Kapat

Şarap kaç günde bozulur?

Şarap eşliğinde gecemi sonlandirmak istiyorum. şarap sisemin agzi acikti yaklaşık 15 gündür öyle duruyor yarisi. İçsem bisi olur mu? BİR DE BUZDOLABİNDA beklememis , kitap dolabimda 1 aydir oda sicakliginda bekleyen 1 sise bira var ona bir şey olmuş mudur? :/

0|0
1|14

En İyi Erkek Görüşü

• O şarab bozulmuştur. Şarabın ağzı açıldıktan sonra 1 gün içerisinde tüketilmesi gerekiyor. Şu an içtiğinde bir şey olmaz ama sirkedende farkı olmaz. Biraya gelince koy dolaba soğuduktan sonra iç. Eğer onunda ağzını açtıysan direk çöpe at. At sidiğinden farkı yoktur.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 13

• Açıldıktan sonra bitirilemeyen ve daha sonra içmek için saklanmak istenen şarabın şişesinin ağzı, kesinlikle iyi bir şekilde kapatılmalı ve serin bir yerde muhafaza edilmelidir. Havadaki oksijenle temas eden şaraptaki karbondioksit, bir çok değerli aroma maddesini de yanına alarak havaya karışır (uçar) ve bunun sonucunda şarabın bukesi ve tadı, tazeliğini kaybeder.

Havadaki oksijen, oksidasyona (şarabın oksitlenmesine) yol açar ve şarap yaşlı bir karakter alır (yaşlanır). Oksitlenen şarap, sherry’yi çağrıştırır ve bu olumsuz bir özellik olarak kabul edilir. Oksidasyonun hızı, şişedeki hava miktarına bağlıdır.

Açılmış ve en uygun içme zamanı geçen şaraplar her geçen dakika kalitelerinden kaybettikleri için bu şarapları bir an önce içip bitirmek, en iyi ve keyifli seçenektir.

0|0
    0|0
  • ben olsam ıcmem tadı kacmıstır

0|0
    0|0
  • Birra açılmadığı sürece bişey olmaz. Şarabın ağzında mantarı varsa bişey olmaz iç gitsin...

0|0
    0|0
  • içilmez o bırak sarabı normal içecek bile ağzı açık kalınca hemen bozuluyor su bile

0|0
    0|0
  • Saraba sinek bocek cok gelir icine bak. kokusuna bak normalse birsey olmaz. birayi direkt cope at

0|0
    0|0
  • sakın içme şarabı olduğu gibi dök. bira da sorun yok.

0|0
    0|0
  • Şarap açıldığı zaman hemen tüketilmesi gerek.
    biradan birşey olmaz dolaba at sonra çak gitsin afiyet olsun.

0|0
    0|0
  • Biraya bisey olmaz. Sarabada olmaz ama icjne toz filan girmistir.

0|0
    0|0
  • sarap bozulmus olabilir serin tutman lazım sarabı

0|0
    0|0
  • Niye özellikle erkekler :D biraya birşey olmamistir muhtemelen ama şarap içilmez.

0|0
    0|0
  • olmaz tıpası başındaysa.. çalkala buzdolabına at 10 dk..

0|0
    0|0
  • alkol bozukmaz yıllanmıs serap duymadınmı sen ıc bısıy olmaz afıyet olsun

0|0
    0|1
    • Yıllanmış şarap fıçıda yıllanır mahsende olması şarttır. Güneş ışığına maruz kalan şarap sirke gibidir. Ayrıca her tıpalı şarap durdukça güzelleşmez aksine bozulur. Özel yatık şaraplar vardır tıpaları doğal ağaçtan imal edildiği için havayla teması keser güneşte göremez ise yıllanır.:))

• Midesini ekşitir. Yazıktır günahtır :))) Ayrıca viski bozulmaz uzun sürelidir. Hele birde chivas regal 24 years ise tam bir bombadır.:))

• Hic bise olmaz ben 70 lik wiskiyi devirdim

0|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• aşırı fermantasyondan bozulmuştur

0|0
    0|0
Yükleniyor...