Üniversiteyi kazanınca aile baskısı biter mi?

Şu aile baskısı ya da tutucu olmaları için üniversiteyi kazanınca rahatlarsın diyorlar ya sizce ne kadar doğru?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Evdekinden daha rahat ve tehlikelere açık olursun gecen emliyet tüm 12lere okul okul bilgilendirme yapıyorlardı bizide götürdüler yakıldım yemk yedik falan öğrendiğim en önemli şeylerden biri ailenle bağını sakın koparma yani üni ortamına kendini kaptırma rahat olma dünyadaki birden fazla yeni enerji kaynaklarnın %80 civarı bizde ama hala kullanamıyoruzneden öğrenciler yol eyleminde oysaki bahsi geçen yol üninin öbür ucunda agaclar içinse siraat mühendisleri baska yere taşınabilir ve gelişebir onayı vermişler bor toryum vs ile min 400 yıl dünya ın enerjisini sağlayacak kaynağa sahibiz ama doğal gaz için ona buna yalvarıyoruz jağonlar uranyumu denizden alıyorlar ünide rahatlayayım değil birşeyler yapayım demek lazım en azından ben öyle planlıyoum

• Kesinlikle haklısın.

• Şimdi fark ettim baya yazım yanlışı var telden giriyorum kusurabakmayın :D

Erkekler Ne Diyor 12

• Ailesinden ailesine yine değişen bir durum.

• Eğer başka şehire gidersen sonuç olarak çok müdahale edemezler. Ama aile ile iç içe devam ederken-Yok koca adam/kadın oldun git şunu yap-okuyup napcan-şuna bak ders çalışcağına tv izliyor-onu niye öyle ettin, git dersine çalışRahat bırak rahat, ben zamanlamayı ayarlıyorum. Sıkılabiliyor insan.

• çok güzel bieşy sanki ya kurtulda gör noluyo

• üniversite aile baskısından kurtulmak için gidilen bir kurum değildir. aile baskısından kastın tam olarak nedir

• Dogru soylemısler rahatlarsın. Unıversıteye gırdıgınde hangı dersın nasıl oldugunu okulun sıstemınıde tam anlatmazsan daha rahat edersın. Yok ben aıleme anlatırım okulun sıstemını dersen bu seferde nıye kaldın herkes gecıyo sen nasıl kalıyosun gıbısınden konusurlar. Bunları da ek bılgı olsun dıye verdım:D

• yarı yarıya derim ben dogru aile baskısı nerde çogalıyor veya neyde yogunlaşıyor bunu halledersen kurtulursun biraz

• anlaşılan sende sırf aile baskısından kurtulmak için üni kazanmak isteyenlerdensın

• Ondan değil bir hedefim var ama başka şehirde üniversiteyi okusam fena olmaz.

• Öncekileri Göster
    • buyur gel ankaraya umarım olur istediğin yer ben burdayım sormak istediğin bişey olursa

• Çok sağ ol :)

• senin gibi bir üst seviyeye çıkar

• bitmez ama telefonda olur sadece :D

• Bitebilir de, bitmeyebilir de...

• tutucu aile iyidir.boşver hayallere kapılma kandırırlar seni

• sen okula gidince senin peşinden gelmezlerse rahatlarsın :D

Kızlar Ne Diyor 7

• Üniversiteye aile baskısından kurtulmak için giden arkadaşlar genelde yanlış seçimlerle hayatlarını çıkmaza sokuyorlar.

• başka şehirde okursan bir nebze azalır

• Yarım doğru diyelim:) İlk yıllar pek bir şey değişmez ama son yıllara doğru bırakırlar artık.. Yarım birey olmaktan çıkmışsındır çünkü artık..

• Denendi . Doğrudur :)

• Oh ne güzel :)

• Heaa :))

• ikinci öğretimi kazan da bari akşam ezanından önce evde ol baskısından kurtul :)

• Olabilir.Dene gör.

• Ailene bağlı...

Yükleniyor...