Kızlar yardım edin? Kavurma nasıl yaparım?

Yarın oruçluyum. Yurtta kalıyorum ve yarınki iftar için kavurma yapacağım. kırmızı et bulamazsam tavuk etli yapacağım. Nasıl yapacağım, tavuk eti ile kavurma olur mu? Hangi sebzeleri meyveleri koymalıyım içine? Tek kişiyim. Yardım ederseniz çok çok çok çok sevinirim :) :) :) Kızlar yardım edin ? Kavurma nasıl yaparım?

0|0
23

En İyi Kız Görüşü

• Sogan biber... Baharat isteğe bağlı

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hacı tavuk sote yap bosver eti masrafli olur o :D
    Tavuk bonfileyi kup kup kes at tencereye arada karistir. hazir.

1|1
    0|0
    • salça da koyayım mı? teşekkürler yorumun için. kızlar dedim, kızlar yemek yapmayı bilmiyormuş. ne varsa biz erkeklerde var. eyvallah kardeşim.

• Salca varsa koy iyi olur.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

• Kırmızı et için ; eti küçük küçük kıyacaksın bir orta boy soğan iki adet biber, bir ya da isteğe göre iki orta boy domates (kabukları soyulmuş) önce etinin özelliğine göre sert bir et seçtiysen önceden haşlayabilirsin, sonra kavurunca daha yumuşak olacaktır ;) sac tavaya bir yemek kaşığı tereyağı (yağ seçimi sana kalmış) sonrasında eriyince eti atıyorsun eti yüksek ısıda at ilk başta ki mühürlensin, sonrasında önce biber sonra domates ve en son soğanları ekleyip karıştıracaksın isteğin gibi baharatlandırabilirsin ocağın altını kapatmadan 5 dk önce de tuzunu at ki et sertleşmesin ;) afiyet olsun

0|1
    0|0
    • çok teşekkür ederim :) sorunun başlığına 'kızlar yardım edin' dediğime pişman oldum. bilmiyorlar abi. ne varsa biz erkeklerde var aga. tekrardan eyvallah.

• :) rica ederim kardeşim afiyet olsun ;)
      tavukla yapacaksan aynı şey geçerli yalnızca tavuğu haşlamana gerek yok :) Göğüs eti kullan ;)

• tavuk sote oluyo kardeş o. tarifine bak netten. ama malzeme olarak soğan biber kullanılıyo

0|1
    0|0
    • ben ona tavuk kavurma diyorum. soteymiş. sektir et sotei. bakarım, teşekkürler.

Yükleniyor...