Özlemek mi daha güzel yoksa sahip olmak mı?

Kavuştuktan sonra özlediğimiz şeyin büyüsü kaybolur, değeri azalır mı?

Özlemek mi daha güzel yoksa sahip olmak mı?

Güncellemeler:
Uçan sabun köpüğüne dokununca patlıyor ama.. Umarım sen patlatmazsın.

2|0
3021

En İyi Kız Görüşü

• Özlenenin kötü yanları hatırlanmaz, genelde bebek mavisi bir bulutun içinde olur her şey. Özlenen ulaşılamazdır, kapalı kutudur, şaşalıdır. Elde edildiğinde ise kutu açılır, aslında yaldızlarının bir kısmının döküldüğü anlaşılır ve mikroskobik incelemeye tutulur. Bulut yoktur artık her şey ayan beyan ortadadır. Olduğu gibi bir şeyi kabullenmek zor geldiği için de özlemek yüceltilir, kavuşamamak, hep hayallerde yaşatmak istenir. Çünkü böylesi daha güzel. Miş.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Özdemir Asaf.
    İnsan kendini katıp seviyor. Sevfiğine kendini katıpta bekliyor. O kadsrki, giden döndüğünde, beklenen olamıyor.

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 29

• Özlemek değişik bir şey. Başta zor geliyor, sonra seni ona bağlıyor. Hele özlediğini bilmiyorsa en güzeli o işte. Kısaca" Nazım Hikmet"

Seviyorum seni,
    ekmeği tuza banıp yer gibi.
    Geceleyin ateşler içinde uyanarak,
    ağzımı dayayıp musluğa su içer gibi.

0|1
    0|0
  • Özlemek bir süreden sonra çok kötü , artık tahammülün kalmıyor artık batmaya başlıyor. Yanında olması daha iyi sahip olmak.

0|1
    0|0
  • Özlemek daha guzel.

0|1
    0|0
  • özlemek.

0|1
    0|0
  • sahip olunca elde edecek bir şey kalmıyor ya hani.. o kadar 😃

1|1
    0|0
  • sahip olmak

0|1
    0|0
  • Bir de sahip olurken özlemek var ki o daha başka bir şey 😏

0|1
    0|0
  • Gunlerce sessiz sessiz ozledigin insana sahip olmak ya da ait olmak

0|1
    0|0
  • Sahip olmak

0|1
    0|0
  • Hani özlemek mi desen yoksa sahip olmak mı?
    Neye derim? ..
    Yani, sahip olma arzusu ile özlüyorsun.
    Aslında o şeyi ne kadar özlemle ya da kesin kararla beklediğin önemli burda.

0|0
    0|0
  • Ozlemek..
    Sahipken de özlem güzeldir..

0|1
    0|0
    • Sahipken nasıl özlenir ki? Kızın adı Özlem mi yoksa :)

• Her birimizden inşallah ☺☺
      Iyi düşünüp iyi yasayalim.. umarım

• Hayır.. İkisi farklı şeyler.. Birisi aslında sevilip beklenenden çok senle alakalı olan , senin şekillendirdiğin bir duygu. Diğeri ise yaşanılan gerçeklik.

• ÖZlemek

0|1
    0|0
  • Sahip olmak🤗 Özlemek ağlatır

0|0
    0|0
  • ozlemek

0|1
    0|0
  • Sahip olmak hissi bambaşka bişey. Gözünü kırpmadan canını verebileceğin insanın boynunu yuva bilmek kokusunu ciğerlerine çekebilmek hissi paha biçilemez. Özlemek de sonunda kavuşmak varsa güzel yoksa acıdan başka bişey vermez insana.

0|0
    0|0
  • Ben Cemal Sureyya.

0|0
    0|0
  • Özlemek güzelde sahip olmanın verdiği o haz başka hiç birşeyde yok bence düşünsene biri sana ait sadece senin...

0|0
    0|0
  • ikisi de

0|0
    0|0
  • Sahip olmak. Beklemekten nefret ederim.

0|0
    0|0
  • Sahip olmak daha güzel ama dediğin gibi sahip olduktan sonra elimizdekinin değerini bilemiyoruz biz.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    9

Erkekler Ne Diyor 20

• Kimse kimseye sahip olamaz sadece hayatına ortak olur. Benim için hayatıma ve bana değer verip saygı duyacak bir insan olması önemli zaten birine saygı duyan kişi herşeyden önce o kişiye saygı duyduğu için onun fikirlerini önemser ve onun kısacası istemeyeceği şeyler yapmaz. Yanlış yapmamak icin iki kere düşünür bu şekilde hayatta herşey için bu şekilde sen işine saygı duyup seversen zaten o işyerini benimser ve o iş yerine gereken özeni gosteririsin

0|1
    0|0
    • Özlemek kısmına gelince :) her insana sevdiğini özler yanında olsun olmasın o duygu insanda zaten var olan bişey birisi olması gerekmiyor bir yemeği bile bazen insan yetmediğinde özlüyor. Her duygu güzeldir bana göre nefret harici

• Aslında "sahip olmak " değil de "kavuşmak" demeliydim.. kastım o dediğin şekilde bir sahiplik değil. Ben de senin gibiyim o konuda.

• Cemal Süreyya en sevdiğim ama bende nazım okuyorum... süslü cümleleri tam uyak kafiyeleri beni anlatıyor...

0|1
    0|0
  • Ozlemek

0|1
    0|0
  • Özlemek daha çok ağir.

0|1
    0|0
  • Hic yasamadim bu duygulari. Yasayacagimi da zannetmiyorum.

0|1
    0|0
  • Cemal Sureya okuyorum.

0|1
    0|0
  • Özlemek hep bir tılsımı olur

0|1
    0|0
  • Sahip olacağını bilerek özlemek

0|1
    0|0
  • sahip olmak tabi

0|0
    0|0
  • sahip olmak

0|0
    0|0
  • sahip olmak..

0|0
    0|0
  • mahmut tuncer dinliyorum

0|0
    0|0
  • öyle değilde şu meşhur kelime varya monotonlaşma sıradanlaşma gibi

0|0
    0|0
  • senin olan bir şeyi özlemek mantıksız.. sahip olmak daha güzel sahip olduğunda özleniyorsa hayalini kurduğun sahiplik değildir elde etmektir...

0|0
    0|0
  • sahip olmak

0|0
    0|0
  • Özlemek

0|0
    0|0
  • sahip olmak tabiki
    özlemeyi kim ister ki

0|0
    0|0
  • Alıştım bro

0|0
    0|0
  • Ozleyip kavusmak en guzeli

0|0
    0|0
  • sahip olmak tabiki özlem olumsuz bir duygudur aptallaşmayın!!!

0|0
    1|0
Yükleniyor...