Şarap çeşitleri tavsiyeleriniz neler?

Şarap konusunda pek fazla fikrim yok. Kırmızının tadının daha çok hoşuma gidiyor ama öyle gurme falan değilim tabii. O yüzden kırmızı şarap konusunda gurmelerden tek başına sofistike bir ortamda içilesi şarap önerilerine açığım. :)
Şarap önerilerinizi mutlaka bekliyorum, ilk kez deneyeceğim, yardım.

Güncellemeler:
Şarap önerileriniz için hepinize tşk

0|0
2998

En İyi Erkek Görüşü

• ilk kez şarap deneyecceksen, öküzgözü oldukça yumuşak ve aromatiktir, salt öküzgözü olanlardana alabilirsin.

Beyazlar genelde daha hafiftir, beyaz da deneyebilirsin.

İlla et ile kırmızı, tavuk peynirle beyaz diye düşünme, olay şarap/yemek-meze tat uyumuyla ilgili.

Kavaklıdere'nin öküzgözü güzeldir, öküzgözü-boğazkere side güzeldir, fiyatı da 50civarıdır bilgine.

Geçen gün markette villa doluca klasik öküzgözü, alicanté, carignan kupajını denedim, yumuşak ve peynirlerle güzeldi. Kesinlike yeni başlayanlara tavsiye ederim. Migros raflarında dolan denk gelir.

Boğazkere serttir, tek boğazkere alma, zaten genelde daha yumuşak üzümlerle kupaj yaparlar.

cabernet sauvignon kırmızı şarapta nirvana konumunda bir üzümdür, neye girse süper olur :)

Yumuşak bir başlangıç için herhangi bir marka sade öküzgözü yada şansıma denk gelen o doluca klasik kupajını da deneyebilirsin.

Biraz deneme yanılma işi şarap, tamak tadları ve şarabın yanındakilere göre kişisel tercih değişiyor. Yanında baharatı belirgin şeylerle tüketeceksen daha keskin tatlı kırmızılar da iş görür.

Beyaz + elma/cheddar/eski kaşar vb de güzel oluyor, öyle keyf yapmalık.

0|0
    0|0
    • Bu arada şarabı sarhoş olmak için içme. Şarap asil bir içki, benim gözümde mutlulukların ve aşkların içkisi. Evet yaptım, bir şişe şirince de içtim arkadaşlarla, kendimden iğrendim. Zaten şarabın sabahı iğrenç olur.

Onun yerine bir kadeh iç, zevk alarak iç, mutluluk duyarak iç. Sarhoş olmak için daha sert şeyler denemelisin.

Sarhoş olmak için şarap içmek hem kendine hem şaraba yazık etmektir.

• verdiğin bilgilr için teşekürler benim ki sadece meraktan ama bazen moralimi bozan birsürü şey oluyor gidip kafa dağıtmak istiyorum likörü de deneyeceğim

En İyi Kız Görüşü

• En iyi seçilen cevaba ilaveten olsun bu önerim,

Kayra şaraplarını da denemelisiniz. Bir harikalar. Ödüllüdür aynı zamanda.

Bir de bulabilirseniz, Şirince ev yapımı şaraplar var kiiiiiiiii harika

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 97

• Hımm
    Soruya alkolle başlayıp aşk acısına bağlamışsın..
    aşk acısına şarap iyi gelmez ama hıçkıra hıçkıra ağlamak istiyorsan şarap iyidir.. :)
    Aşk acısının en iyi ilacı yeni bir aşka yelken açmaktır.
    Şarap tavsiyem kırmızıdan yana porto ya da doluca yumuşak içimli alkol oranı yüksek içimiyse güzeldir...

0|0
    0|0
    • evet tavsiyelerinize uyacağım :)) teşekkürler :))

• yılbaşı için aldım kesinlikle tavsiye ederim.. :)

• teşekkürler tavsiyenizi uygulayacağım bende :)

• Her soruna cevabına Türkiyeli kızlar,Türkiyedekiler gibi cümle kullanmamışsın hayret..

2|1
    0|0
    • Hayret değil,güncellemende yine kullanmışsın..

• amerikalı alman rus ukraynalı türkiyeli ne var bu kelimelerde

• Değecek bir karakter olsan sana,birkaç gündür gördüğüm sorularda cevaplarda hep kullandığın,Türkiyedekiler, türkiyedeki insanlar vs vs hep Türk insanı gibi sözlerini tek tek bulurdum ama değmezsin.Kendini ve yaşadığın yeri hep Türk insanı ile karşılaştırma tutumun var.3/5 şarap markasını ezbere biliyorsun diye buradaki herkesten kültürlü mü sanıyorsun sen kendini?Yada kültür, şarap markasından mı geçiyor?

• İlk kez deneyeceksen mistel al derim.

Mistel dediğim şey tamamen vişne suyudur, şarap içmem diyenlere de bundan verirsin, içinde vişne suyundan başka herangi bir tat yoktur. Alkol almam diyenleri bununla hiç anlamadan sarhoş edebilirsin.

Ha şarabın tadına benziyor mu peki? Kesinlike hayır. Sonradan çıkıp da ben şarap da içebiliyorum diyerek şaraba atlarsan önce ağzın kamaşır, sonra yanar, sonra da tadı dilinin arka taraflarında acımsı kamaşımsı bi tat alır. Kafan, bozulmuş terminatör kafası gibi sağlı sollu istemsiz sallanır ıyk mıyk yaparsın.

Şarap ters iş hacı. Sen bira iç en güzeli. Amelelik ama olsun.

0|1
    0|0
  • Bunun sağlıkla alakası ne ?

0|0
    0|0
    • Günde bir kadeh şarap, kalp krizi riskini düşürür.

• Bütçe ne kadar. Orta halli ise Kavaklıdere pendore iyidir.

0|0
    0|0
  • Doluca serilerinden öküzgözü,kalecikkarası,boğazkere bunlardan birini seçebilirsin başlangıç için iyidir sanıyorum

1|0
    0|0
  • Ne pahalı ne ucuz al bir Cumartesi şarabı. İyi gider kırmızı al.

1|0
    0|0
  • Öncelikle benim özel alanıma giriyor bu konu.

Ada'da 3 yıl kaldım, ev sahibim şarap imalatçısıydı. Ev şarapları ve özel üretim fabrika şarapları yapardı. Her yemeğin yanında şarap olurdu ve her zaman şarabımız olurdu. Bu yüzden bu konularda biraz tecrübeli sayılırım.

Öncelikle ülkemiz şarap konusunda çok şanslı. Çok eski ve yıllanmış bağlarımız var. Şarapçılıkta şarabın yaşından çok bağın yaşı önemlidir.

Seçimlerim genelde;

1) öküzgözü boğazkere kupesidir. Öküzgözü boğazkerenin kekremsiliğini kırar, muhteşem bir tat bırakır ağızda.

2) yıllanmış cabernet sauvignon. İyisi zor bulunur. Kırmızı etle tüketilmesi tavsiye olunur.

daha yazacaktım da nedense keyfim kaçtı.

0|1
    1|0
  • http://i.hizliresim.com/aDWQJB.jpg
    Yarra yeringin üstüne tanımam ahhahha :Dd

0|1
    0|0
  • Şarabı ilkokul son lise başında içerdim ama hatırladığım kadarıyla biricik ve ya Angora mı ne vardı tam hatırlamam ama onları içerdim o yaşta içtiğime göre fazla sert değildir

1|0
    0|0
  • Selam ,
    Kesinlikle önereceğim beni şaraba sevdiren tek şaraptır.
    Verano Blush, gül şarabıdır. şiddetle tavsiye ederim.
    Dene beğenmezsen paran iade ederim:)

1|0
    0|0
    • vaow baya idddialı. Kesinlikle deneyeceğim. Ardından buradan geri dönüşü yaparım :)

• shiraz denedin mi? geçenlerde şarap belgeselinde görmüştüm çok merak ettim tadını ama bir türlü fırsat olmadı.

• Denemedim. Üzüm şarabı mı? İlk fırsatta deneyeceğim.

• Şaraba gidip dünya para verme. Çok gelişmiş bir tat duyun yoksa aradaki farkı anlamayacaksın zaten. İçimi kolay şarap istersen meyve şarabı al. Küp markasının mistel meyve şaraplar çok güzel. Mistel olmasına dikkat et.

0|0
    0|0
  • pek şarap içemiyorum, benim mideye yaramıyor

yabanmersini karasını severim

1|0
    1|1
    • üzüldüm.. öncesinde ilaç almayı denediniz mi ?

• proton hapları var bunun için.. şarap için katlanırım ben :)

• valla şarabın öyle büyük bi hayranı değilim, viski rakı kanyak tabi para olursa :)

• Öğrenci işi en iyi şarap köpek olduren işte kanks

0|0
    0|0
  • Dimitrikopoulos şarabını ben çok severim. Ama bunun dışında ilk tercihin şarköy sarapları olsun sonra bozcaada, rüzgara göre ve üzüm kalitesine göre güzeldir. Kadıköy'e yakınsan başka mekan tavsiyeleri için uğra

1|0
    0|0
    • izmirde yaşıyorum. üç hafta sonra kadıköye gelme ihtimalim var :) sen mekan tavsiyelerini yap belki uğrarım :)

• istanbula bir iş için gelicem ve ziyaret etmem gereken çok kişi var ve vaktim kısıtlı 2 gün gibi. neyse vaktim olmayacak gibi. yine de teşekkürler :)

• iş için geliyorsa Kadıköy'de toplantıyı dediğim yerde yapabilirsin. Hee bahar yaz ayında ise Bozcaada Lodos Restorant var orası kral mekandır. İçkinin de yemeğin de kralını orada yerim ben. Kafa dinlerim gece de zaten kaleye çıkıp denizi seyreder otele öyle dönerim

• çamlıbağ

Cevabın çok uzun ya da çok kısa!

1|0
    1|1
    • tercih nedeniniz nedir.. mesela ben baharatlı şarap seviyorum..

• kavaklıdere yakut tattım biraz... kavaklıdere ancyra hiç içmedim.. Hayırlısı onuda tadacağımız gün gelir :)

• ancyra baharat ve meyve aromalı.. damakta bıraktığı tad çok hoş...

• Vinkara kalecik karasi al. Hem fiyati normal hem icimi hafif. Simdi burada herkes sarap gurmesi kesilir.

1|0
    0|0
    • Tahmin ettim zaten o yüzden kendimin gurme olmadığını belirterek girdim lafa. :)
      Kalecik karası da fena sayılmaz, denemişliğim var. Teşekkürler.

• ahahha tamam aklımda olsun bir gün beyin cerrahi ihtiyacım olursa buraya yazarım alkdsjasl :D

• Ahahaha allah korusun tabi olmasin ihtiyacin ;)

• Trakya bölgesinde kendi şarabını yapanlar var anlayan birisiyle gidip tadarak almanız hem daha ucuza gelir hemde birçok markalardan çok daha kaliteli ve lezzetli şarap almış olursun

0|0
    0|0
    • gidip tatma imkanım yok. Sadece Para yatırıp kargo ile alma imkanım var. Sayılı mahsenler harici ise böyle yapmam. güven meselesi. Teşekkürler yinede

• Merlot.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    77

Kızlar Ne Diyor 28

• Corvus Corpus gönder en iyisi odur.

1|0
    0|0
  • nasıl bişi düşünğyon köpek öldüren mi yoksa kaliteli mi? ne kadara kadar maddiyatın var :)

1|0
    0|0
  • hiç içmedim tadını bilmem

0|0
    0|0
  • http://i.hizliresim.com/02vRoY.jpg
    Kesinlikle tavsiye ediyorum.

1|0
    0|0
  • Mahlep şarabı almalısın tadını ben çok beğeniyorum :)

1|0
    0|0
  • Fisne suyu..

0|0
    0|0
  • Sirinceye uzak degilsin aslinda sarapcilar var orda meshurr gidip alablsen iyi olurdu ben oraya cok yakin oturuyorum alir yollardm sana ama yokum smdi orda :/

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim düşündüğün için. Evet yakınım ama şimdi oraya gitmek zor olur yine de

• sirince severim karadut

0|0
    0|0
  • şaraptan anlasam istediğin cevabı veririm alkol almıyorum bile...

0|0
    0|0
  • Vişne suyu iyidir be kanks :) asddfghha

1|0
    0|0
  • Kavaklıdere/Öküzgözü

Öküzleri de çok severim.

1|0
    1|0
  • yorum yok...

0|0
    0|0
  • şarap hiç içmedim :/

0|0
    0|0
  • Çorap diye okudum ya :) icimin temizligini görünnn :))))

0|0
    0|0
  • bira amele içkisidir diyeceksin ama bağımlısıyım ben ihanet edemem.şarapların bazıları güzel oluyor çoğu zaman çürümüş üzümle kan içiyormuşum gibi geliyor.

0|0
    0|0
    • :Dyok est..ya ama türkiyedeki biralar yemekle filan hiç gitmiyor glikoz basılıyor yoksa bende severim maç filan izlerken zaten stadyumlarda biradan başka alkol yok

• sanki çoğu şey aynıymışta bi' zevkleri tutturamamışız gibi konuştun :D

• Şarap pek sevmem... Cin iyidir.

0|1
    0|0
  • C: Peter vella wine

0|0
    0|0
  • Merlot

Shiraz

Sıcak şarap

0|0
    0|0