• Sor
 • Bence

KizlarSoruyor Yardım

KizlarSoruyor hakkında Sık Sorulan Sorular aşağıda ilgili kategorilerinde cevaplanmaktadır. Daha fazla yardıma ihtiyaç duyuyorsan iletişim sayfasından bize ulaşabilirsin.

 • Nasıl giriş yaparım? Facebook/Google ile bağlanmak ne demek?

  Giriş yapmak için Facebook, Google+ ya da Email adresini kullanabilirsin.

  Her defasında şifre ve Email adresi yazmak istemiyorsan, Facebook, Twitter ya da Google+ hesapların ile tek tıkla KizlarSoruyor'a bağlanabilirsin.

  Bağlantı yaptığın sosyal medya hesapları hiç bir kişi ve kurum ile paylaşılmaz ve senin adına Facebook, Twitter ve Google+'da paylaşım yapılmaz.

  Sosyal medya hesapları ile giriş yapan üyeler her bir sosyal medya hesabı için Xper puanlar da kazanırlar.
 • Onay mesajı gelmedi!

  Paylaşım yapabilmek için hesabını onaylaman gerekmektedir. Hesap onayı için email mesajı üye olurken kullandığın Email adresine gönderilmiştir. Onay mesajını tekrar göndertmek için sayfanın sağ üst tarafında üye ismin yazılı menüdeki "Onay Emaili Gönder" linkini kullanabilirsin. Onay emailinin hesabına ulaşması 5 dakika içinde gerçekleşecektir.

  Onay mesajı yine de email adresine ulaşmadıysa, bunun birkaç değişik sebebi olabilir:

  Üye hesabı açarken Email adresini yanlış girmiş olabilirsin. Profilinde kayıtlı Email adresinin doğru olup olmadığını kontrol et lütfen. Profilinde kayıtlı Email adresini görmek için Profil sayfandaki 'Hesap Ayarlarım' sekmesine tıklayabilirsin.

  Bu sayfada yazılı Email adresinde hata varsa aynı sayfadaki hesap kapama bölümünü kullanarak hesabını iptal ettikten sonra doğru Email adresinle yeni bir hesap açmanı öneriririz.

  Eğer profil sayfandaki Email adresi doğruysa ve onay mesajını yine de almadıysan Email hesabının SPAM (istenmeyen/gereksiz mesajlar) klasörünü kontrol et lütfen. Kimi zaman Email mesajları bu klasöre düşebilirler.

  Sorun devam ederse lütfen bize mesaj yaz ya da İletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ilet.
 • Nasıl SORU sorabilirim? Gelen cevapları nasıl görürüm?

  Soru sormak için sayfaların en üstünde yer alan "SOR" sekmesine tıklaman yeterli. Gelen sayfada soru başlığı ve soru detaylarını yazıp, konu etiketi seçtikten sonra Soruyu Gör seçeneğini tıklayacaksın. Karşına gelen sayfada sorunu gözden geçirip, dilersen düzeltmeler yaptıktan sonra "Soruyu gönder" linkine tıkladığında sorun siteye eklenecek!

  Soruna gelen yeni görüşler hesap menünde yeni bildirimler olarak gözükecek. Soru sayfana gittiğinde yeni görüşlerin yanında 'Yeni' etiketini göreceksin.

  Sorduğun soruları profil sayfanda Sorular bölümünden de takip edebilirsin.
 • Nasıl BENCE paylaşabilirim?

  Tüm sayfaların en üstünde 'Paylaş' menüsü göreceksin. Paylaş'ın üzerine geldiğinde (mobil cihazlarda üzerine bastığında) açılan menüden 'Bence Paylaş' seçimi yaptıktan sonra yönlendirildiğin sayfada Bence'nin içeriğini oluşturabilirsin.

  Bir başka kolay paylaşım yöntemi olarak Desktop görünümde sayfaların üst tarafında yer alan Sor/Bence kutusunu kullanabilirsin. (Mobil cihazlarda bu kutular sadece ana sayfada yer almakta) Sor/Bence seçeneklerinden "Bence" kutucuğuna tıkladıktan sonra hemen yanındaki alana Bence başlığını yazıp 'Paylaş' dediğinde Bence yaratma sayfasına yönlendirileceksin.

  Detaylarını yazdıktan sonra Bence’ne görüş gelmesini isteyip istemediğine karar vermen, Bence için uygun konu etiketi seçmen yeterli. Benceni dilersen gizli kullanıcı olarak da paylaşabilirsin.

  Hangi Xper Levelda olursan ol Bence paylaşabilirsin. Sadece Cinsellik konu etiketi ile Bence paylaşmak için en az Xper Level 4, link ekleyebilmek için Xper Level 2 olman gerektiğini unutma lütfen.

  Bence paylaşırken, paylaşımına en az bir görsel eklemen gerektiğini de hatırlatmak isteriz.

  Bence paylaşımları hakkında daha fazla bilgi için KizlarSoruyor'un Süper Bencesi "Bence" paylaşmaya hazır mısın? "Bence" özelliği hakkında merak ettiğin her şey burada! yı gözden geçirebilirsin!
 • Nasıl Görüş paylaşabilirim?

  Bir Sorunun ya da Bence'nin hemen altındaki 'Görüşün nedir' kutusuna görüşünü yazdıktan sonra "Gönder" butonuna basman yeterli!

  Görüş paylaştıktan sonra görüşüne, görüş yorumları gelebilir. Görüşüne gelen görüş yorumları yeni bildirimler olarak hesabında gözükecek.

  Görüş paylaşabilmek için KizlarSoruyor'a giriş yapmış olman gerekmektedir.
 • Bence Nedir?

  "Bence" diyerek her konudaki bilgi ve tecrübelerini ifade ederek diğer üyelerin görüşlerine sunabilirsin.

  Yayınlanan Benceler, yönetim tarafından incelenip, değerlendirilmekte ve beğenilenler seçilmektedir. Bence paylaşımı seçilen üyeler 100 Xper puan kazanırlar.

  Şimdilik yönetim tarafından seçilerek canlı yayın ve konu sayfalarında aynen Günün Soruları gibi sabit yayınlanan Benceler "Günün Bencesi" olarak adlandırılmaktadır. İlerleyen tarihlerde tıpkı Günün Sorusu gibi Xper puan karşılığı kullanıcılar da Günün Bencesi yapabilecekler.

  Üyelerin yayınladığı Bence'ler hem üyenin profil sayfasında listelenir hem de söz konusu üyeyi takip eden üyelerin KSm akışına girer. Yönetim tarafından ksBence seçilen bir paylaşım otomatik olarak popüler Benceler arasında yer alır. Ancak, Süper Bence seçilmemiş bile olsa üyelerin ilgi gösterdiği bir Bence Popüler Benceler arasına yerleşebilir, ve daha çok üyeye ulaşır.

  Yönetim tarafından seçilmiş olsun-olmasın tüm Bencelere her sayfanın en üstünde yer alan banttaki Benceler menüsünün "Tüm Benceler" sekmesinden de ulaşılabilir.

  Sözün kısası ilgi çekici bir içerikle, güzel hazırlanmış Benceler hem daha fazla cevap alacak hem de 100 Xper puan kazandırabilecek.

  Bence paylaşımları hakkında daha fazla bilgi için KizlarSoruyor'un Bencesi "Bence" paylaşmaya hazır mısın? "Bence" özelliği hakkında merak ettiğin her şey burada! yı gözden geçirebilirsin!
 • Nerede hangi Bence görünür?

  Canlı Yayın: Süper Benceler (Pembe/Mavi Bence simgeli)
  Popüler: Popüler ve Süper Benceler (Pembe/Mavi Bence simgeli)
  KSm: Takip ettiğim kullanıcıların Benceleri ile takip ettiğim konulara ait Süper Benceler

  Benceler menüsü: (sayfa tepelerindeki)
  Süper Benceler: Tüm Süper Benceler
  Popüler Benceler: Popüler ve Süper Benceler
  Video: Video içeren Süper Benceler
  Görüşsüz Benceler: Görüş paylaşılmamış Süper Benceler
  Tüm Benceler: Tüm üyelerin Benceleri
 • Günün Sorusu nedir? Nasıl Günün Sorusu yapılır?

  Günün Sorusu paylaşımları 24 saat boyunca soru listelerinde ve CANLI YAYIN sayfasında ön sıralarda sabit olarak tutulur. Bu sayede daha fazla göz önünde bulunup, daha fazla cevap alırlar.

  Günün Sorusu yapmak için 1500 Xper puan harcaman gerekmektedir. Harcanan Xper puanları toplam Xper puanını ve Xper seviyeni etkilemez. Sadece 'harcanabilir' Xper puanın düşer.

  Sorunu Günün Sorusu yapmak için İletişim sayfasındaki formu doldurup bize göndermen gerekmektedir.

  Formu doldururken Konu olarak 'Günün Sorusu, Hediye Çeki Talebi' seçtikten sonra Günün Sorusu yapmak istediğin sorunun link adresini kutuya yapıştırıp Gönder'e tıklman yeterli.

  Günün Sorusu için gelen istekler geldikleri zamana bağlı olarak sıraya girerler. İlk gelen soru ilk sergilenir. Sorunu Günün Sorusu olarak sergilemek vakit alabilir, yalnız seni unutmadık, biraz sıra var, o kadar.

  Nasılım? ve Cinsellik konu etiketlerindeki sorular Günün Sorusu yapılamaz.
 • Xper puanı ne demek? Xper seviyesi ne demek?

  Paylaşım yaptıkça Xper puanlar kazanacaksın. Xper puanlar kazandıkça yeni Xper seviyelerine ulaşacaksın. Xper puanlarınla çeşitli hediyeler kazanabilir, yeni Xper seviyelerinde sitenin yeni özelliklerini keşfedebilirsin.

  Xper puanları hakkında detaylı bilgi için yukarıdaki Xper sekmesine göz atabilirsin.
 • CANLI YAYIN nedir? CANLI YAYIN filtreleri nasıl kullanılır?

  CANLI YAYIN sitedeki tüm paylaşımları gerçek zamanlı takip edebileceğin, kendi kendini yenileyen site akışıdır. Dilersen sadece belirli yaş aralığına sahip üyelerin, dilersen de diğer tüm üyelerin paylaşımlarını CANLI YAYIN sayfanda gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilirsin.

  Eğer hiç filtreleme yapmazsan CANLI YAYIN sitedeki tüm paylaşımların akışını gösterir. Ancak dilersen, filtreleri kullanarak sana özel CANLI YAYIN sayfasını yaratabilirsin.

  CANLI YAYIN filtrelerini kullanmak çok kolay!
  Diyelim, CANLI YAYIN akışında 25-34 yaş aralığına sahip üyelerin yeni sorulan sorularını görmek istiyorsun...Ana sayfadaki CANLI YAYIN akışının üstünde yer alan 2 filtreleme menüsünden soldaki yaş aralığı için, sağdaki menü ise paylaşım türü için. Biz sadece Soruları görmek istiyoruz...O zaman halihazırda 'Yaş Grubu' seçili soldaki filtreye tıklayıp açılan menüden '25-34' filtresini, sağdaki filtreden de 'Sorular' filtresini seçiyoruz. Bu filtreyi seçtiğimiz anda CANLI YAYIN hemen yeni şeklini alıyor ve sitede 25-34 yaş aralığındaki üyelerce son sorulan soruları gösteriyor.

  CANLI YAYIN'da sadece takip ettiğin üyelerin paylaşımları görmek içinse, CANLI YAYIN filtrelerinin en sağında bulunan takip edilen üye sembolüne tıklaman yeterli. Sistemin bu seçimini hatırlaması içinse, turuncu kutucuk içindeki "Hatırla" linkine basman yeterli olacak.

 • KSm nedir? Hangi paylaşımlar KSm'de yeralıyor? Filtreler nasıl kaydedilir?

  KSm, tamamen ve sadece sana özel, senin ilgini çekebilecek paylaşımların gösterildiği Canlı Yayın Akışıdır.

  KSm'de takip ettiğin konulara, sorulara, bencelere ve takip ettiğin üyelere ait paylaşımları anlık olarak görebilirsin.

  Hiç bir filtreleme yapmadığın takdirde ilgilendiğin ve takip ettiğin 'herşey' anlık olarak ekrana yansıyacaktır. Ya da dilersen KSm akışını, paylaşımda bulunan üyelerin yaş aralıklarına, cinsiyetine, Sorulara ya da Bencelere göre ayarlayabilirsin.

  KSm sayfanı zenginleştirmek için ilgini çeken soruları, benceleri, konuları ve paylaşımlarını beğendiğin üyeleri takip etmeni tavsiye ederiz.

  KSm sekmende filtrelerini kaydedebilirsin. Filtre seçimi yaptıktan sonra 'Hatırla' butonuna tıklaman yeterli. Filtreleri kaydetme sadece KSm sekmesinde geçerlidir.
 • @Bahsedenler özelliği nedir?

  Bir başka üyenin görüşü altına yazdığımız görüş yorumuna bir başka görüş yorumu gelince haberimiz olmuyordu. Artık bunun bir çaresi var. Görüş yorumlarında görüş paylaştığınız bir üyeden bahsederek o üyenin bu görüş yorumundan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik sadece görüş yorumlarında değil, soru başlığı dışındaki tüm paylaşımlarda bu özellikten faydalanabiliriz artık.

  Bir üyeden bahsetme çok kolay. Örneğin, KizlarSoruyor üyesinden bahsetmek istiyorum diyelim. Paylaşımımın içine @kizlarsoruyor yazmam yeterli. Üye isminin tam doğru yazılması gerekiyor, ancak büyük harf küçük harf farketmiyor, yani hem @KizlarSoruyor hem de @kizlarsoruyor yazabiliriz.

  Bahsettiğimiz üyeye bir bildirim gidiyor. Bu bildirim üye profillerindeki 'Bahsedenler' bölümünde gözüküyor. Bahsedenler sayfasında yeni bildirimli bir sorunun üzerine tıkladığımızda o soru sayfasında üye ismimizden ilk nerede bahsedildiyse oraya gidiyoruz. Bu arada, eğer birden fazla kez üye ismimizden bahsedildiyse ilk bahsedilen yere götürüyor link bizi.

  Engellendiğimiz üyelerden bahsedemiyoruz. Bizi engelleyen üyeden bahsettiğimizde bahsedilen üyenin bundan haberi olmuyor.

  Gizli kullanıcı olarak yaptığımız paylaşımda bu özellikten faydalanamıyoruz.
 • #Etiketleme nedir? Ne işe yarar?

  Paylaşımlarımızdaki anahtar kelimeleri, altını çizmek istediğimiz kavramları #etiketleme sayesinde artık ön plana çıkarabiliriz. Bir kelime ya da kelime öbeğini etiketlemek için başına # simgesi koymamız yeterli.

  Etiketlenen kelime öbeklerine tıkladığımızda o kelime için sitedeki arama sonuçları sayfasına gönderiliyoruz.
 • "Takip Etmek/Edilmek" ne demek?

  İlgilendiğin konuları, soruları, Benceleri, paylaşımlarını beğendiğin üye yazarları takip edebilir, bu kriterlerdeki tüm paylaşımları CANLI YAYIN sayfandan kolayca izleyebilirsin.

  Takip ettiğin üyelere, konulara, sorulara göre paylaşımları listeleyebilmek için CANLI YAYIN sayfasındaki filtreleri kullanabilir, sadece Takibinde olan içeriğe kolayca ulaşabilirsin.

  Seni takip edenler ise paylaşımlarını beğenen ve yeni paylaşımlarından da haber almak isteyen üyelerdir. Eğer bir üyenin seni takip etmesini istemezsen üyeyi engelleyebilir, hiç takip edilmek istemezsen profilini Gizli Profil yapabilirsin. Profilin gizliyse, bir üye seni takip edebilmek için istek gönderebilir. Takibin gerçekleşmesi, bu talebi kabul etmene bağlı olacak.

  Profilindeki Takip sekmende takip ettiğin üyeler, seni takip eden üyeler, takip ettiğin konu etiketleri, sorular ve Benceler listelenmektedir.

  Mesajlaşma ayarlarını da takip ettiğin üyelerle sınırlandırabilirsin. Dilersen sadece Takip ettiğin üyelerin sana mesaj gönderebilir. Bunun için Profil/Ayarlar sayfandaki Gizlilik Bilgileri bölümündeki seçenekleri kullanman yeterli.

 • Nasıl Takip edebilirim?

  Takip etmek istediğin bir üyeyse, üye isminin üzerine imlecini getirdiğinde çıkan pencereden ya da üyenin profil sayfasına gidip "Takip Et" seçeneğini kullanarak üyeyi takip edebilirsin.

  Takip etmek istediğin kullanıcının profili gizli ise, üyeye takip isteğin bildirim olarak gönderilir. Takip isteği gönderdiğin üye, takip talebini kabul ederse, üye takibi başlayacaktır. Üye takip talebine yanıt verinceye kadar, üyenin profilindeki "Takip Et" alanı "Beklemede" olarak görürsün.

  Üyelerin yanısıra ilgilendiğin konu sayfalarındaki Takip Et butonunu kullanarak bu konudaki paylaşımları takip etmeye başlayabilirsin.

  İlgini çeken soru ya da Benceleri de takip edebilirsin. Herhangi bir paylaşımı takip ettiğinde o paylaşımdaki gelişmelerden anında haberdar olursun.

  İstediğin zaman bir üyeyi, konuyu ya da soruyu takip etmekten vaz geçebilirsin. Bunun için "Takip Etme" seçeneğine tıklaman yeterli.

 • Beni takip eden kullanıcıyı takip listemden nasıl çıkarırım?

  Seni takip etmesini istemediğin üyenin profil sayfasından Engelle" linkini tıklaman yeterli.

  Engellediğin üyeler paylaşımlarını takip edemezler, sorduğun sorulara ya da Bencelere görüş paylaşamazlar, paylaştığın görüşlere görüş yorumu yazamazlar, sana mesaj gönderemezler.
 • Konu etiketleri ne işe yarar, nasıl kullanılır?

  Soru sorarken, Benceni paylaşırken paylaşımının ilgili olduğu konuyu "Konu Etiketi" bölümünden seçebilirsin.

  Konu Etiketi kutusuna paylaşımının ilgili olduğu konunun ilk harflerini girmeye başladığında hemen altta tavsiye edilen konular çıkacak. Bu konulardan birini seçerek o konularla özellikle ilgilenen üyelere ulaşabilecek, daha fazla sayıda ve daha faydalı görüşler alabileceksin.

  İlgilendiğin konu etiketlerini takip listene alarak bu konulardaki soruları daha yakından takip edebilirsin. Takip ettiğin konulardaki son paylaşımları CANLI YAYIN sayfandaki filtreleri kullanarak da kolayca listeleyebilirsin.

  Tüm Konuların Listesini görmek için sayfaların tepesindeki Sorular menüsünden 'Konuya Göre' linkine tıklayabilirsin.
 • Cinsellikle alakalı paylaşımım neden kaldırıldı? Cinsellik paylaşımı neden yapamıyorum?

  Cinsellik konularındaki paylaşımlara Cinsellik konu etiketleri eklenmelidir. Cinsellik konu etiketlerini kullanıp, cinsellik konularında paylaşım yapabilmek için Xper 4 ve üzeri seviyede olmak gerekiyor. Xper 4 seviyesine gelebilmek için ise 500 Xper puana ulaşmak gerekmektedir. Xper puan sistemi hakkında detaylı bilgiyi Xper Yardım sayfasında bulabilirsin.

  KizlarSoruyor’da 2 tane Cinsellik konu etiketi var. Bu konu etiketleri şunlar:
  - Cinsel Yaşam
  - Cinsel Sağlık

  Cinsellikle ilgili bir paylaşım yapılmak istendiğinde bu iki konudan en az birinin mutlaka soruya etiketlenmesi gerekir.

  Şayet bir paylaşım, cinsellikle ilgili bir konuyla etiketlenmesi gerekirken farklı konularla etiketlendi ise, bu paylaşımlar kaldırılır.

  Herhangi bir detay içermeyen, samimi olarak görüş ve/veya yardım istemeyen cinsellik soruları cinsellik konularıyla etiketlenmiş olsa dahi kaldırılır.

  Yasalara aykırı ya da diğer üyeleri rahatsız edecek aşırılıktaki cinsel içerik kaldırılır.

 • Gizlilik ayarlarımı nasıl seçebilirim?

  Hesabının 'Ayarlar' bölümünde 'Gizlilik Ayarları' bölümünü göreceksin. Bu bölümde 3 seçenek var:

  - Profili Gizle kutusunu işaretleyip Kaydet butonuna basarsan Gizli Profil sahibi olursun. Gizli profilini sadece Takip ettiğin üyeler görebilir. Fakat unutma, Gizli Profiller diğer üyeler tarafından Takip edilemez. Takipçi sayını arttırmak istiyorsan profilini gizlememeni tavsiye ederiz.

  - Sadece takip ettiğim üyeler bana mesaj gönderebilir kutusunu işaretleyip kaydedersen takip ettiğin üyeler dışındaki üyeler sana mesaj gönderemezler.

  - Engellediğim üyelerin paylaşımları Canlı Yayınımda gözükmesin kutusunu işaretleyip kaydettiğinde engellediğin üyelerin paylaşımları ile karşılaşmaktan kurtulursun.
 • Gizli profil ne demek?

  Profilini "Gizli Profil" yaparsan sadece takip ettiğin üyeler profilindeki bilgilerini görebilir. Gizli profil sahibi üyeler diğer üyeler tarafından takip edilemezler. Gizli Profil ile yeni takipçiler edinemeyeceğini unutmamalısın. Eğer seni takip edenlerin çoğalmasını istersen, profilinin Gizli olmaması gerekir. Profilinin "Ayarlar" sekmesinden "Gizlilik Ayarları" seçeneğine ulaşıp, "Profilimi Gizle" linkini tıklayarak hesabını gizli kullanıcıya çevirebilirsin.
 • Profil resmimi nasıl değiştirebilirim?

  Hesap menüsünden 'Profilini Düzenle' sayfasına giderek profil resmini değiştirebilirsin. Bu sayfadaki profil resminin yanındaki 'Güncelle' butonuna tıkladıktan sonra dilersen yeni bir resim yükleyebilir, dilersen de profilinde belirttiğin kişilik tipine uygun site avatarını seçebilirsin.
 • EİG nedir? En İyi Görüş Nedir? En İyi Görüş seçersem/seçmezsem ne olur?

  Soru sahibi en faydalı bulduğu görüşü 'En İyi Görüş' seçebilir. Seçilen En İyi Görüş değiştirilemez. Görüşü ' 'En İyi Görüş'' seçilen üye ödül olarak 3 Xper puan daha kazanır ve görüşü tüm görüşlerin tepesinde yer alır.

  EİG ise En İyi Görüş Oranı için kullandığımız kısaltmadır. EİG, En İyi Görüş seçilen paylaşım sayısının, üyenin görüş paylaştığı ve En İyi Görüşü seçilen tüm soruların sayısına oranıdır. Örneğin, üyenin 20 En İyi Görüşü varsa ve görüş paylaştığı sorulardan 200 tanesi için En İyi Görüş seçildiyse, üyenin EİG oranı %10 olur. Her görüş paylaşılan soru için En İyi Görüş seçimi henüz yapılmamış olabilir.

  Soru sahibi üyeler En İyi Görüş seçtikleri her soru için fazladan 1 Xper puan kazanırlar. En İyi Görüş seçilmeyen sorular için ise sorunun soruluş tarihinden itibaren 30 gün sonra sistem tarafından En İyi Görüş seçilir. En İyi Görüş seçilmeyen sorular için soru tarihinden 7 gün sonra En İyi Görüş seçimini hatırlatan bir mesajı gönderilir. En İyi Görüş sistem tarafından seçildiyse, soruyu soran En İyi Görüş seçilmesinden kaynaklanan ödül Xper puanları kazanamaz. 30 Gün geçmeden En İyi Görüş seçerek ödül Xper puanlar kazanabilirsin.
 • Anket sorusu nasıl sorabilirim?

  Anket sorusu ile herhangi bir konuda kendi anketini yaratabilirsin. Soru başlığını ve soru detaylarını girdikten sonra "Anket Ekle" seçeneğine tıklayıp anket seçeneklerini belirleyebilirsin.
 • Uzman kimdir? KizlarSoruyor Uzmanları nasıl seçilmektedir?

  Belli bir işte, belli bir konuda bilgi, görüş ve becerisi çok olan kimse (Türk Dil Kurumu) uzman olarak adlandırılır ve KizlarSoruyor’da da bu tanım esas alınmaktadır.

  KizlarSoruyor.com’da, profil isminin yanında “Uzman” etiketi yer alan ve ilgili profilleri vasıtasıyla Siteye belirli bir konu hakkında derinlemesine bilgi/deneyim sahibi olduğunu bildirerek soru, cevap, görüş, link, bağlantı, yazı, resim, video vb. türden içeriği tamamen tüm hukuki sorumluluğu kendilerinde olmak üzere ekleyen, sunan, paylaşan kişilerdir.

  KizlarSoruyor uzmanları nasıl seçilmektedir?

  KizlarSoruyor.com uzmanlık için başvurularını değerlendirirken, başvuru sahiplerinin bildirdiği materyalleri ve online içerik oluşturma becerilerini değerlendirmeye tabi tutarak olumlu ya da olumsuz yanıt verebilir.

  Belli bir bilim dalında lisansüstü öğrenim derecesine sahip kimseler de (Türk Dil Kurumu’nda sözcüğün 2. anlamı) uzman olarak adlandırılmakla birlikte, eğitimi uzmanlığın şartı olarak görmek, yaygın olarak yapılan yanlışlardandır. KizlarSoruyor.com’a başvuru yapan uzman adaylarında akademik kariyer ya da eğitim almış olma zorunluluğu aranmamaktadır.

  KizlarSoruyor'da uzmanlık hakkında daha fazla bilgi için ilgili blog yazısını okuyabilirsiniz.

 • Şikayetlerimi nasıl bildirebilirim?

  Paylaşımların yanında bir bayrak resmi göreceksin. Bayrak resmine tıklayarak kurallara aykırı olduğunu düşündüğün paylaşımları şikayet edebilirsin. Şikayetini bildirirken şikayet sebebini de menüden belirleyebilirsin.
 • Paylaşım yapma kuralları nelerdir?

  Üyelerce sağlanan her türden içerik kurallar gereği ve site içeriğinin kalitesini koruyabilmek amacıyla düzenlenebilir ya da kaldırılabilir. Paylaşım kaldırıldığında üyeye bilgilendirme mesajı gönderilir.

  Paylaşım kaldırma nedenleri şunlardır:

  - Alakasız Paylaşım: Anlaşılacak kadar detay içermeyen ve/veya konu dışında kalan alakasız paylaşımlar kaldırılır.

  - Kaba Paylaşım: Herhangi bir üye, kişi ya da zümreyi hedef alan aşağılayıcı, hakaret ve/veya küfür içeren paylaşımlar kaldırılır.

  - Provokatif Paylaşım Kışkırtma, provoke etme amaçlı paylaşımlar ile herhangi bir din, ırk, dil hakkında aşağılama içeren paylaşımlar bu başlık altında kaldırılır.

  - Sakıncalı Paylaşım: Yasalara aykırı paylaşımlar tesbit edildiğinde kaldırılır.

  - Cinsellik Seviyesi Yetersiz: Cinsellik konularında paylaşım yapabilmek için Xper 4 ve üzeri seviyede olmak gerekmektedir.

  - İmla Hatası/Gereksiz Büyük Harf Kullanımı: Tüm paylaşım BÜYÜK HARF kullanılarak yapılmışsa ya da imla/yazım hataları paylaşımı anlaşılmaz kılıyor ise, bu paylaşımlar kaldırılır.

  - SPAM Paylaşım: Reklam amaçlı ya da üyeleri aldatmak (troll) amaçlı paylaşımlarla, başka sitelerden birebir kopya-yapıştır şeklinde yapılan paylaşımlar, iletişim bilgileri ya da kişisel bilgiler veren paylaşımlar kaldırılır.

  - Soru Biçiminde Olmayan Paylaşım: Sitenin soru/görüş formatına uygun olmayan paylaşımlar kaldırılır. Soru biçiminde olmayan paylaşımlar Bence olarak yayınlanabilir.

  - Aşırı Cinsel İçerikli Paylaşım: Yasalara aykırı ya da diğer üyeleri rahatsız edecek aşırılıktaki cinsel içerik kaldırılır.

  - Üyeleri Hedef Alan Paylaşım: Herhangi bir üyeyi konu edinen paylaşımlar kaldırılır.

  - Yetersiz Başlık: Konu hakkında yeterli detayı içermeyen ya da çok fazla imla hatası içeren, sadece boşluk ya da noktalama işaretinden oluşan başlığa sahip paylaşımlar kaldırılmaktadır.

  - İletişim Amaçlı Paylaşım: Tanışma, takip etme, takip ettirme, özel mesajla iletişim amaçlı paylaşımlar kaldırılır.

  - Yanlış Kategori Cinsellik konularından biri etiketlenerek sorulması gerekirken farklı bir konu altında ya da konu etiketi eklenmeden yapılan soru paylaşımları kaldırılır.

  - Anket Seçenekleri Anket sorularında anket seçeneklerinin soruyla alakasız olması halinde paylaşım kaldırılır.

  - Tekrarlanmış: Aynı kullanıcı tarafından birden fazla defa siteye eklenen paylaşımlar kaldırılır.

  - Daha önce sorulmuş: Aynı konu hakkında çok benzer sorular birleştirilebilir ya da tamamen kaldırılabilir.

  - 3. kişilere ait fotoğrafların izinsiz kullanımı: 3. kişilere ait görsellerin izinsiz kullanıldığı ya da bu görsellere link verildiği tesbit edilirse paylaşım kaldırılır.

  - 18 Yaş Altı: KizlarSoruyor'a üye olabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. 18 yaş altı olduğu tespit edilen üyelerin paylaşımları kaldırılır ve hesapları iptal edilir.

Yükleniyor...