Daha önce yedin mi?

Daha önce yedin mi?
Bazıları taze nohut der bazıları direk nohut bazılarıda firik der 😊
Küçükken dedem hep köyden getirirdi ilk yedigim zaman igrenc br sey gelmisti o an ki br tepkiyle halıya türkürmüştüm anneannem'in tepkisi ' canın zopa istiyr ellaaam ' 😂😂 o günden sonrada hep kendim gidip yemişimdir tadı çok hoş geliyordu artık. Geçen gün dedem yine getirdi aklıma geldi sorayım dedim.

Nohutlar köklerine yakın bir yerden veya kökleriyle koparılarak demetler haline getirilir. Nohut taneleri, yeşil kabukları içinde bu demetler üzerinde sallanmaktadır kabuklarını parmaklarımızın arasında sıkıştırıp ses çıkartarak, pıtlata pıtlata yenir 😃 Bir başka şeklide kocaman ateş yakılır çalı çırpıyla, taze nohutlar bu ateşin üstüne atılır közlenmeye başlayınca bir kısmı patlar bir kısmı pörtler. Sonra alırsın kabuğundan çıkarıp yersin. Buna da "Nohut ütmesi" denilir. Tabi her şey tadında bırakılmalı abartılmamalı yoksa mideyi bozarsın cırcır falan ahaha 😂 Kimler yedi?

3|3

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Cocuklugum bununla gecti bayiliyorum buna

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Yemedim :D

2|0
    0|0
  • Birazda et balık paylasirsan yedinizmi diye :) sanmiyorum sekli hic tanıdık gelmedi :)

1|0
    0|0
  • Ben ilk kez geçen sene İzmir'de gördüm ve yedim.

1|0
    0|0
  • O nohutun içinde bulunduğu şey biraz ekşimsi gibi oluyordu hatta o kabuğu patlatması güzel oluyordu :D küçükken çok yemiştim. Şimdi nerede :)

1|0
    0|0
  • Eveti çok yedim.

1|0
    0|0
  • Yedim begenmedim

1|0
    0|0
  • yedim

1|0
    0|0
  • Bir kere baktim tadina bidaha yemedim cok satilir bizim oralarda ama bana gore degil 😊

1|0
    0|0
  • yemedik

1|0
    0|0
  • Yedim

1|0
    0|0
  • Evet çok yedim bundan

1|0
    0|0
  • Tace mercimek yedim de nohut yemedim