Kapat

Çay nasıl yapılır bana doğru düzgün anlatır mısınız?

ben nasıl yapsam kötü oluyor bana ölçüleriyle birlikte anlatır mısınız çay nasıl yapılıyo

0|0
8|9

En İyi Erkek Görüşü

• çayranlığın altına suyu koy kaynasın. kaynadığı zaman üst kısma kaynayan suyu dök. altına yenisini doldur. üste koyduğun kaynamış suyun üzerine çayı koy ve çaydanlığı kısık ateşe koy. üstteki çay suyla tamamen karışana kadar bekle. çay çöktüğü zaman içebilirsin. afiyet olsun.

1|0
    0|0
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 8

• 1. Yontem cayi guzelce yiksrsin demlik icinde yikanir suyu dekulur tozu gider. Ondannsonra uzerine eklersin. Suyu.
    2. Tontem suyu koyarsin cayi uzerine dokersin yavas yavas coker

2|0
    0|0
  • İlk önce su koyacaksın Demliğe 4-5 kaşık çay atacaksın. Üstüne 2 şeker öyle alttaki su kaynayana kadar bekleyeceksin.
    Kaynayınca çaydanlıktan demliğe suyu koyacaksın. Tekrar su koyacaksın Çaydanlığa 10 dakika sonra demliğe bakacaksın çaylar aşşağıya indiyse çayınız hazır afiyet olsun falan filan :D

1|0
    0|0
    • hangisi demlik hangisi çaydanlık bune çok karışık

• İlk önce bir miktar suyu kaynatın mesela 5 litre veya bir demlik yetecek kadar ( 5 litre olursa daha iyi olur su ne kadar dinlenirse çay o kadar güzel olur ) o kaynamış suyu beklet iyice bir dinlensin dinlenme en az 1.5 ,2 saat olmalı ( hatta bir gün ile beklet ) bu hazırlık kismi
    Çay demlemeye gelince ilk önce çayı koy ust demliğe ve çayı az su ile yıkayın yani süz ki yanmasın alt demliğe de su koy alt demlikteki su kaynayınca ust demliğe dök ve alt demliğe bekletilmiş soğuk su koy
    Diğer bir yöntem daha var Onuda biraz daha pis öyle söyleyeyim

0|0
    0|0
  • Çay yapmayı bilmeyen kızlar var diyorlardıda inanmıyordum :D

1|0
    0|0
  • çay yapmak zor bir iştir püf noktaları vardır buradan anlatılmaz :D

1|0
    0|0
  • çay yapma büyüsünü yapıyorsun

0|0
    0|0
  • Çayı yıka toz toprak gitsin, güzel marka kullaman gerekiyor ve güzel bir su geris ikolay

0|0
    0|0
  • saka mısın

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 8

• 2 dolu yemek kasigi cayi demlige koyuyoruz. Ketıla suyu koyuyoruz o orada kayniyor. Sonra çayı koydugumuz demlige kaynamis suyu dokuyoruz. sonra atese gosteriyoruz cay kabarana kadar ateste duruyo cay kabardigindada kaldiriyoruz. alt demliğin ustune koyup cayin demlenmesini bekliyoruz.15 dakika bekle

1|0
    0|0
  • Valla ben göz kararı yapıyorum bazen tam yerinde oluyor bazen çok acı oluyor :d

0|0
    0|0
  • çayı iyi olacak öncelikle çaykur tiryaki yi öneririm tirebolu 42 de olabilir... sonra caycı falanda kullanma normal çaydanlıkta suyu kaynat çaydanlığa göre ölçü değişir tabide üst demlikte cay olsun altı kaynarken o da buharda dursun alt taraf kaynayınca üst demliğe dök altına tekrar su koy üst demlikte altaki su tekrar kaynayıncaya kadar dinlensin kaynayınca ocağı minumum seviyeye getir üsteki çaydanlığı cok sarsma kendiliğinden dem aşağı insin oh mis gibi iftar olsada içsek

0|0
    0|0
  • yok artık benden beceriksizide varmış

0|0
    0|0
  • Yazacak bişey bulamadım bunu yapmayı ben bile biliyorum bir bardak su tarifi veriyorum:
    bardak
    su

0|0
    0|0
  • karadeniz tarifi vereyim mi :)

0|0
    0|0
    • verr :)))

• suyu kaynat tam fokurdasın tamam mı kişi sayısı kadar demliğin üstüne kaşıkla çay koy o sudan (üstüne dökme kenarlara dök ki çay yanmasın) çaya dök sonra tekrar koy ateşe 15-20 dk bekle :) afiyet olsun

• cay demliyemiyen kiz evde kaldin kizim sen 😂

0|0
    0|0
  • Bilmiyomusun bunu

0|0
    0|0
Yükleniyor...