Kapat

Daha önce maklube yediniz mi?

Daha önce yediniz mi?Çogunluk maklube yemiştir bence 😊 Çocukken yediğim, tadı damağımda kalmış olan bir yemek... Harika, yemeyenlere tavsiye ederim. Genelde fetocu apla ve abi tiplerinin öğrenci kapmak için başvurduğu bir taktiktir maklube ama nurcu olmayanlar da tüketir 😂😂

Güncellemeler:
Nasil yapilir ve nurculukla alakasi ne diyenler olmus
Nasil yapildigini bilmiyorum kankiler ben sadece yiyorum 😃😃 Nurcu derken fetoculardan bahsediyorum onlar genelde maklube ile ogrenci kaparlar Türk milletinin zayif noktasinin " yemek " oldugunun onlarda farkinda ahahah şaka bir yana kimse yememiş arkadas mutlaka yiyin 😊
Evet çatalı bıçağı hangi elinde tutacağını bile bilmeyen mahluklar bu yemegi yiyenleri elestirmis. Lan hepiniz cinsel hayatinizde milletin onunu arkasini yalarsiniz burda " iy nasil herkes kasikla yiyor " gibi laga luga yapmayin. Milletin uzuvlarina salca surup yalayan tiplersiniz agzimi actirmayin benim 😃 Her yemegin yenme usulu var bunun usulu de bu salak sacma elestirilerde bulunmayin papucumun sonradan gormeleri 😃

2|4
27|41

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Ben yemedim ama yapımı çok zor gözükmüyor. Birgün deniyeyim evde bakalım nasıl olucak :) :)

kektariflerim.net/.../maklube-yemegi.jpg

Malzemeler : 2.5 su bardağı pirinç, 2.5 su bardağı su, 2 orta boy patates, 1 kğ tavuk fileto, Tuz

Süslemek İçin : Yoğurt, Havuç, Yeşil soğan, Domates

ÖZEL TARİFLER
    Pratik Bilgiler



Ana Sayfa  Esince tarifler  Maklube tarifi

Esince tarifler
    YEMEKLER

Maklube tarifi

By Esin -
    27 Ocak 2015
    2

2

Facebook'ta Paylaş

Twitter'da Paylaş
      

maklube yemeği

Kalabalık ortamların bereketli yemeği olan maklube yemeği tarifini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu yemeğin en önemli özelliği kalabalıkta daha lezzetli olmasıdır. Maklube yemeğinin bir özelliği de servis şeklidir. Bir sini içerisine tencere ters çevrilip tepesine vurularak kalıp şeklinde çıkarılan pilav ayrı bir haz ve estetik katmaktadır. Genelde pilavın etrafına yoğurt ve salata üçgen biçimde güzelce yerleştirilir.. Daha fazla uzatmadan sizleri maklube tarifimizle baş başa bırakıyorum.
    maklube yemeğimaklube yemeği
    Biz maklube tarifini tavuklu yaptık tavuk yerine kırmızı et de tercih edebilirsiniz.

Malzemeler:
    •2.5 su bardağı pirinç
    •2.5 su bardağı su
    •2 orta boy patates
    •1 kğ tavuk fileto
    •Tuz

Süslemek için:
    •Yoğurt
    •Havuç
    •Yeşil soğan
    •Domates

Yapılışı : 2.5 su bardağı pirinci su ve bir tutam tuz dolu bir kapta 2 saat kadar bekletiyoruz. Tavuk filetoyu resimde görüldüğü gibi küp küp doğrayıp, 1 tatlı kaşığı tuzu ekledikten sonra yarım su bardağı sıvı yağ ile kavuruyoruz.

Küp küp doğradığımız patatesleri kızartıyoruz. Pilav tenceremize önce kavurduğumuz tavuğu yayıyoruz, daha sonra üzerine patatesleri yayıyoruz. Pirinci suyundan süzüp bir kaç suda yıkadıktan sonra patateslerin üzerine pirincimizide yayıyoruz. Kaynattığımız 2.5 bardak suyun içine 2 çay kaşığı tuz ve birazcıkta yağ gezdirdikten sonra pirincin üzerine döküp ocağımıza alıyoruz. Suyu çekene kadar pişiriyoruz.

1|0
    0|0
    • Ocaktan aldıktan 10 dakika sonra resimde görüldüğü gibi tepsiye tencereyi ters çevirip tepesine vurarak, bozmadan pilavı kalıp halinde çıkarıyoruz.

Zevkinize göre veya resimde gördüğünüz gibi boş kalan kısımları yoğurt, domates, havuç ve yeşil soğanla süslüyoruz.

Maklubemiz servise hazırdır, afiyet olsun.

Ocaktan aldıktan 10 dakika sonra resimde görüldüğü gibi tepsiye tencereyi ters çevirip tepesine vurarak, bozmadan pilavı kalıp halinde çıkarıyoruz.

Zevkinize göre veya resimde gördüğünüz gibi boş kalan kısımları yoğurt, domates, havuç ve yeşil soğanla süslüyoruz.

Maklubemiz servise hazırdır, afiyet olsun.

• EİG için teşekkür ederim :)

• Rica ederim

Erkekler Ne Diyor 40

Kızlar Ne Diyor 26

Yükleniyor...