😋

1|0
    0|0
  • Onun adı direkt tarhana tarhana cips değil belki çerezlik tarhana denilebilir ama tarhana cips hic denilemez

0|0
    0|0
    • Maraşlıdan boyle ogrendik apla git ona dava aç benim kafami sisirme 😂

• Tarhanayı Tahran'a diye okudum. Memleket hasreti başıma vurdu 😄

0|0
    0|0
  • yemedim

0|0
    0|0
Yükleniyor...