Kapat

Her kadının bilmesi gereken tarifler, yapması gereken yemekler nelerdir?

Geçen gün pilav yaptım, bir tencere pilavı iki günde tek başıma yedim nedense çok beğendim 🙊 Bugün de sarma yaptım, onu da sevdim.
Sizce yarın ne yapayım?
Her kadının bilmesi gereken tarifler, yapması gereken yemekler nelerdir?(Kalın mı olmuş biraz?😅)

5|5
98|87

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 86

Kızlar Ne Diyor 97

• her kadın ve erkeğin bilmesi gereken tarifler arasında bence

yoğurt mayalamak ( bence olmazsa olmaz)
    pilav ve makarna yapmak
    tüm malzemelerin hemen hemen ayn zamanda konulup pişirildiği : fırın yemekleri, türlüler zeytinyağlılar
    ve basit bir iki cins tatlı gelir.

1|0
    0|0
  • Şöyle yemek yapmak kadının göreviymiş gibi söylemeyin :((
    Çok güzel olmuş eline sağlık. Bence bir Türk insanının yapmayı bilmesi gereken en mühim yemek kuru fasulye-pilav.
    Pilavı halletmişsin kuru fasulye kalmış :D

2|0
    0|0
  • ya o sarma neyyyy :( midem kazınıyordu şu an iyice fena oldum keşke olsa da yesem tabak tabak off okul bitse de eve gitsem artık yaaaaa :::::::(

1|0
    0|0
  • Bende bugün karalahana sarması yapdım, harika oldu. sarmanın incesini sevmiyorum hep yaprak oluyo bol içli daha güzel ellerine saglık, herkadının bilmesi gereken yemeklerin başında çorba gelir hazır çorbalara tenezzül etmemeli, pilav, sebze yemekleri, birkaç tatlı tarifi aaa bak unutmayalım günlerin vazgeçilmez kısırı, patates salatası, mercimek köftesi, pogaçası, keki

1|0
    0|0
  • Şu profil fotoğrafındaki Rachelli gördükçe içim ısınıyor friendsi hatırlatıyor çok şeker jdfhfd
    Yemeğe gelince çıtır tavuk çubukları çok güzel oluyor denemelisin.
    https://www.youtube.com/watch?v=Z8JZ9wXnLOc

1|0
    0|0
    • Rachel'ı hatırlayan insanları görünce de benim içim ısınıyor 💝

Teşekkürler güzel görünüyor :)

• Sarma, pilav, birkaç tane çorba çeşidi 😄

2|0
    0|0
  • Üç gündür burda hep sarma görüyorum o kadar canım çekiyor ki yapmaya üşenmesem bir de 😂 Ellerine sağlık.

1|0
    0|0
  • Şahane görünüyor hamarat uberler iyi ki var 😻

1|0
    0|0
  • Tam sevdigim sekilde olmus. Ben ince ve sert sevmiyorm boyle kalin yumusak olcak. Cok lezzetli oluyo

1|0
    0|0
  • Yarında etli nohut yap 😀

1|0
    0|0
  • Parmak gibi sarılacak parmak, yoksa dolma parmaklı mısın? 😅

1|0
    0|0
  • Off canım çekti ya☺😕

1|0
    0|0
  • biraz kalın olmuş sanki

1|0
    0|0
  • Ya bugün ölücem belli oldu 😳 Bak gene sarma öldüğüm şey 😳
    Ben her çeşit yemeği bilirim yaptak saramam ve hamur açamam ama 😔

1|0
    0|0
  • her yemeği yapsın kadın dediğin :p

1|1
    0|0
  • şimdi şöyle de bir şey var.. insanlar alışkanlıklarının çocuğu olduğu için bildikleri damak tatlarının devamını isterler. yani eşinin yöresi yurdu meşhur yemekleri sen bilmezsen olmaz. ama her genç kız pilav pişirebilmeli ve tatlı (kek) yapabilmelidir. yani tatlı bişey de yap:)

1|0
    0|0
  • Ôncelikle Yarin bir olsunda canim oyle dusun yarini ( peygamber efendimiz ne demis? Yarini 'ni dusunen bizden degildir demis buyuruyor.)
    Oyuzden cok kisi hatta basta benim kizlardesim olmak uzere bircok kisi bugun bunu yaptimda yarin neyapacam? Yarin ne yapsam? Acaba?🤔Sozuyle hep dusunuyor
    bir Allahin izniyle yarin olsun sonra ne yapacagini bulursun canım

Buarada ellerine saglik👍 guzel gozukuyorlar Afiyet olsun 😊

1|0
    0|0
    • Peygamber efendimiz yarınını düşünen bizden degildir mi demiş... Yanlışşşşşş... bak oku... Hz. Peygamber (sav)’de bu ayetten yola çıkarak dünya hayatını Âhirete giden yolda bir engel olarak değil köprü olarak görmüş; ‘‘Dünya Âhiretin tarlasıdır’’ “Hiç ölmeyecekmiş gibi dünyaya, yarın ölecekmiş gibi Âhirete çalışın.” “Dünyanızı iyileştiriniz ve Âhiretiniz için çalışınız” “Dünyayı hakir görmeyin. Zira o, Âhireti kazanmanın vasıtasıdır” gibi hadisleriyle de bir müslümanın dünya hayatına bakışını şekillendirecek ilkeleri ortaya koymuştur. O’nun hayatı bu ilkelerin en güzel uygulamalarını ortaya koyan örneklerle doludur.

• @aaallliiii8 bn yarini o amacla senin dedigin gibi demedim bikere ben yarin ne olacagimiz bellimi amacla dusunerek onu yazdim ben. Yarina kim ole kim kala yani bir yarin olsun cabm ondan sonra yarina kalk sukurker olsun bugunde sabah olmus de kendine sonra ne yemek yapacagini dusunursun dmk istedim bn sn yalnis anlamisin belli..

• Hayır ne amaçla olursa olsun sen peygamberin azından böyle bir söz çıktığına eminmisin amacı boşver kelime olarak var mı böyle bir söz bak bunlar çok Hassas konular

• offf dolma.. ben de yapsam ya işlerimi bitirip.

1|0
    0|0
  • ben de yemek yapamıyorum. o nolcak ya :(

1|0
    0|0
  • Sevgiyle sunsun yeter

1|0
    0|0
  • Eline saglik guzell gozukuolar

1|0
    0|0
  • İcli kofte tabi kii💞 yap 😄

1|0
    0|0
  • İnce sar kız :D

1|0
    0|0
  • Ellerine saglık bir ben yapamıyorum heralde beceremıyorum sarma kısmını :(

1|0
    0|0
  • Bir dahakine daha ince yaparsın. Bence her kadın çoğu yemeği bilmelidir. Eline sağlık 😊

1|0
    0|0
  • Mantı içli köfte baklava

1|0
    0|0
  • Hepsini bilmesi bence

1|0
    0|0
  • Kadin her yemegi yapabilmeli bence :)

1|1
    0|0
  • pirinç pilavı, makarna, fırında tavuk ve börek kesinlikle yapabilmeli.
    evde kendi gerçekten mükemmel bir baklava yapabiliyorsa o kadın her yemeği yapar benim gözümde :D
    ve evet biraz kalın olmuş :D

1|0
    0|0
  • bir atasözü der ki eger bir kadin pilavi güzel yapiyorsa diger tüm yemekleri de güzel yapiyordur :D

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    67
Yükleniyor...