Kapat

İftara kadar dinç kalmak için neler yapılmalı, tok tutan sahur menüleriniz var mı?

Çok uzun saatler yemek yiyemeyeceğiz, asıl sorun da yaz aylarında susuzluk... Sahurda neler yersek daha dinç oluruz? Gün içinde duş almak, uyumak ya da spor; neler dinç kalmamıza yardımcı olur?

6|2
64|87

En İyi Erkek Görüşü

• Açıkças kahvaltı yapmak yeterli olacaktır fakat şiddetle KARPUZU öneriyorum. Zira ne acıktırıyor ne de susatıyor. Son 2 senedir karpuz ve kavun bana yetiyor ramazanda ;-)

9|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sahurda mutlaka protein ve sağlıklı yağ tüketmelisin, karbonhidratı hangi kaynaktan aldığım önemli. Ekmek, börek, pilav vs acıktırır yenecekse az tüketilmeli, yumurta süt peynir zeytin biraz meybe bol sebze bunlardan ye baklagiller de çok besleyici ve tok tutar zeytinyağlı veya etli yapılabilir i mercimek, fasulye, nohut...
    Ben mesela sahurda mercimek yedim zeytinyağlı, yanına peynir zeytin kocaman bir tabak salata ve 2 hurma. Canım çok çekti bir kaç kaşık da pilav yedim ama dengelemiş oldum ve şimdiye kadar şyi hissediyorum kendimi çok şükür.
    Tabi yorgunluk açlık susuzluk var o kadar saatten sonra ama rahat geçti günüm.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 86

• Sahurda mutlaka yumurta, hurma ve salatalık yemeni öneririm.

7|1
    0|0
  • tok durmak veya suya doymak için değil yoksulu anlamak için oruç tutulur..

7|1
    0|0
  • Ne yersen ye ne kadar yersen ye ülkemizdeki gibi 17 -18 saat oruçta acıkmamak mümkün değil. Ben genelde az yiyorum ki acıkayım.

4|0
    0|0
  • Yav kusura bakma da bu sicakta nerden baksan 15 saat ac ve susuz durup dinc kalacak insan evladi pek yok.

0|0
    0|0
    • Ben varımm:))) şükür çok dincim iyiyimmm.

• Konuyu kapatmaya çalışmıyorum açığımm ama birşey varki herşey ölüme gidiyor her canlı ölümü tadacaktır en son kapanışınız bu kardeşimm😄

• @nursss Eee? Biliyoruz, ne var yani öleceksek? 'Ölecez ya, o zaman kesin Allah var'.

Yav he he desek gene suçlu oluyoruz.

• Sahurda böreği fazla yedim ama cok şükür ilk gün ne acıktım ne susadım

0|0
    0|0
  • mutlaka haşlanmış yumurta olmalı sahurda.
    susuzluk için ise iftar ile sahur arasında en az 2 litre suyu tüketmek gerekiyor.
    Bunun dışında sahurda karpuzu fazlasıyla öneriyorum :)

0|0
    0|0
  • orucun amacı zorluk çekerek ibadet yapmak değilmidir?
    ben anlamıyorum siz ibadet mi yapıyorsunuz yoksa sadece yaptım olsun diye mi?

1|0
    0|0
  • "Karpuz" hem tok tutup hem de susuzluk hissettirmez..
    Yanına tuzsuz salatalık ve domates ye..
    Fırında yumurtalı ekmek filan..

Benim menüm budur.. Güneşin alnında çalışmama rağmen hissettirmiyor..
    Denenmiştir.. ;)

#Vesselam

0|0
    0|0
  • 250 gr kıymanın üstüne iki yumurta protein bombası üstünede bol su işlem tamam

1|0
    0|0
  • Dus alirken dikkat et bogazian su kacarsa orucun bozulur.
    Uyuyarak oruc tutulmaz ayricada.
    Lifli gidalar yersen hem az susarsin hemde susamazsin. Sicaktann dolayi susarsin onun engeli yok ama yemeklerden dolayi susasamak istemyiorsan yagli ve agir yemekler yeme. Kizartma, firin yemekleri gibi.

1|0
    0|0
  • Ateşin üzerinde
    Unla karıştırılan öğütülmüş yulaf
    biraz zeytinyağı, biber, baharat…

1|0
    0|0
  • Amaan salla normal yaşa işte

1|0
    0|0
  • Fazla konuşma yetiyor

0|0
    0|0
  • Ben meyve ve bal yiyorum tok kalmak adına

0|0
    0|0
  • Uyu kanks

0|0
    0|0
  • Hiçbir şey.

2|2
    0|0
  • listem yok malesef

0|0
    0|0
  • Kepek ekmeği yemeyi unutmayın, süt için , eğer kahvaltılık değilse yemek var ise menüde bakliyatları yiyin ve pilav tüketin. Muz yiyebilirsiniz. Bunlar sizi uzun süre tok tutacaktır.

0|0
    0|0
  • sahur kimseyi tok tutmaz... boşa uğraşma... metabolizma hızlı çalışır sabahları.. anında erititsin.. her türlü acıkırsın tek dert uzun ve sıcak bir gün olması.. susuz kalmamak için su iç... ve mümkün olduğunca terleme..

0|0
    0|0
  • acıkmazsan oruç olmaz nekadar çok açlık susuzluk çekersen nekadar az yersen fazileti artar, akşam yiyeceğinin bol olması fikri ve garantisi varsa oruç zaten sıradan;emir gereği yapılan ibadettir, iftar yemeği paranı sadaka verip garantiyi yok et --işte oruç bu-- ben öyle yapmaya çalıştım

0|0
    0|0
  • sahur yemezsen daha rahat tutarsın iftardan iftara ne zaman sahru yapsam ertesi gün açlıktan bayılacak gibi oluyom

0|0
    0|0
  • Etmeyin eylemeyin Allahın rızası için biraz zorluk çekin daha çok acıktım daha çok Susan ki nesini körelsin, doydugunuzda sukredebilesiniz. Ramazan ayı nefsimizi terbiye etmek için bir fırsattır kolay kaçmayın.

0|0
    0|0
  • Allaha dua etmeli

0|0
    0|0
  • 2 Tane Katı (Lop) Yumuta Ye, 2 Bardak Süt İç, İftara Kadar Çok Rahat İdare Edersin Hem Bu Menü Susuzluğu Çok Hissettirmiyor

0|0
    0|0
  • ben karpuzdan vaz geçmiyorum ama sanırım gizli yazdığına göre sen bu sitede orç tutulacağına inanılan biri değilsin ilginç dini soruda bile gizlemiş kendini :D fukara seni

0|0
    0|0
  • Evet var bütün seneyi sofradan aç kalkarak geçirmek

0|0
    0|0
  • yat uyu biraz

0|0
    0|0
  • açlık için yumurta ve bal, susuzluk için salatalık ve çay. Ama karpuz peynir ekmek üçlüsünü de es geçmek olmaz :)

0|0
    0|0
  • 17.30 da işten çıkıp gidip uyuyacağım valla

0|0
    0|0
  • karpuz ve 4-5 tane haşlanmış yumurta.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    56

Kızlar Ne Diyor 63

• Bence 2 tane yumurta yenmeli mutlaka sahurda. Süt içilmeli.2 dilim ekmek mutlaka olmalı. Belki pekmez, meyve gibi tatlı şeyler de olabilir. Bol salata yenmeli. Yarım litre su içilmeli. Ben olsam böyle yaparım yani..

0|0
    0|0
  • Televizyonda izlediğimde 1 çay bardağı zeytinyağı için demişti adam. Mutlaka yumurta yemelisiniz demişti. Suyu da sahurda kafaya dikmeyin, iftardan sonra saat başı 1 bardak için demişti.

0|0
    0|0
  • Yağlı yemeklerin daha çabuk acıktırdığı söyleniyor, kahvaltı türü şeyler, süt ve süt ütünleri daha yararlı.
    Özellikle sahuru yaptıktan sonra bir bardak süt içersen 5 saat tok tutabiliyor.

0|0
    0|0
  • Yağlı, ağır, tatlı ve tuzlu gıdalardan mümkün oldukça uzak durmak gerekiyor. Salata, yoğurt tüketimi yenilen gıdaları dengelemeye yardımcı olacağı gibi mideye tokluk hissi verir. Yumurta %100 protein örneği olduğundan mideyi tok tutar. Ayrıca görüşünde uyku diyen arkadaşlarıma ithafen orucu uykuya tutturan sevabı rüyasında görür😂.

0|0
    0|0
  • Yoğurt çorbası yersen tok tutuyor 😍

1|0
    0|0
  • Duş al

Serin ortamda dur.

0|0
    0|0
  • sahurda yumurta ye, tuzsuz yemeye özen göster, bol su iç. gün içinde bir iki saat dinlen. fazla güneşlere çıkmamaya çalış.

0|0
    0|0
  • Yumurta, simit, ayran ve ya süt, zeytin peynir salatalık domates filan bunlar oldukça tok tutuyor

0|0
    0|0
  • Soruyu iftira diye okuyorum sjdj gördüğün gibi dinç kalınmıyor. Son saatlerde yazanı bile okuyamıyorum

0|0
    0|0
  • Ben zaten günde en fazla 4 bardak su içerim beni cok zorlayacağını sanmıyorum

0|0
    0|0
  • Ekstra bisey yapmaya gerek yok bence. Normal zamandada yogunluktan uzun sure su icmeyip yemek yemedigimiz oluyo. Dusunmuyorum hic bu saate iyi geldm cok sukur. Sahurdada tost yedm ama sabah yine hicbisey yememis gibiydim 😂 ne yersen ye acikcaksin yani

0|1
    0|0
  • Sahurda Bolca salatalık ye susuzluğu giderir iftardan hafif bir sandviç hazırla için zeytin olmasın o susatıyor, peynir (hafif), domates ve bolca salatalık yetecektir sahur için böyle bir sandviç yap iftarda, sahur vakti gelince de ister soğuk süt ister ice tea ile sahur menünü bitir, ağır yemeklere gerek yok

0|0
    0|0
  • Sahurda öncelik olarak kahvaltı yapılmalı yemek yiyenler var o iyi değil kahvaltıda muhakkak tahin olmalı hem tok tutar hem de besleyicidir tahini sevmeyenler en azından biraz pekmezle karıştırabilirler
    Bunun dışında bir adet hurma (içinde tüm vitamin ve minareller mevcut)
    Ezan okunmadan 5-10 dakika önce bol bol su için...
    Yememeniz gerekenler yağlı yumurta sucuk bal tereyağı reçel bunlar adamı yakar uzak durun kızartma falan filan bir aylığına rafa kaldırın Yoksa Ramazanınız çok zor geçer

0|0
    0|0
  • Ben hiç birşey yemiyorum

0|0
    0|0
  • Ben sahura kalkmadım yatmadan önce birşeyler yedik. Bir tane börek birazda patates kızartması ve ve bir kaç bardak içecek içtim. Bu saate kadar ne acıktım ne de susadım.

0|0
    0|0
  • sahurda domates, salatalık gibi sulu sebzeler yiyorum ve susamiyorum iftara kadar. Zaten o halsizlikle acikmiyorum da ilginç bir bünyem var

0|0
    0|0
  • Tok tutan ve benim de mutlaka yediğim şeyler var yemeğe sahurda yemeğe başlamadan önce mutlaka su iç tok tutan şeyler ise süt , haşlanmış yumurta.

0|0
    0|0
  • Tarhana çorbasını biliyorum

1|0
    0|0
  • tahin pekmez ye

0|0
    0|0
  • Uyumak

0|0
    0|0
  • Haslanmış yumurta, kepek ekmeği, bulgur pilavı, karpuz, bol su, salatalık yedim şükür dayandım az kaldı 🙏🏻😞

0|0
    0|0
  • 3 rafadan yumurta 1 yasemin karanfilli yesil cay 1 bardak sut birnparca peynir biraz domates bol tahilli 1 dilim ekmek oldu ve bitti sıkıntı yok :)

0|0
    0|0
  • sahurda meyve yemiştim kiraz özellikle o susatmadı beni.

0|0
    0|0
  • Ölüyorum ben ya

0|0
    0|0
  • Kuruyemisler kepekli ekmek

0|0
    0|0
  • haşlanmış yumurta tok tutuyor

0|0
    0|0
  • Yogurt yersin haşlama yumurta yersin tamamen tok tutuyo suyu arayan çok seven biriyimdir ben zeytini sucugu flan birakinca suyuda aramiyorumartik.

0|0
    0|0
    • Hee tabi çokomelde yme acayip susarsın söyliyim. sstalikta iyi geliyo alıstim ben 2gün zorlandim dedimya suyu çok severim ymek yemiyorum gbi bisey sahurda iftarda buaralar aburcuburuda tatliyi herşeyibıraktim. allaha şükür 3kilo vermisim dyetteyim de. oruçta tutuyorum vermisim ama dha verceğim 15kilom var. fithallerime dönmek için.

• Neden dinç olmayalım gayet dinçim oruçluyumda allah sabrını veriyo.

• Tam tahıllı gıdalar, ceviz, çiğ badem gibi kuruyemişler tok tutmaya ve dinç kalmaya yardımcı olur.

0|0
    0|0
  • bana kalırsa yemek faland eğide en iyisi kahvaltılıktır şahsen yani acayip tok tutuyor çok şükür yemek gece hem ağır geliyor mide sorunlarım var kahvaltılık daha az rahatsızlık evriyor

0|0
    0|0
  • Yumurta iyi bir besin tavsiye ederim. Spor bence insanı yorar ve susatır.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    33
Yükleniyor...