Toplu taşıma araçlarındaki bir kadına fiziki sarkıntılık, taciz (fordçuluk) durumuna şahit olan erkek nasıl haraket etmeli sizce?

Otobüste, metroda, trende kısacası toplu taşıma yapılan araçlarda seyir halinde iken denk geldiğimiz fordçulara (fiziki sarkıntılık edenlere) müdahale etmemiz gerekir mi? Yoksa işi görevlilere bırakıp, müdahil olmamak mı lazım?

Hiç düşündünüz mü, başka bir ülkede (özellikle benzemeye çalıştığımız avrupada) yaşasaydık bu duruma nasıl tepki vermemiz gerekirdi?

Hiçbir şey olmamış gibi davransak doğru yapmış olur muyduk?

Acaba biz erkekler her kadının doğal koruması mı olmalıyız? Özellikle siz bayanlar ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
NOTTTT : bayan arkadaşlar böyle birşeyle karşılacabileceğinizi aklınızdan hiç çıkarmayın...unutmayın yardım her zaman bağdattan gelir...zaman zamanda hızır oradan geçiyorsa çabucak size ulaşır...siz en iyisi yanınızda cep ve çantanızda şu 10-12 tl ye satılan minik avuç içine sığabilen BİBERGAZI ndan bir tane edinin...ikide yardım eden bulursanız; perişan edersiniz, geçmişteki hemcinslerinizin de intikamını alırsınız...
belki şuan için mümkün görünmüyor ama böyle giderse yakın bir gelecektede olabilecek bir haremlik-selamlık bölümleri bu araçlarda olabilir...zaten o zaman bu tür bit sıkıntımız, bu tür soru ve sorunlararımız kalmayacak...

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Avrupada : Bayan erkeğin evine gider tartışırlar.Erkek bir süre sonra evinden ayrılmasını ister.Eğer evimden hemen ayrılmazsan polis çağıracağım der.

Türkiye:Bayan erkeğin evine gider tartışırlar.Erkek bayanı darp eder ve orda bırakıp çıkar.Sonra yakalandıgında pişmanım der.

Soruya gelince bu olay türkiyedeyse karşındakine polis çağıracam dersen gülerler.O tacizciyi direk dalacaksın.Temiz iş olmalı.Polis gelene kadar işi bitirmelisin yoksa polis geldiğinde tacizciyi alır ve korur.

• Dalalım derim ben:)

• evet konuyu çok güzel anlatmışsın,beğendim...birde biz sıradan vatandaşlar olarak böyle bir durumun şahidi olsak;acaba nasıl davranmalıyız?..adama direk dalmalımıyız,yaksa görmemiş numarasımı yapmalıyız...ne dersin?

Kızlar Ne Diyor 4

• Empati yapmasını sağlayabilir tacizi yapan erkeğin...:P

Aynı durumu yaşatarak...

• Mümkünse kafa atınız ciddiyim

• bence kızı güvenli bir yere almalılar oa damada sert çıkışmalılar o ortamda adamı rezil etmeliler ama dövüşmelerinden yana değilim belki tacizci adama yumruk atabilir onu dövebilir bu da insanı üzer tabi hem suçlu hem güçlü kıvamı olur.rezil edilmeli ve kız güvenli bir yere çekilmeli fikrindeyim ben.

• Ne görevlisinden bahsediyorsun ki? Belediye otobüsünde şoför mü kalkıp ikaz etmeli dikiz aynasından mı sürekli takip etmeli.

Tabiki yolcular gördüğü an, videoya çekmek yerine(baknız eski konu) anında adama ikaz etmeli,olmadı kırmızı kart. Ayrıca bunun, benzemeye çalıştığımız varsaydığın Avrupa ile ne ilişkisi var? Zaten insan olan, kalkıp orda seyretmez bu durumu, ikaz eder derhal.

• Yahu benim başından beri kastettiğim, elbette kadın yardımcı olun derse. Bunun aksini nasıl savunduğumu düşünebilirsin. Belki de iki sevgili japonlara özenmiş fantazi yapıyordur :D

tey allam ya güldürdün beni.

haremlik saremlik dediğin fikirlere sonuna kadar katılıyorum. Ve yine diyorum,hep diyorum bu sözlerimizi 12haziranda unutmayalım. Gittikçe koca adımlarla geri geri gidiyoruz. Eskiden hiç değilse yerimizde sayardık.

• maalesef o tür video larda var sanırım...sonuçta rahatsız olan muhtemelen bir kadın var ise yardım edilmeli diyorsunuz?..bende kadının ''imdat yardım edin''diyen çığlığını duyalım diyorum. çünkü zamanında ''size ne efendim karı-koca arasına ne hakla giriyorsunuz'' diyen bayanlarıda gördüm...hayatta herşey mümkün ( ttnet reklamı öyleydi sanırım)

• O otobüs olayını mümkünse hiç hatırlatma. Kendim yaşamış gibi sinirlendim o olaya. Ama benim bahsini ettiğim işi görevlilere bırakın derken, eğer kadın da rahatsız oluyorsa, tabiki orda bulunanlar bu duruma müdahele etmeli. Bir önceki konuda videonun çekildiğini bile görüyoruz. Düşünün bunu kayıt alıp, video sitelerinde şöyle konu açıyorlar "minibuste fortçluk" aa sonunda da olmazsa olmaz üzücük işareti :(

Toplu taşımada görevli, ya bilet kesen elemandır ya şofördür diye düşündüm ilkbaş.

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 3

• istanbulda taksim sarıyer hattıysa hiç müdahale etmem :))) Şöförün biri ikaz etti adam nerdeyse işinden oluyor du !

• olumlu veya olumsuz ama, sorumun cevabı bu...

• istanbulda bir kez denk geldim, daha liseli cocuk yasta birisine sapiklik yapiyordu, o an agiz burun dalasim geldi ancak omzundan durtup adami oradan ittim zaten farkettigimi anladi, kizi da tanidigimmis gibi selamladim sonra da birisinden rica ettim ayagi rahatsiz bahanesi ile oraya oturttum. adini sanini bilmem ama tesekkur etmesi yetmisti.

• tokyo daki tren aginda bu var zaten, kalabalik ve tacizler nedeniyle

• biber gazindan cok bir kiz arkadasim kocaman igneleri demisti diger kizlara, spreyi sIkmak vs zor olabilirmis ama igneyi batirinca kacarlarmis

• işte yapılması gereken budur. +1

• Öncekileri Göster
  • Katogori yalnış , ayrıca daha yeni açtım bu konuyu :)

• yok canım aynı şey mi yani...sen eylemi izah ediyosun.yani kendine göre konuyu açıklığa kavuşturuyorsun.tamam ok anladım ama...

ben bu olaydaki 3. kişiler olarak ne yapmamız gerekiyor diye soruyorum.hakikaten ağırlık hangi tarafa olacak merak ediyorum.tanımadığımız bir muhtemelen bir bayana yardım ederken klasımızın bozulmasıda var işin ucunda...aracı yer sopayı misali...

bence link vermek yerine fikrini söylemeni tercih ederdim...

• bak bunu görmemiştim cevap vereyim :))

Yükleniyor...