Türk kahvesi nasıl pişirilir?

Hayatımda hiç yapmadım ama içmesine bayılırım o yüzden öğrenmek istiyorum. püf noktası bildiğiniz iyi bir köpürtme yöntemi vs varsa ve paylaşırsanız sevinirim. Kahve makinesi önermeyin lütfen ben sevmiyorum makinede pişen kahveyi

0|0
910

En İyi Kız Görüşü

• Türk kahvesine bayılırım... Püf nokta olarak : kahveyi ateşe koymadan önce karıştırmanı ateşe koyduktan sonra karıştırmamanı öneririm. Ayrıca kahve suyu mümkün olduğunca soğuk olmalı, buz dolabından alabilirsin suyu. Su ne kadar soğuksa kahve o kadar köpüklü olur.
    Çünkü kahvenin köpürmesini sağlayan içindeki en minik kahve zerrecikleridir ve bunlar sıcak suda anında eridiğinden kahven köpüklü olmaz.
    Bakır cezve ve kısık ateş tabi bir de :)

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• İki çay kaşığı dolu dolu kahveyi at cezveye fincanın hacmi kadarda su koy
    Sadeyi zaten biliyorsun.
    Şekerli istersen 1.5küp şeker
    Orta istersen 1 küp şeker
    Ateşı kısık olsun ilk anda birazcık karıştır su ile kahve bulansın diye sonra başında bekle köpürünce al.

0|0
    0|0
  • Nasıl bilmiyorsun ya, seni istemeye geldiklerinde nescafe mi yapıcaksın neyse :) Bak şimdi fincan başına iki tepe çay kaşığı atıyorsun, ateşe koymadan önce çok iyi karıştır ve ateşe koyunca karıştırma. Kısık ateşte pişsin.

Köpüklü olmasını istiyorsan, piştikten sonra üzerinde telvesi kalacak onları çay kaşığı ile alıp fincana koyarsın ama kahveyi almadan sadece üzerinde ki telveyi ve yavaş dök.

0|0
    0|0
  • koyduğun kahvenin yarısı kadar şeker koyacaksın. genelde 4 e 2 oluyor. sonra kahve fincanına su doldur cezveye ekle. kaşık ile karıştıracaksın işte. köpürdüğü zaman köpüğü ilk kahve fincanına koy sonra tekrar ateşe koy. sonra fincanı doldur işte. bu 1 kişilik için 2 kişilik için yaptıklarını 2 ile katla işte. bir kere yap basit bir şey zaten

0|0
    0|0
  • Suya kahve koyuyorsun. Sonra da ocagin üstüne koyuyorsun.

0|0
    0|0
  • Ocakta

0|0
    0|0
  • zeytinyapı kullan

0|0
    0|0
  • Beko Türk Kahvesi makinasında çok güzel oluyor bende severim ama pisirecek kimse olmadığı için makine aldım

0|0
    0|0
  • bir fincan su 2 çay kaşşıığı şeker.. ve kahve :) kaynayıncya kadar karıştır sonra fincana yukardan dök köpürmesi için:)

0|0
    0|0
  • bu yaşa kadar gelmişin yapmayı bilmiyorsun abi bunlarlamı evleneceez biz ya

0|0
    0|0
  • suvari yap seker at köpürüsn al sana kahve :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Kahvemin seveni coktur bize sirf kahve icmeye gelirler bak bugune kadar kimseye anlatmadim bir sana anlatiyorum bak :)) simdi kac kisilik yapacaksan o kadar fincan su (soguk olursa daha lezzetli olurr) her fincan icin 1 cay kasigi dolu dolu kahve, her fincan icin 2 cay kasigi seker ( eger 4 kisilik yapiyorsan 8 yerine 6 c. kasigi koyarsan orta olur tamamini koyarsan sekerli olur) sonra hic karistirmadan ocaga koy o köpürmeye baslayacaktir tatli kasigiyla fincanlara bolusturerek kopukleri topla tasicak gibi olurken de kahveyi fincanlara dokersin cikolatayla da afiyetle icersinn :)))

0|0
    0|0
  • bir fincan suyu cezveye koy bir cay kaşığı kahve at şekerini ayarla (ben bir çay kaşığı koyuyorum) yarım cay kaşığı kakao koy fazla köpürsün kahve pişerken çok karıştırma köpüğü azalır :) bence en iyi cevaba adayım :D

0|0
    0|0
  • Bir yerden öğrendim: Fincan sayısı kadar sodayı cezveye koy kahveyle birlikte... Bir taşım kaynamasına yakın köpürüyor ya o köpükleri fincanlara paylastir... Sonra bir küçük parça bitter çikolata at icine bir taşım daha köpürsün, kapat ocağın altını afiyet olsun😅😅

0|0
    0|0
  • Cezvede yapilir. Su koyarsin kahveyi dokerisn karistirsin. Arada kopuk alip alip fincanlara koyarsin. Kaynayinca foşt

0|0
    0|0
  • Cezveye fincan basina su doldur bunu fincanla yap. bir fincan icin 2cay kasigi kahve , orta sekerli istiyosan 2 kup seker. Su ve kahveyi beraber kaynamaya birak sekeri at ve kaynamasini bekle. Kisik atesle. Baloncuklar cikinca kopucu fincana aktar. Sonrasinda kahveyi az daha pisir ve fincana dok :)))

0|0
    0|0
  • kaynamaya başladıktan sonraaltını kıs köpüğünden al bardağa koy

0|0
    0|0
  • 280° fırında sdvb

0|0
    0|0
  • Allahım olaya bak kahve yapmasını bilmiyor musun ciddi ciddi :O
    Yemekte yapamıyorsundur sen..

0|0
    0|0