Hangi şarap ne zaman içilmeli? Yerine göre şarap tercihiniz değişir mi?

Kırmızı şarap mı, beyaz şarap mı? Yerine göre hangisini tercih edersiniz, değişkenlik gösterir mi şarap tercihiniz? Ya da niçin, nerede, hangi şarabı tercih edersiniz?

0|0
1241

En İyi Erkek Görüşü

• Genelde kırmızı şarap severim, Terra More Nero D'avola diye bir şarap keşfettim pek pahalı değil, çok da güzel tadı var.

Genelde tercihim değişmez, balık yerken nadiren de olsa beyaz şarap içerim ama kırmızı şarap özellikle etin olduğu ortamda vazgeçilmezdir.

Evde tribüşonu kaybettiğimden almadım bayağıdır şarap, iyi hatırlattın bir ara gidip alayım aslında. Kan yapar, rahatlatır falan.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evet değişir. Et yemeklerinde genellikle kırmızı şarap tercih ederim sebze yemeklerinde beyaz şarap ve makarna çeşidi yiyeceklerde roze şarap. Aralarından en güzeli de roze.

1|0
    0|0
    • Haklısın özellikle pomodoro soslu makarnalarla çok güzel oluyor fakat roze pek bilinmediğinden kullananlar olduğunu düşünmemiştim, damak zevkin güzelmiş :)

• Biliyorum gurmeler genelde piknik şarabı olarak görür oysa gündüz için fazasıyla idealdir.. Fakat ben daha önce hiç kötüsüne rastlamadım sanırım, şimdiye dek içtiklerimin hepsi harikaydı..

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 40

• Yeşil şarap seviyorum ben diyorum , yok öyle bişi kırmızı şarap var diyor. Bir türlü anlaşamadık idda ediyor kırmızı diye. Ben yeşil şarap seviyorum...

2|0
    0|0
    • Tabiküne yerine göre şarap seçimi değişir
      Şömine başında beyaz, yatak odasında kırmızı şarap içilebilir...

• Rakı varken şarapla işim olmaz.

2|0
    0|0
  • Şarabi yemekte icerim ama hafif olmali onun haricinde keyif icin alip ićmem keyif icin daha cok whiskey ve bira aliyorum :P

1|0
    0|0
  • İnanç ve sağlıkla ilgili kaygılarımdan dolayı alkol kullanmıyorum.

1|0
    0|0
    • Her tercihe saygılıyım fakat az alkollüsünü ya da bulabilirsen alkolsüzünü bir kez denemeni öneririm, eğer güzel bir markaya rastlarsan gerçekten pişman olmazsın..

• Benim için alkolün azı çoğu olmaz :) Yine de tavsiyen için teşekkür ederim.

• Anlıyorum, ben teşekkür ederim..

• 365gün şarap içerim
    var mı başka soru

1|0
    0|0
  • Şarap içeceğine hoşaf iç daha iyi ve faydalı en azından.

2|0
    0|0
  • Meyveli şarap

1|0
    0|0
  • kırmızı şarap tercihimdir. özellikle fransız olanları çok güzel oluyor genelde ve hafif.
    yemekte mesela spagetti köfteli beyaz şarap açılabilir.
    kışları kırmızı şarap ve kestane ikilisi çok güzel olur deneyin.

1|0
    0|0
    • Güzel tercihlermiş bence Portekiz şarabını da denemelisin, onlar bu konu da Fransızlardan daha usta emin ol :)

• fırsat bulunca denerim teşekkürler.

• hiç değişmez hep standart

1|0
    0|0
  • kırmızı favorim ama balık varsa beyaz

1|0
    0|0
  • kırmızı içerim ben, şarabın beyazına alışamadım bir türlü :)

1|0
    0|0
  • yemeğe göre değişiyor tercihim

1|0
    0|0
  • Hic icmeeim ama romantik ortakda kirmizi gider

1|0
    0|0
  • değişir

1|0
    0|0
  • is yemeği ise beyaz şarap eğer özel bir yemek ise kırmızı şarap

1|0
    0|0
  • Genelde kırmızı tercihimdir,
    Terra'nın şarapları iyidir

1|0
    0|0
  • beyaz şarap

1|0
    0|0
  • Et yemeği ile kırmızı tercih ederim genelde. Davet ya da alkollu organizasyonda eğer ki şarap içeceksem beyaz. Hepsinden evvel rakı birinci sıradadır.

0|0
    0|0
  • Ben sarap icmiyom teyze

0|0
    0|0
  • içmem o zıkkımı

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    20

Kızlar Ne Diyor 11

• Sirinceden olsun benim olsun

1|0
    0|0
  • Tatlıların yanında meyve şarapları. Balık ve tavukla beyaz şarap... kırmızı ise bambaşka bir hikaye.

1|0
    0|0
  • değişmez kırmızı şarap <3

1|0
    0|0
  • İkisinide tercih etmemeye çalışıyorum günah çünkü

1|0
    0|0
    • Alkolsüz şaraplarında gerçekten güzel olanları mevcut, onları tercih edebilirsin :)

• Beyazi kirmizi kadar sevmem ama yinede sunulduğunda icerim her seyde olduğu gibi tercihim genelde kirmizidan yanadir. Ama oyle daha seksi durması felan degildegil bogazda bıraktiği o sicakliği ayri seviyorum.

1|0
    0|0
  • Beyaz sarap hic icmedim:/ kirmizi guzel. Bilmedigim seyi tek basimayken icmem. Yanimda biri olursa beyazida denemek isterim

1|0
    0|0
  • Kırmızı şarap severim beyaz şarap şampanya gibi ama kırmızı şarap harika 😍😍😍😍

1|0
    0|0
  • Kırmızı sarap🍷

1|0
    0|0
  • Balıkla beyaz şarap çok severim ayrı bir yeri var bende

1|0
    0|0
  • İçmem asla.

0|0
    0|0
  • kırmızı iyidir ya beyazı hiç sevmem