• Sor
  • Bence

Bir karar aldım sonunda ve...

Arkadaş olmuyor. Elde edemediğim bir şeyle ilgilenmemek en iyisi. Allah beni özgüvensiz yaratmış kurban olam Ona ondan gelen herşey güzeldir. Şikayet... Daha Fazla

Güncellemeler:
Lütfen kimse dalga geçmesin zaten canım burnumda
Cevap veren herkese teşekkürler. Bir şeyi kaybettim belki ama çok şey kazanacağım inşallah. Selametle
İlk günümde çok iyiydim,çok da başarılıydım gerçekten mutluyum uzun zamandır ilk defa. Cevep veren herkese canı gönülden teşekkürler

En İyi Görüş

• Bazen ne yaparsan yap yaranamazsın dostum , yaranamadıkçada yaralanırsın ..Ama sorun ne sendedir nede senin sevme biçiminde kimileri sevilmekten hoşlanır kimileri sürünmekten hepsi bu..

• Teşekkürler..

• Rica ederim

Kızlar Ne Diyor 17

• vermişsin aferin

• Ağladığınızı belirmisiniz.Sizin için üzüldüm ama belki doğru bir yoldasınız çünki belki bir süre dinlenmeniz gerek.Yorulmuşunuz kovalamaktan belki şimdi dinlenip ve hayat bildiği gibi gelsin zamanına girmisiniz.Bol şanslar .

• Aynen öyle. Artık diğer şeylerle ilgileneceğim,kendimi geliştireceğim. İleride çocuklarıma en azından çıktığım tek kadın anneniz derim. Kim bilir

• Anladığım kadar sizi aşkızlık üzüyor.Üzülme.Umarım gün gün arzuladığın sevgiyi ve aşkı bulursun.Amin.

• Allah razı olsun. Hayırlısı diyelim

• Zaten olması gereken bu değil midir? Çok doğru bir karar.

• Olması gereken aşksızlık ya da yalnızlık değil. Hayat iyi kötü devam edecek. Çevremde el ele mutlu çiftler göreceğim. Arkadaşlarımın flört hikayelerini dinleyeceğim. Kahrolacağım belki ama bu kararı vermek zorunda olduğum için verdim. Yoksa aslında olması gereken bu değildir bence

• Öncekileri Göster
    • Rica ederim :)

• çok çok yanlış bir karar,pes etmemelisin,

• Emin ol çok doğru bir karar vermişsin.

• umarım öyledir

• Bu sana en büyük tecrübedir. Belki de bu yaşadıkların sayesinde doğru insanla en doğru şekilde tanışacaksın bir gün ve nasıl davranman gerektiğini bilerek. Sana davranışlarıyle cesaret veren birine adım atmaktan vazgeçme ama ne olursa olsun, bol şanslar...

• yapacağım şey de tam bu inşallah. teşekkürler

• Ne demek

• çok doğru bir karar .. uygulamaya geçersen tabi . lafta kalmasın

• bayanlar içinde aynısı hem olsada fazla değer versen bişey sanıyor olmuyorda olmuyor :))

• çok mantıklı bir karar almışsın öncelikle tebrik ederim..senin nasibin henüz karşılaşmamıssın demekki..dilerim gönlünün istediği biriyle mutlu olursun dostum..küçük bir not : özgüven olması şart !

• '' İnsanlar aşk olmadan yaşayamam diyorlar,Onlara oksijenin daha önemli olduğunu söyleyin. ''-Dr. Gregory House

• tamam

• Ama oksijeni içine çekmek var birde aşkını içine çekmek var hangisini tercih edersiniz?

• ya kıyamam ya neden ağladın ki hayatta hiçbirşey senden daha kıymetli değil. 1 saniye sonra yaşayıp yaşamıcamızı bile bilmiyoruz. gereksiz şeylere üzülüp,ağlayıp kendini helak etme... elbet Allah karşına sana gerçekten layık olan birini çıkartacaktır.

• inşallah diyelim. bir beklentim yok artık ama

• en doğru kararı vermişsin takma kimseyi doğru sen onları değil onlar seni kaybetmiş. sen üzüleceğine onlar üzülsün

• aynen öyle

• he laa bende bu sabah ağladım bilgiğin :D koyuyo adama yalnızlık :D ama yapcakda bişi yok. olmayınca olmuyor.

• Sana birşey söyliyim mi sanki beni anlatmışsın.Bende 18 yaşındayım ve bana sor kaç kişyile çıktın veya kaç sevgilin oldu. ya da aşkı adam gib iyaşıyabıldınmı.ben sevdım ama onlar beni sevmedi. bende özgüvensiz mahlukatın tekiyim.hep kaybettım belkide dediğin gibi onlar kaybetti çok saf oldum hep iyi niyetli oldum ben elde etmek için elimden geleni yaptım ama sonuç senin dediğin gibi her reddedilişimde oturup agladım valla bende çocuk gibi nerde hata yapıyorum ya da nedne hep ben neden karşıma düzgün insanlar çıkmıyo bende bıraktım artık çabalamıyorum birşey için sevgilim olsun diyede ugraşmıycam eger nasibim çıkarsa bende denerim ama asla aramıycam..çünkü gerçekten güvencim inancım kalmadı arkadşaım..Seni çok iyi anlıyorum..

• belkide sana gore olmayan cok guzel kizlara ilgi duyorsundur olamazmi ?

• yok,çıktayı çok ddüşürmüştüm ben sonra baktım ki kendimden çok taviz vermeye başladım artık. son vermeliydim zaten buna

• bu kadar karamsar olma

• Herkesin bir yerlerde bekleyen kısmeti vardır. Akışına bırak. Hiç beklemediğin yerde ve zamanda aşk karşına çıkar kim bilir. Üzülmeye bile değmez

Erkekler Ne Diyor 20

• bu konuda doğru olanı yapıyorsun ama bir şekilde özgüvenini kazanmaya bak...özgüven hayatın her alanında lazım çünkü...

• o konuda özgüvenim yok. diğerlerinde de pek yok aslında ama en azından hayatımı idame edebilecek kadar var

• bi konuda kendini geliştir, bir spor dalı olabilir ya da ne biliyim herhangi bişey de çok iyi ol...
      zamanla göreceksin ki aslında öz güvenin olmaması için hiç bir sebep yok...

• peki. dikkate alacağım. teşekkürler

• Sabrsın sonu selamet Yunus Peygamber günlerce balinanın karnında kalmış, Eyyüb peygamber 40 sene acılar içinde kıvranımş hep sabretmişler ve sonunda mükafatlandırmışlar illa ki Rabbim sana da birisini yazmıştır, tefekkür et istersen gerisini Rabbim halleder Allahın izni ile birde insan ne kadar çok isterse dünya gerçekten insana yardım edermiş bu Rabbimin bir lütfü.

• dostum bunun için üzülme hiç... önce kariyerinde eğitiminde bir yere gel. ondan sonra yavaş yavaş oturur her şey. yaşın 30 yaklaştığında, olgunlaşınca emin ol çok daha iyileri karşına çıkar, düşündüklerinden de iyileri. sen yeter ki dürüst ol, hayatı güzel yaşamaya bak, sevdiğin şeylerle ilgilen, imkanın varsa dil kurslarına git (en iyi sosyal ortamlardan birisidir). yavaş yavaş açılacaksın merak etme. temizliğine önem ver , kendine iyi bak. iyi düşün iyi olsun. emin ol çok güzel olacak herşey. allah hastalık gibi başka bir derlt vermesin. sevgili ya da kız arkadaş olur zamanla. cool olacağım diye yırtınmaya da gerek yok :) neysen osun işte. takılma böyle şeylere :) Allah gönlüne göre versin..

• zaten onu takma,bunu takma,dert etme boşver diye diye vurdumduymaz bir millet haline geldik..bu milletle uğraşılmaz o yüzden doğrusunu yaptın boşveeeer

• Önemli olan insanın kendini gelştirebilsmesi sosyal kültürel film kitap vs. Bu donanımla zaten insan layığını buluyor. Sosyal ortamlarda yer ediniyor, farklı ortamalra giriyor. Özgüven olmasa da birşekilde olur eğer birikim varsa. Yani bir sevgiliye verebilecek şeyler önemli. BEdenin hazır hissetmiyordur belki, öyle işaretler vermiştir evrene. BUndandır belki.Hem kafaya takmayınca, farklı uğraşlar farklı arkadaşlıklar dneyince daha çok şey oluyor, fırsat çıkıyor.

• bak olay kendini geliştirmek falan değil. sadece dile,çeneye,özgüvene bakıyor. Lütfen bu kendini, geliştirme felsefesinden vazgeçelim. Gerçekten onunla pek ilgisi yok

• hayatta bazı şeylerı sen ne kadar ıstersen onlar okadar zor gözükür olmaz. aynen dediğini yap sen hayatını yaşa elbet biriyle yollarınız keşisicektir

• Yazdıklarımı okumadan önce sizi anladığıma gerçekten inanın. Bana inandınız ve yazdıklarımı okumaya başlıyorsunuz. Yaratıcı biz insanları doğuştan özgüvenli yaratmıştır. Misal veriyorum dört yaşlarında bir çocuğa şarkı söyle derseniz avazı çıktı kadar bağırarak şarkı söyler. Bakınız bunu yaparken hiç zorluk çekmemiştir. Aynı çocuktan ergenliğe geldiğinde aynı eylemi yapması istendiğinde onu yapmakta güçlük çeker. [Sanki daha önceden yapmamış gibi] Peki bu çocuk neden az başarılı olmuştur? Sebebi yapmak istediği eylemden çok toplumun hakkında yapacağı yorumları önemsemesidir. Bu düşüncede onu az başarılı yapmıştır. O zaman çok başarılı olabilmek için ne yapmalıyız? Önce kendimize inanacağız. Sonra bir karar verip hedef belirleyeceğiz. Son olarak hedefimizle ile alakalı bir program (eylem planı) yapıp eyleme geçeceğiz. Sonuç olarak çok başarılı olacağız. Çünkü kendimize inanmıştık. Basit bir tercih yapın! Yapamam -- Yapamıyorum -- Yapamadım mı? Yapabilirim -- Yapıyorum -- Yaptım mı? Tercihinizi yapın!Sizin Albert Einstein'dan, Wolfgan Amadeus Mozart'dan bir eksiğiniz yok. Yalnızca başarabileceğinize inanıcınız yok. Bu inancı tekrardan güçlendirebilirsiniz. Çünkü siz dünyanın en akıllı insanısınız.Saygılar...

• Ne diyim bu yaşta bunları düşünebildiğiniz için öncelikle tebrik ederim sizi. Ben bunları hep düşünürüm fakat uygulayamıyorum işte,bi saatten sonra kabullenmek gerekiyor be dostum,mücadele yıpratıyor insanı...

• Aksine mücadele sizi güçlendirir. Yeter ki kendinize inanının. Thomas Edison ampulu bulabilmek için 3000 kez az başarılı deneme gerçekleştirdi. Onu yıldırmayan küçük ayrıntı ise karanlıktan korkmasıydı. Yani ona ampulu buldurtan çaresizlik psikolojisiydi. Eğer ki 1000'inci denemesinde pes etseydi. Az başarılı birisi olarak ölecekti. Asla pes etmeyin en güçlü sizsiniz.

• Sevgiliden kolay şey mi var lan ezik :D

• adamsın.altının değerini en iyi sarraf bilir.sen rahat ol.

• :) teşekkür ederim kardeş. inşallah

• Dostum bazı insanlar çok kısmetli olur bazılarıda senin benim gibi hiç olmaz.Gerçi beni beğenen kızlar güzel hoş olmadığı için onları istemiyorum o da ayrı mesele.Olacağı varsa en olmayacak durumda bile olur ben şahsen şahit oldum yaşadım.Olmayacaksada olmaz sadece herzaman kendin ol ve saygılı ol karşındakine.

• kısmet kavramına inanırım

• kız arkadaşının olması aslında o kadarda güzel bişey değildir yani bir kızın kahrını niye çekesin ki

• haklisin kardesim alnina yazilan bir yazi var bu yaziyi azrail don noktaui koyana kadar degistiremezsin

• kardeş kız arkdaşının olmaması normal hatta kız arkadaşının olmaması istenen birşey.dedelerimizin ananelerimizin flörtleri varmıymış?onlar birkere sevmişler ,tutulmamış ellenmemiş el sevmişler bu yüzden Allah beraberliklerini ebedi kılmış .bu zamanda ise neredeyse evlilikten önce tutulmayan el kalmamış,bu yüzden evliliklerde huzur yok.unutma iyiler iyilere yazılmıştır.

• erdal demirkıran in ilk kitabından başla. BAŞLA! BAŞLA! HATTA GİT HEMEN KİTAPÇIYA! ANLADIN Mİ! ANLADIN Mİ İ İ İ ? HADİ! LAN KALKSANA!

• peki okuyacağım

• abi yarın kahvaltıdan sonra kitaba başlamış ol lütfen.

• Kardeşim en iyisini yaparsın bende aynı felsefedeyim ama onların ortamlara falan girince fazla bir sıkınti olmuyor alisiyorsun sevgil durumuna gelirsek oluyorda ne oluyor ? Ne hayrını gördün :D

• Kız arkadaşın olmayınca kendini niye böyle ezik hissediyorsun anlamıyorum . Çok büyük bir eksik mi ki bu ? Bu kadar hayata küsterecek kadar ? Dalga geçmiyorum ama çok saçma buluyorum bu yazdıklarını

• Anladım dalga geçmediğini merak ediyosun ve hayret içindesin. Dostum duygusal bir yapım var ve hiç olmadı hani elle tutulur bişey. İnsan istiyor. Ve o kadar haketmeyen insan tiplerinin dahi olması daha da zoruma gidiyor. En aptalının en çirkininin bile varken ben neden yalnızım diyordum da artık demiyorum tabi. Bitti gitti

• insanları niye kıstas alıyosun kendine . Sevgili omadıgı zaman hayata küsmenin manası yok .Benimde yok sevgilim , öleyim mi ? Hiçte umrumda değil . Zaten varlıkları ayrı bir dert onların.

• dostum unutma bu dünyada neyin peşine düşersen o senden hep kaçar.akışına bırak.

• hangi aptal eksilemişse artık

• benle davası olan biridir. eksilesin boşver D:D

• kader dediğin sey sen dogana kadarki evrendir bir de ölecegin gundogru bir karar almıssın zguvenini kazanmak istiyorsanda bu dunyada yalnız senden bir tane var bunu dusun ve arada kitapta oku yani

• yok güzel insan. ben her yolu denedim. demek ki nasip değilmiş. vazgeçtim artık.

• Öncekileri Göster
    • akısına bırakmadın
      denize oltayı koydun
      rasgele:)

• :)) güzel tespit

• sonuna kadar seni destekliyorum.. en iyi kararı almşsın.. seni çok iyi anlıyorum.. senin yaptığını yapıyorum yeniden doğmuş gibi hissediyorum çok rahatım. hiç kimseyi umursamıyorum

• Keşke senin kadar cesur olabilsem :)

• ne yönden ki ?

• Öncekileri Göster
    • Başka çaremiz yok be kardeşim. Dik durmak zorundayız. Sen de dur. Mutlu olabilmek için sebepler üretmeye başladım artık.

• :)

Yükleniyor...