Toplu taşıma araçlarındaki bir kadına fiziki sarkıntılık, taciz (fordçuluk) durumuna şahit olan erkek nasıl haraket etmeli sizce?

Otobüste, metroda, trende kısacası toplu taşıma yapılan araçlarda seyir halinde iken denk geldiğimiz fordçulara (fiziki sarkıntılık edenlere) müdahale etmemiz gerekir mi? Yoksa işi görevlilere bırakıp, müdahil olmamak mı lazım?

Hiç düşündünüz mü, başka bir ülkede (özellikle benzemeye çalıştığımız avrupada) yaşasaydık bu duruma nasıl tepki vermemiz gerekirdi?

Hiçbir şey olmamış gibi davransak doğru yapmış olur muyduk?

Acaba biz erkekler her kadının doğal koruması mı olmalıyız? Özellikle siz bayanlar ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
NOTTTT : bayan arkadaşlar böyle birşeyle karşılacabileceğinizi aklınızdan hiç çıkarmayın...unutmayın yardım her zaman bağdattan gelir...zaman zamanda hızır oradan geçiyorsa çabucak size ulaşır...siz en iyisi yanınızda cep ve çantanızda şu 10-12 tl ye satılan minik avuç içine sığabilen BİBERGAZI ndan bir tane edinin...ikide yardım eden bulursanız; perişan edersiniz, geçmişteki hemcinslerinizin de intikamını alırsınız...
belki şuan için mümkün görünmüyor ama böyle giderse yakın bir gelecektede olabilecek bir haremlik-selamlık bölümleri bu araçlarda olabilir...zaten o zaman bu tür bit sıkıntımız, bu tür soru ve sorunlararımız kalmayacak...

0|0
4|4

En İyi Erkek Görüşü

 • Avrupada : Bayan erkeğin evine gider tartışırlar.Erkek bir süre sonra evinden ayrılmasını ister.Eğer evimden hemen ayrılmazsan polis çağıracağım der.

  Türkiye:Bayan erkeğin evine gider tartışırlar.Erkek bayanı darp eder ve orda bırakıp çıkar.Sonra yakalandıgında pişmanım der.

  Soruya gelince bu olay türkiyedeyse karşındakine polis çağıracam dersen gülerler.O tacizciyi direk dalacaksın.Temiz iş olmalı.Polis gelene kadar işi bitirmelisin yoksa polis geldiğinde tacizciyi alır ve korur.

  0|1
  • Şikayet

   evet konuyu çok güzel anlatmışsın,beğendim...birde biz sıradan vatandaşlar olarak böyle bir durumun şahidi olsak;acaba nasıl davranmalıyız?..adama direk dalmalımıyız,yaksa görmemiş numarasımı yapmalıyız...ne dersin?

  • Şikayet

   Dalalım derim ben:)