KizlarSoruyor Yardım

KizlarSoruyor hakkında Sık Sorulan Sorular aşağıda ilgili kategorilerinde cevaplanmaktadır. Daha fazla yardıma ihtiyaç duyuyorsan iletişim sayfasından bize ulaşabilirsin.

 • Nasıl giriş yaparım? Facebook ile bağlanmak ne demek?

  Giriş yapmak için Facebook, Twitter, Google+ ya da Email adresini kullanabilirsin.

  Her defasında şifre ve Email adresi yazmak istemiyorsan, Facebook, Twitter ya da Google+ hesapların ile tek tıkla KizlarSoruyor'a bağlanabilirsin.

  Bağlantı yaptığın sosyal medya hesapları hiç bir kişi ve kurum ile paylaşılmaz ve senin adına Facebook, Twitter ve Google+'da paylaşım yapılmaz.

  Sosyal medya hesapları ile giriş yapan üyeler her bir sosyal medya hesabı için Xper puanlar da kazanırlar.
 • Onay mesajı gelmedi!

  Paylaşım yapabilmek için hesabını onaylaman gerekmektedir. Hesap onayı için email mesajı üye olurken kullandığın Email adresine gönderilmiştir. Onay mesajını tekrar göndertmek için sayfanın sağ üst tarafında üye ismin yazılı menüdeki "Onay Emaili Gönder" linkini kullanabilirsin. Onay emailinin hesabına ulaşması 5 dakika içinde gerçekleşecektir.

  Onay mesajı yine de email adresine ulaşmadıysa, bunun birkaç değişik sebebi olabilir:

  Üye hesabı açarken Email adresini yanlış girmiş olabilirsin. Profilinde kayıtlı Email adresinin doğru olup olmadığını kontrol et lütfen. Profilinde kayıtlı Email adresini görmek için Profil sayfandaki 'Hesap Ayarlarım' sekmesine tıklayabilirsin.

  Bu sayfada yazılı Email adresinde hata varsa aynı sayfadaki hesap kapama bölümünü kullanarak hesabını iptal ettikten sonra doğru Email adresinle yeni bir hesap açmanı öneriririz.

  Eğer profil sayfandaki Email adresi doğruysa ve onay mesajını yine de almadıysan Email hesabının SPAM (istenmeyen/gereksiz mesajlar) klasörünü kontrol et lütfen. Kimi zaman Email mesajları bu klasöre düşebilirler.

  Sorun devam ederse lütfen bize mesaj yaz ya da İletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ilet.
 • Nasıl soru sorabilirim? Gelen cevapları nasıl görürüm?

  Soru sormak için sayfaların en üstünde yer alan "SORU SOR" sekmesine tıklaman yeterli. Gelen sayfada soru başlığı ve soru detaylarını yazıp, konu etiketi seçtikten sonra Soruyu Gör seçeneğini tıklayacaksın. Karşına gelen sayfada sorunu gözden geçirip, dilersen düzeltmeler yaptıktan sonra "Soruyu gönder" linkine tıkladığında sorun siteye eklenecek!

  Soruna verilen yeni cevaplar hesap menünde yeni bildirimler olarak gözükecek. Soru sayfana gittiğinde yeni cevapların yanında 'Yeni' etiketini göreceksin.

  Sorduğun soruları profil sayfanda Sorular bölümünden de takip edebilirsin.
 • Konu etiketleri ne işe yarar, nasıl kullanılır?

  Soru sorarken sorunun ilgili olduğu konuyu "Konu Etiketi" bölümünden seçebilirsin.

  Konu Etiketi kutusuna sorunun ilgili olduğu konunun ilk harflerini girmeye başladığında hemen altta tavsiye edilen konular çıkacak. Bu konulardan en az 1 en çok 3 tane seçerek o konularla özellikle ilgilenen üyelere ulaşabilecek, daha fazla sayıda ve daha faydalı cevaplar alabileceksin.

  İlgilendiğin konu etiketlerini takip listene alarak bu konulardaki soruları daha yakından takip edebilirsin. Takip ettiğin konulardaki son paylaşımları CANLI YAYIN sayfandaki filtreleri kullanarak da kolayca listeleyebilirsin.

  Tüm Konuların Listesini görmek için sayfaların tepesindeki Sorular menüsünden 'Konuya Göre' linkine tıklayabilirsin.
 • Görmek istemediğim KONULARI nasıl engellerim?

  Eğer bir ya da birçok konuyu CANLI YAYIN'da ya da diğer soru listelerinde görmek istemiyorsan, Tüm Konular Listesinden dilersen konuyu engelleyebilirsin.

  Listelerde görmek istemediğin konunun hemen yanındaki "engelle" linkine tıklaman yeterli.
 • Nasıl cevap verebilirim?

  Sorunun hemen altındaki 'Cevabını Paylaş' kutusuna cevabını yazdıktan sonra "Gönder" linkine basman yeterli! Cevap verdikten sonra cevabına yorumlar gelebilir. Cevabına gelen yorumlar yeni bildirimler olarak hesabında gözükecek. Cevap verebilmek için KizlarSoruyor'a giriş yapmış olman gerekmektedir.
 • Paylaşım yapma kuralları nelerdir?

  Üyelerce sağlanan her türden içerik kurallar gereği ve site içeriğinin kalitesini koruyabilmek amacıyla düzenlenebilir ya da kaldırılabilir. Paylaşım kaldırıldığında üyeye bilgilendirme mesajı gönderilir.

  Paylaşım kaldırma nedenleri şunlardır:

  - Alakasız Paylaşım: Anlaşılacak kadar detay içermeyen ve/veya konu dışında kalan alakasız paylaşımlar kaldırılır.

  - Kaba Paylaşım: Herhangi bir üye, kişi ya da zümreyi hedef alan aşağılayıcı, hakaret ve/veya küfür içeren paylaşımlar kaldırılır.

  - Provokatif Paylaşım Kışkırtma, provoke etme amaçlı paylaşımlar ile herhangi bir din, ırk, dil hakkında aşağılama içeren paylaşımlar bu başlık altında kaldırılır.

  - Sakıncalı Paylaşım: Yasalara aykırı paylaşımlar tesbit edildiğinde kaldırılır.

  - Cinsellik Seviyesi Yetersiz: Cinsellik konularında paylaşım yapabilmek için Xper 4 ve üzeri seviyede olmak gerekmektedir.

  - İmla Hatası/Gereksiz Büyük Harf Kullanımı: Tüm paylaşım BÜYÜK HARF kullanılarak yapılmışsa ya da imla/yazım hataları paylaşımı anlaşılmaz kılıyor ise, bu paylaşımlar kaldırılır.

  - SPAM Paylaşım: Reklam amaçlı ya da üyeleri aldatmak (troll) amaçlı paylaşımlarla, başka sitelerden birebir kopya-yapıştır şeklinde yapılan paylaşımlar, iletişim bilgileri ya da kişisel bilgiler veren paylaşımlar kaldırılır.

  - Soru Biçiminde Olmayan Paylaşım: Sitenin soru/cevap formatına uygun olmayan paylaşımlar kaldırılır.

  - Aşırı Cinsel İçerikli Paylaşım: Yasalara aykırı ya da diğer üyeleri rahatsız edecek aşırılıktaki cinsel içerik kaldırılır.

  - Üyeleri Hedef Alan Paylaşım: Herhangi bir üyeyi konu edinen paylaşımlar kaldırılır.

  - Yetersiz Başlık: Konu hakkında yeterli detayı içermeyen ya da çok fazla imla hatası içeren, sadece boşluk ya da noktalama işaretinden oluşan başlığa sahip paylaşımlar kaldırılmaktadır.

  - İletişim Amaçlı Paylaşım: Tanışma, takip etme, takip ettirme, özel mesajla iletişim amaçlı paylaşımlar kaldırılır.

  - Yanlış Kategori Cinsellik konularından biri etiketlenerek sorulması gerekirken farklı bir konu altında ya da konu etiketi eklenmeden yapılan soru paylaşımları kaldırılır.

  - Anket Seçenekleri Anket sorularında anket seçeneklerinin soruyla alakasız olması halinde paylaşım kaldırılır.

  - Tekrarlanmış: Aynı kullanıcı tarafından birden fazla defa siteye eklenen paylaşımlar kaldırılır.

  - Daha önce sorulmuş: Aynı konu hakkında çok benzer sorular birleştirilebilir ya da tamamen kaldırılabilir.

  - 3. kişilere ait fotoğrafların izinsiz kullanımı: 3. kişilere ait görsellerin izinsiz kullanıldığı ya da bu görsellere link verildiği tesbit edilirse paylaşım kaldırılır.

  - 18 Yaş Altı: KizlarSoruyor'a üye olabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. 18 yaş altı olduğu tespit edilen üyelerin paylaşımları kaldırılır ve hesapları iptal edilir.

 • Xper puanı ne demek? Xper seviyesi ne demek?

  Paylaşım yaptıkça Xper puanlar kazanacaksın. Xper puanlar kazandıkça yeni Xper seviyelerine ulaşacaksın. Xper puanlarınla çeşitli hediyeler kazanabilir, yeni Xper seviyelerinde sitenin yeni özelliklerini keşfedebilirsin.

  Xper puanları hakkında detaylı bilgi için yukarıdaki Xper sekmesine göz atabilirsin.
 • CANLI YAYIN nedir? CANLI YAYIN filtreleri nasıl kullanılır?

  CANLI YAYIN sitedeki tüm paylaşımları gerçek zamanlı takip edebileceğin, kendi kendini yenileyen site akışıdır. Dilersen sadece takip ettiğin üyelerin, dilersen de diğer tüm üyelerin paylaşımlarını CANLI YAYIN sayfanda gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilirsin.

  Eğer hiç filtreleme yapmazsan CANLI YAYIN sitedeki tüm paylaşımların akışını gösterir. Ancak dilersen, filtreleri kullanarak sana özel CANLI YAYIN sayfasını yaratabilirsin. Bu filtre ayarlarını kaydedip, siteye her girişinde aynı ayarlarla açılan kendi CANLI YAYIN sayfanı da oluşturabilirsin.

  CANLI YAYIN filtrelerini kullanmak çok kolay!
  Diyelim, CANLI YAYIN akışında sadece yeni sorulan soruları görmek istiyorsun...Ana sayfadaki CANLI YAYIN akışının üstünde yer alan 2 filtreleme menüsünden soldaki paylaşım türleri için, sağdaki menü ise takip ettiklerin için. Biz sadece Soruları görmek istiyoruz...O zaman halihazırda 'Tüm Paylaşımlar' seçili soldaki filtreye tıklayıp açılan menüden 'Sorular' filtresini seçiyoruz. Bu filtreyi seçtiğimiz anda CANLI YAYIN hemen yeni şeklini alıyor ve sitede son sorulan soruları gösteriyor. Eğer siteyi hep böyle kullanmak istiyorsan hemen 'Kaydet' butonuna tıklayıp bu görünümü kaydedebilir, bir daha bu sayfaya geldiğinde hep yeni soruları görebilirsin.  Peki ya ikinci filtre menüsü? Bir örnek daha...Diyelim 'sadece takip ettiğim üyelerin sorularını görmek istiyorum'. O zaman, sol filtre menüsünden soruları seçtikten sonra sağdaki menüden 'Tüm Takip Ettiklerim' filtresini seçiyoruz. CANLI YAYIN bu haliyle sadece takip ettiğin üyelerin yeni sorularını gösteriyor. Tabi dilersen bu filtrelemeyi de Kaydet butonuna tıklayarak kaydedebilir, bir daha CANLI YAYIN sayfasına geldiğinde bu görünümde kalmasını sağlayabilirsin.

  Unutma, soldaki menü paylaşım çeşitleri için, sağdaki menü Takip ettiklerin için. Her iki menüdeki filtre seçeneklerini birlikte kullanarak birçok değişik CANLI YAYIN sayfası yaratabilir ve en çok kullandığını kaydedebilirsin. Tabi istediğin zaman filtreleri değiştirip kaydetmeden de siteye farklı bir açıdan bakabilirsin.

 • @Bahsedenler özelliği nedir?

  Bir başka üyenin cevabı altına yazdığımız yoruma bir başka yorum gelince haberimiz olmuyordu. Artık bunun bir çaresi var. Yorumlarda cevap yazdığınız bir üyeden bahsederek o üyenin bu yorumdan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Üsteklik sadece yorumlarda değil, soru başlığı dışındaki tüm paylaşımlarda bu özellikten faydalanabiliriz artık.

  Bir üyeden bahsetme çok kolay. Örneğin, KizlarSoruyor üyesinden bahsetmek istiyorum diyelim. Paylaşımımın içine @kizlarsoruyor yazmam yeterli. Üye isminin tam doğru yazılması gerekiyor, ancak büyük harf küçük harf farketmiyor, yani hem @KizlarSoruyor hem de @kizlarsoruyor yazabiliriz.

  Bahsettiğimiz üyeye bir bildirim gidiyor. Bu bildirim üye profillerindeki 'Bahsedenler' bölümünde gözüküyor. Bahsedenler sayfasında yeni bildirimli bir sorunun üzerine tıkladığımızda o soru sayfasında üye ismimizden ilk nerede bahsedildiyse oraya gidiyoruz. Masaüstü kullanımda soru sayfasında doğru yere gitmede ufak bir sorun var, birkaç gün içinde düzelteceğiz. Şu anda masaüstü, dizüstü ve tablet kullanıcıları Bahsedenler sayfalarından bir soruya tıkladığında üye isimlerinin bahsedildiği pozisyonun birazcık aşağısına gidiyorlar. Birkaç santim kadar sayfayı yukarı kaydırılınca bahsedilen isim gözüküyor. Bu arada, eğer birden fazla kez üye ismimizden bahsedildiyse ilk bahsedilen yere götürüyor link bizi.

  Engellendiğimiz üyelerden bahsedemiyoruz. Bizi engelleyen üyeden bahsettiğimizde bahsedilen üyenin bundan haberi olmuyor.

  Gizli kullanıcı olarak yaptığımız paylaşımda bu özellikten faydalanamıyoruz.
 • #Etiketleme nedir? Ne işe yarar?

  Paylaşımlarımızdaki anahtar kelimeleri, altını çizmek istediğimiz kavramları #etiketleme sayesinde artık ön plana çıkarabiliriz. Bir kelime ya da kelime öbeğini etiketlemek için başına # simgesi koymamız yeterli.

  Etiketlenen kelime öbeklerine tıkladığımızda o kelime için sitedeki arama sonuçları sayfasına gönderiliyoruz.
 • Cinsellikle alakalı sorum neden kaldırıldı? Cinsellik sorusu neden soramıyorum?

  Cinsellik konularındaki sorulara Cinsellik konu etiketleri eklenmelidir. Cinsellik konu etiketlerini kullanıp, cinsellik konularında paylaşım yapabilmek için Xper 4 ve üzeri seviyede olmak gerekiyor. Xper 4 seviyesine gelebilmek için ise 500 Xper puana ulaşmak gerekmektedir. Xper puan sistemi hakkında detaylı bilgiyi Xper Yardım sayfasında bulabilirsin.

  KizlarSoruyor’da 2 tane Cinsellik konu etiketi var. Bu konu etiketleri şunlar:
  - Cinsel Yaşam
  - Cinsel Sağlık

  Cinsellikle ilgili bir soru sorulmak istendiğinde bu iki konudan en az birinin mutlaka soruya etiketlenmesi gerekir.

  Şayet bir soru, cinsellikle ilgili bir konuyla etiketlenmesi gerekirken farklı konularla etiketlendi ya da konu etiketsiz olarak siteye gönderildi ise, bu paylaşımlar kaldırılır.

  Herhangi bir detay içermeyen, samimi olarak görüş ve/veya yardım istemeyen cinsellik soruları cinsellik konularıyla etiketlenmiş olsa dahi kaldırılır.

  Yasalara aykırı ya da diğer üyeleri rahatsız edecek aşırılıktaki cinsel içerik kaldırılır.

 • "Takip Etmek/Edilmek" ne demek?

  İlgilendiğin konuları, soruları, yazıları, paylaşımlarını beğendiğin üye yazarları takip edebilir, bu kriterlerdeki tüm paylaşımları CANLI YAYIN sayfandan kolayca izleyebilirsin.

  Takip ettiğin üyelere, konulara, sorulara göre paylaşımları listeleyebilmek için CANLI YAYIN sayfasındaki filtreleri kullanabilir, sadece Takibinde olan içeriğe kolayca ulaşabilirsin.

  Seni takip edenler ise paylaşımlarını beğenen ve yeni paylaşımlarından da haber almak isteyen üyelerdir. Eğer bir üyenin seni takip etmesini istemezsen üyeyi engelleyebilir, hiç takip edilmek istemezsen profilini Gizli Profil yapabilirsin. Gizli profiller takip edilemez.

  Profilindeki Takip sekmende takip ettiğin üyeler, seni takip eden üyeler, takip ettiğin konu etiketleri, sorular ve yazılar listelenmektedir.

  Mesajlaşma ayarlarını da takip ettiğin üyelerle sınırlandırabilirsin. Dilersen sadece Takip ettiğin üyelerin sana mesaj gönderebilir. Bunun için Profil/Ayarlar sayfandaki Gizlilik Bilgileri bölümündeki seçenekleri kullanman yeterli.

 • Nasıl Takip edebilirim?

  Takip etmek istediğin bir üyeyse, üye isminin üzerine imlecini getirdiğinde çıkan pencereden ya da üyenin profil sayfasına gidip "Takip Et" seçeneğini kullanarak üyeyi takip edebilirsin.

  Üyelerin yanısıra ilgilendiğin konu sayfalarındaki Takip Et butonunu kullanarak bu konudaki paylaşımları takip etmeye başlayabilirsin.

  İlgini çeken soruları da takip edebilirsin. Herhangi bir soruyu takip ettiğinde o sorudaki gelişmelerden anında haberdar olursun.

  İstediğin zaman bir üyeyi, konuyu ya da soruyu takip etmekten vaz geçebilirsin. Bunun için "Takip Etme" seçeneğine tıklaman yeterli.
 • Beni takip eden kullanıcıyı takip listemden nasıl çıkarırım?

  Seni takip etmesini istemediğin üyenin profil sayfasından Engelle" linkini tıklaman yeterli.

  Engellediğin üyeler paylaşımlarını takip edemezler, sorduğun sorulara cevap veremezler, verdiğin cevaplara yorum yazamazlar, sana mesaj gönderemezler.
 • Engellemek ne demek? Bir üyeyi nasıl engellerim?

  Engellediğin üyeler paylaşımlarını takip edemezler, sorduğun sorulara cevap veremezler, verdiğin cevaplara yorum yazamazlar, sana mesaj gönderemezler.

  Ancak, yaptığın paylaşım gizli kullanıcı paylaşımı ise engellediğin üyeler bu paylaşımlarınla etkileşebilirler.

  Bir üyeyi engellemek için üyenin profil sayfasına gidip, "Engelle" linkini tıklamak yeterli.
 • Engellediğim üyeleri nereden görebilirim?

  Profilinin ayarlar sekmesinden "Engel" linkine tıklayarak engellediğin üyeleri ve konuları görebilirsin!
 • Gizlilik ayarlarımı nasıl seçebilirim?

  Hesabının 'Ayarlar' bölümünde 'Gizlilik Ayarları' bölümünü göreceksin. Bu bölümde 3 seçenek var:

  - Profili Gizle kutusunu işaretleyip Kaydet butonuna basarsan Gizli Profil sahibi olursun. Gizli profilini sadece Takip ettiğin üyeler görebilir. Fakat unutma, Gizli Profiller diğer üyeler tarafından Takip edilemez. Takipçi sayını arttırmak istiyorsan profilini gizlememeni tavsiye ederiz.

  - Sadece takip ettiğim üyeler bana mesaj gönderebilir kutusunu işaretleyip kaydedersen takip ettiğin üyeler dışındaki üyeler sana mesaj gönderemezler.

  - Engellediğim üyelerin paylaşımları Canlı Yayınımda gözükmesin kutusunu işaretleyip kaydettiğinde engellediğin üyelerin paylaşımları ile karşılaşmaktan kurtulursun.
 • Gizli profil ne demek?

  Profilini "Gizli Profil" yaparsan sadece takip ettiğin üyeler profilindeki bilgilerini görebilir. Gizli profil sahibi üyeler diğer üyeler tarafından takip edilemezler. Gizli Profil ile yeni takipçiler edinemeyeceğini unutmamalısın. Eğer seni takip edenlerin çoğalmasını istersen, profilinin Gizli olmaması gerekir. Profilinin "Ayarlar" sekmesinden "Gizlilik Ayarları" seçeneğine ulaşıp, "Profilimi Gizle" linkini tıklayarak hesabını gizli kullanıcıya çevirebilirsin.
 • Profil resmimi nasıl değiştirebilirim?

  Hesap menüsünden 'Profilini Düzenle' sayfasına giderek profil resmini değiştirebilirsin. Bu sayfadaki profil resminin yanındaki 'Güncelle' butonuna tıkladıktan sonra dilersen yeni bir resim yükleyebilir, dilersen de profilinde belirttiğin kişilik tipine uygun site avatarını seçebilirsin.
 • EİC nedir? En İyi Cevap Nedir? En İyi Cevap seçersem/seçmezsem ne olur?

  Soru sahibi en faydalı bulduğu cevabı 'En İyi Cevap' seçebilir. Seçilen En İyi Cevap değiştirilemez. Cevabı 'En İyi Cevap' seçilen üye ödül olarak 3 Xper puan daha kazanır ve cevabı tüm cevapların tepesinde yer alır.

  EİC ise En İyi Cevap Oranı için kullandığımız kısaltmadır. EİC, En İyi Cevap seçilen paylaşım sayısının, üyenin cevap verdiği ve En İyi Cevabı seçilen tüm soruların sayısına oranıdır. Örneğin, üyenin 20 En İyi Cevabı varsa ve cevap verdiği sorulardan 200 tanesi için En İyi Cevap seçildiyse, üyenin EİC oranı %10 olur. Her cevap verilen soru için En İyi Cevap seçimi henüz yapılmamış olabilir.

  Soru sahibi üyeler En İyi Cevap seçtikleri her soru için fazladan 1 Xper puan kazanırlar. En İyi Cevap seçilmeyen sorular için ise sorunun soruluş tarihinden itibaren 30 gün sonra sistem tarafından En İyi Cevap seçilir. En İyi Cevap seçilmeyen sorular için soru tarihinden 7 gün sonra En İyi Cevap seçimini hatırlatan bir mesajı gönderilir. En İyi Cevap sistem tarafından seçildiyse, soruyu soran En İyi Cevap seçilmesinden kaynaklanan ödül Xper puanları kazanamaz. 30 Gün geçmeden En İyi Cevap seçerek ödül Xper puanlar kazanabilirsin.
 • Günün Sorusu nedir? Nasıl Günün Sorusu yapılır?

  Günün Sorusu paylaşımları 24 saat boyunca soru listelerinde ve CANLI YAYIN sayfasında ön sıralarda sabit olarak tutulur. Bu sayede daha fazla göz önünde bulunup, daha fazla cevap alırlar.

  Günün Sorusu yapmak için 1500 Xper puan harcaman gerekmektedir. Harcanan Xper puanları toplam Xper puanını ve Xper seviyeni etkilemez. Sadece 'harcanabilir' Xper puanın düşer.

  Sorunu Günün Sorusu yapmak için İletişim sayfasındaki formu doldurup bize göndermen gerekmektedir.

  Formu doldururken Konu olarak 'Günün Sorusu, Hediye Çeki Talebi' seçtikten sonra Günün Sorusu yapmak istediğin sorunun link adresini kutuya yapıştırıp Gönder'e tıklman yeterli.

  Günün Sorusu için gelen istekler geldikleri zamana bağlı olarak sıraya girerler. İlk gelen soru ilk sergilenir. Sorunu Günün Sorusu olarak sergilemek vakit alabilir, yalnız seni unutmadık, biraz sıra var, o kadar.

  Cinsellik konu etiketlerindeki sorular Günün Sorusu yapılamaz
 • Anket sorusu nasıl sorabilirim?

  Anket sorusu ile herhangi bir konuda kendi anketini yaratabilirsin. Soru başlığını ve soru detaylarını girdikten sonra "Anket Ekle" seçeneğine tıklayıp anket seçeneklerini belirleyebilirsin.
 • Bazı üye isimlerinin yanında gördüğüm simgelerin anlamı nedir?

  Moderatör

  Süper Moderatör

  Über Moderatör

  Yönetici

  Moderatörler ve moderasyon hakkında daha fazla bilgi için KS Yardım - Moderasyon başlığı altındaki soru ve cevaplara göz atabilirsin.
 • Uzman kimdir? KizlarSoruyor Uzmanları nasıl seçilmektedir?

  Belli bir işte, belli bir konuda bilgi, görüş ve becerisi çok olan kimse (Türk Dil Kurumu) uzman olarak adlandırılır ve KizlarSoruyor’da da bu tanım esas alınmaktadır.

  KizlarSoruyor.com’da, profil isminin yanında “Uzman” etiketi yer alan ve ilgili profilleri vasıtasıyla Siteye belirli bir konu hakkında derinlemesine bilgi/deneyim sahibi olduğunu bildirerek soru, cevap, görüş, link, bağlantı, yazı, resim, video vb. türden içeriği tamamen tüm hukuki sorumluluğu kendilerinde olmak üzere ekleyen, sunan, paylaşan kişilerdir.

  KizlarSoruyor uzmanları nasıl seçilmektedir?

  KizlarSoruyor.com uzmanlık için başvurularını değerlendirirken, başvuru sahiplerinin bildirdiği materyalleri ve online içerik oluşturma becerilerini değerlendirmeye tabi tutarak olumlu ya da olumsuz yanıt verebilir.

  Belli bir bilim dalında lisansüstü öğrenim derecesine sahip kimseler de (Türk Dil Kurumu’nda sözcüğün 2. anlamı) uzman olarak adlandırılmakla birlikte, eğitimi uzmanlığın şartı olarak görmek, yaygın olarak yapılan yanlışlardandır. KizlarSoruyor.com’a başvuru yapan uzman adaylarında akademik kariyer ya da eğitim almış olma zorunluluğu aranmamaktadır.

  KizlarSoruyor'da uzmanlık hakkında daha fazla bilgi için ilgili blog yazısını okuyabilirsiniz.

 • Şikayetlerimi nasıl bildirebilirim?

  Paylaşımların yanında bir bayrak resmi göreceksin. Bayrak resmine tıklayarak kurallara aykırı olduğunu düşündüğün paylaşımları şikayet edebilirsin. Şikayetini bildirirken şikayet sebebini de menüden belirleyebilirsin.
Yükleniyor...