Kapat

Menemen yapmayı bilen var mı?

Önce biber mi? soğan mı? ya da kıymalı olcaksa nasııl?

0|0
9|16

En İyi Erkek Görüşü

• kıyma kullanma ceset yeme...

tarif..
    soğanları doğra.. tereyapında tavada çevirmeye başla.. ardında içine kırmızı/yeşil biber doğrayarak ilave et.. arada karıştır... tabe.. 1 kaşık salça ile biraz daha pişsin.. su ilave edebilirsin duruma göre.. sıcak su olsun yalnız.. ardından kabuğunu soyup minik minik doğradığın domatezleri ilave et karıştır ve tuzunu ekle...

ocaktan almaya yakın çok az maydonoz ekleyebilirsin üstüne.. afiyet olsun..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

Erkekler Ne Diyor 15

• Kıyma soğan biber şeklinde gider

0|1
    0|0
  • önce kıyma, o biraz piştikten sonra biberle soğanı birlikte at, karıştır karıştır sonra onları al tavadan, bir kasede yumurtaları önce çırp sonra tavaya yolla üstünede iç harcını koy sonra pişene kadar karıştır sonrada yapıştır. afiyet olsun.

0|1
    0|0
  • Tavaya yağ köy ateşte pişerken Sen biberleri ince ince doğra, domatesin kabuklarını al ikisini birden tavaya ilave et, iyuce pişsin yumurta da kıyma da atabilirsin, kıyma yoksa kaşar at

0|1
    0|0
  • hayatımda 1 kere yaptım kız arkadaşım telde tarif etmişti ama iyi de olmuştu.. hatırladığım kadarı ile önce soğanı koyuyorsun iyice bir kavuruyorsun..

0|1
    0|0
  • Önce soğan, sonra biber, sonra domates, sonra yumurta <3

0|1
    0|0
  • güzel yaparım

0|1
    0|0
  • Soğan önce

0|1
    0|0
  • önce kıyma sonra soğan biber

0|0
    0|0
  • bilirimmm

0|0
    0|0
  • kanka soğan ve kıyma yı yan yana atabilirsin biberler diri olsun istiyosan domatesle aynı anda at kıyma pişince
    domates sulandığı zaman yumurtanı kır içine ek tuzunu az karıştır en son pişince arabiberini dök ye afiyet olsun

0|0
    0|0
  • Biliyorum

0|0
    0|0
  • :) domates soy kes biber karıştır güzelce karıştırın sonra kaşar ve yumurta hazır.

0|0
    0|0
  • menemene kıyma mı olur ya

0|0
    0|0
  • Kendimce yaparım

0|1
    0|0
  • kıymalı duymadım hiç önce biber seviyorsan soganıda kavur . rengi sararınca bieberin yakmadan dmatesi at bu kadar

0|1
    0|0
Yükleniyor...