Herkesle anlaşabilen bir insan olmak için ne yapmak gerekir?

bize sende şeytan tüyü var denilmesi için nasıl davranmamız gerekir,standart herkesle anlaşabilen bir kişilik var mı ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• herkesle anlaşabilen birkişi yoktur herkesi hoşgören ve insanların yaptıklarının,söylediklerinin ve hareketlerinin o kişiye ait olduğunu ve ona göre kabullenip saygı duyan insan vardır.sev yada sevme ama saygı teoremi..

• wooooww

Kızlar Ne Diyor 16

• Öyle bir çabam yok.Gelene hay hay,gidene bay bay.:)

• ılımlı ve pollyana olmak

• pollyana ?

• iyimser herşeye iyi bakan

• Politik ve tepkisiz insanlar herkesle anlaşabilir. Şu yaşıma geldim iyi midir kötü müdür karar verebilmiş değilim ama..

• tepkisiz kalmak iyi değil.

• Etrafını iyi gözlemle. Herkesle iyi anlaşan kimseyle sorun yaşamayan insanlar dediğim gibidir.

• uyumlu olmak gerekir kişisine göre kişi olacaksın bu yüzden kendi karakterinden taviz vermen gerek..

• bence yoktur ama uyumlu insan vardır (oda ben oluyorum) :))) normalde dediğim dedik istediğim şeyleri yapan ve yapılmasını isteyen biriyim ama bi olaydan sonra dikkat etmeye başladım sonuçta herkes benim istediğmi yapmak zorunda değil onların isteklerinede saygı gösterince herşey daha güzel olmaya başladı böyle kafamda rahat

• standart kız tipini oluşturmuşsun sen :Dbende bunun erkek versiyonunu istiyorum

• Öncekileri Göster
    • şimdi oldu teşekkürler kübra :))

• önemsiz :)

• Bir insan öyle herkesle iyi anlaşamaz kusura bakma. İnsanın bir kişiliği vardır. Mesela benim belli özelliklerim kurallarım var. Bir yerinden uyum sağlayabildiğim insanlarla anlaşıyorum ama uyum yakalayamadığım insan da çok. Herkesle anlaşacağım diye şekilden şekle giremem. Benim bi duruşum vardır. Yanımda olmak isteyenler eşlik eder. Gerisi zaten umrumda değildir. Bilmem anlatabildim mi ?:))

• anladım teşekkürler.

• he de geç.

• oldu :)

• kendi özünden vazgçeip onlar gibi davranmak gerekir.. yapmacık insan olmaktansa hayvan olmak yeğlenmeli :)

• orası öyle haklısın ama kendi özündende vazgeçilmez.

• vazgeçilir demedim zaten . bunları yapan var.

• herkesle anlasamam herkesle anlasan ınsanları da sevmem.çünkü herkesın bır karakterı var ona gore arkadas secersın az ve öz olur.ama karakterlı olur nettır kişi,herkesle konusuyor sarıyorsa ortaya karısıktır ve kısılıksız gelır bana herkesın safı olmalı bence yoksa samaroglanı oluverırsın kı erkegın öylesı de cok ıtıcı

• teşekkürler :)

• oylee bı kışiilikk yokk olmaktaa zorrr... her seyıı alttan alıcan hayattan tat almıcan hep baskalarının ısteklerınıı yapıcan senın ıstegın hcc bır zmn olmıcak...

• Şeytan tüyü doğuştan oluyo sonradan olmuyo :D

• güzel cevap :D

• en iyi cevap seçebilirsin :D

• dünyayı mı fethetcen?

• öyle bir amacım yok

• Öncekileri Göster
    • lanet olsun bende de var aynı sorun :P

• hiç sorma ya konuşma yürümediğinde sıkılıyorum .yarın doğru isimde konu açacam

• herkesle anlaşmak dıye bısey olmaz.

• her seye evt demen lazm

• çok zor :)

• Ağzın Kulaklarında gez he bi de her soru sorana falan olumlu cevap Ver şöyle ki-Oyna,-Kendin olma,*insanlar bunu istiyor artık :S

• Var genellkile bunlara ikiyüzlü yada yalaka deniyor..ve hiç sevmiyorum öyle tipleri..mesala ben herkesle anlaşamıyomuşum :))

Erkekler Ne Diyor 10

• Herkesle anlaşırım diyen insan sallapati insandır, bende onunla anlaşırım ama ciddiye almam mesela.

• Nabza göre şerbet vermeyi iyi biliyor olmak gerekir .

• çok geniş olmak lazım kolay değil herkesle anlaşmak

• herkesle anlaşan bir insan bende şüphe uyandırır.dürüstlüğü hakkında düşünürüm

• İmkansız .

• sinirlenmemeli,alttan almayı bilmeyi ,yeri gelince güzin abla moduna geçmeli en önemlisi de hümanist olmalısın

• Herkesle anlaşmak gibi bir derdim yok..

• anlaşalım :)

• anlaşalım :)

• -kendi düşüncelerini ön plana çıkarmayacaksın. Çünkü kendi düşüncelerini ve duruşunu önplana çıkarırsan senden farlık olanlarla anlaşamayabilirsin. -kimseyi davranışlarından, sözlerinden dolayı eleştirmeyeceksin. eleştirdiğin insanlar da seni eleştirirler. -herkesin dümen suyuna gideceksin, yani nabza göre şerbet vereceksin. kimseyle tartışmayacaksın, dayılanmayacaksın. hep bi orta yol bulacaksın.-Siyaset, mezhep, din gibi insanların hassas olduğu konularda konuşmayacaksın.o zaman herkesle anlaşabilirsin.-tüm bunlardan sonra yakınındaki insanlarla konuşursun, ama bu konuşmada dikkat etmen gereken konuşan her iki tarafın faydasıdır. yani seninle konuşan senin konuşmandan bir fayda elde etmelidir. bu fayda genelde seninle geçirdiği zamandan, sohbetten zevk almasıdır. konşumana mimik ve davranışlarını da yansıtarak bu durumu destekleyebilirsin. işte bu ve benzeri minik şeylere dikkat edersen normal insanların çoğu ile iyi geçinmiş olursun. tabii bu söylenenler hayat boyu tekrarlarla pekiştirilir ve bunlarda ustalaşılır. zamanla bunlar senin bir huyun haline gelir. ilk başlarda acemilik çekebilirsi.Ha bana sorarsan benim böyle bir kaygım yok. Yani herkesle iyi geçinmek gibi... :) Çoğunlukla ile iyi geçinsem yeter bana. Ama sana saygı duyarım. :)

• eyvallah kardeş :)

• anlaşsan ne olacak onu anlamadım

• birşey olmayacak merak ettim :)

• genelleme gibi olacak belki ama ortam piçi olursan bence mümkün. yüzün sürekli gülmeli daha doğrusu 32 diş görünmeli. etrafada hiç biriniz s.kimde değilsiniz gibi davranıp teke tekte ilgileniyor havası vermelisin.içten gelmeli ama, gözlemlediğim kadarıyla bu herifler ya rol yapmıyor yada gerçekten iyi yapıyor. boş iş.. gerçekten..

• hiç öyle yapım yok

• bukelamun kişilik deriz öyle insanları , daha çok pazarlama ve satışçılarda vardır meslek icabı , ama herkesle anlaşmak iyi değildir, çünkü gerçek kişiliğini göremezsin insanların , mesele gri olmak değil , ya siyah ya beyaz olmakta

• Teekkürler ...

Yükleniyor...