Sosyal medya "beğenilmeme korkusu" psikolojiyi bozuyor. Peki sizin beğenilmeme gibi bir korkunuz var mı?

Sosyal medya
Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) Yönetim Kurulu Başkanı Said Ercan, sosyal medyada beğenilmeme korkusunun insanlarda psikolojik sorunlara yol açtığını öne sürdü.

Sosyal medyanın insan hayatına çok fazla girdiğini vurgulayan Ercan, şöyle konuştu:

"Sosyal medyada bir şey paylaştıklarında insanlar hemen 'kaç beğeni oldu, kaç kişi gördü?' diye bakıyor. Sosyal medyada beğenilme kullanıcıları mutlu ediyor. Beğenilmeme ile karşılaşan kullanıcılarda ise psikolojik sorunlar ortaya çıkıyor. Sosyal medyada beğenilmeme psikolojiyi bozuyor."

Sizin beğenilmeme gibi bir korkunuz var mı?

3|3
7958

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle facebook , twitter ve ınstagram gibi sosyal medya organlarını kullanmıyorum. Bir tek kızlar soruyoru kullanıyorum. Bunun sebebi de ne hediye çekleri ne de sevgili bulmakır. Bu benim ikinci guru oluşum. şimdiye kadar ne hediye çeki talep ettim ne de tişört. sevgiliyi de sanal alem de değil gerçekte bulmayı tercih ederim. bu siteye girmemin sebebi sitenin farklı özellikleri ve en önemlisi de siteye giren kişilerin samimiyeti ve iyi niyetidir. USMED yönetim kurulu başkanı said ercan aynen katılıyorum. Çok doğru bir tespit yapmış. son olarak bu siteyi düşüncelerimi özgürce paylaştığım için seviyorum. Aslında hepimiz bir gazeteci gibi her konu da bu küçük köşe de iyi ya da kötü fikirlerimizi paylaşıyoruz.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hayır yok, sosyal medyayı pek önemsediğim söylenemez.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 57

• eskiden vardı neden yazdıklarım beğenilmiyor neden dikkate alınmıyorum bem onair için neyim gibi yaşadığım çağın modernleşme hastalığına bende kapıldım ben merkeziyetçilik vardı ilgi odağı olmak ve dikakt çekmek şimdi öyle birşey yok çok şükür ergence birşeydi geçti gitti iyi ki de yaşamışım o durumu suanki beni kesfedemeyecektim iyi ki de ilgi odağı olmamış begenilmemisim diyorum bu durum beni düşünmeye itti gayette memnunum 🙂

1|0
    0|0
  • Beğenene merhaba beğenmeyene elveda

4|0
    0|0
  • Bu beğeni alıp almama, paradan daha kıymetli hale geldi.. Bunun baya muhasebesini yapıyorlar..

"Ben onu beğendim, o beni beğenmedi.. Ben onun arkadaşanı beğenirsem, o beni şöyle düşünür.." vs.. vs. Tam bir muhasebe..

Benim için kıymet ifade etmiyor..

#Vesselam

1|0
    0|0
  • Beni reel hayattada beğenmiyorlar 😂😂😂. Sosyal medyada neymiş. Hey yavrum heeey💃💃💃

3|0
    0|0
  • Kimsenin Beni begenmesine ihtiyacim yok

3|0
    0|0
  • isteyen beğenir isteyen beğenmez öyle korkum yoksa isterse sadece 1 beğeni gelsin veya 1000 tane gelsin

1|0
    0|0
  • düzgün işi hayatı seveni olanının sosyal medyada işi olmaz zaten. her şeyde olduğu gibi bu beğenme işini abartıyoruz

1|0
    0|0
  • Dünya kadar takipçi kasarsan biraz da açık giyim türüyle foto çekilirsen hem dikkat çekersin hem ilgi görürsün hem begenilirsin hemde birilerinin hayallerini süslersin 😂

1|0
    0|0
  • Öyle dertlerim yok ya.

1|0
    0|0
  • Beni begenmeyen olsun:))

2|0
    0|0
  • isteyen beğenir, istemeyen beğenmez !
    Çokta tın

3|0
    0|0
  • sosyla meday insanları çok kişilkli yaptı kesinlikleç. zaten rol yapıyorduk reelde şimdilerde sosyal meday sayesinde iiyice oyuncu olduk

1|0
    0|0
  • Yok her halde.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle yok...

1|0
    0|0
  • Hey Allah'ım Adamlar Sosyal Medya Derneği Kurmuşlar.

1|0
    0|0
  • Sukurki burasi disinda sosyal medya hesabim yok. Burada da begenilmek, takdir gormek gibi bir amacim.

Benim psikolojim ojinalinden bozuk. :)

1|0
    0|0
  • Hayır yok o kişiler sorunlu bence

1|0
    0|0
  • Hiç kimse gönderilerimi beğenmediği için bende kimseninkini beğenmem

2|0
    0|0
  • beğenilmeme gibi b, r korkum olmaz çünkü özgüvenim fazla benim

1|0
    0|0
  • Var evet

2|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    37

Kızlar Ne Diyor 78

• Günlük, reel yaşam dediğimiz yerde de bu böyledir ama hitap edilen kitle sosyal medyada çok daha fazla olduğu için, yaşanılan hayal kırıklığı da bu oranda büyük oluyor. İnsanların çoğu beğenilme arzusu ile dışarı çıkınca kendine fazladan önem vermesi ile sosyal medyada paylaştığı fotoğrafları büyük bir dikkatle seçmesi aynıdır. İkisi de beklenti doludur ve beklentinin karşılanmaması elbette psikolojik birçok soruna yer açar.

1|0
    0|0
  • Sosyal medya kullanmıyorum gereksiz stres

2|0
    0|0
  • çekme oğlum beğenmezler beni

2|0
    0|0
  • Hayır yok.

1|0
    0|0
  • Vardir belki dhdhs

1|0
    0|0
  • hayır yok :) beni beğenmiyorlarsa kendi zevksizliklerindendir ya da kıskançlıklarındandır :D :D ben kendimi beğeniyorum bana bu yeter 8)

1|0
    0|0
  • Yok diyen palavra atıyordur. Önemli olan bunun ne boyutta olduğu. İnsanlarin görüntüm hakkındaki düşüncelerini elbette onemserim. Bu kendime olan saygımla da alakalı, ozguvenimle de. Onemsemiyor olsam ne makyaj yaparim ne alisveris yaparim. Hergun pijamayla giderim okula. Ama gelin gorun ki hayat oyle degil. Insanlari onemsemediginizde onlar sizi asla onemsemiyorlar. Yani her ne kadar senin secimin de olsa iyi gorunmemek insanlar kolaylikla ve acimasizca dalga gecebilirler. Buna firsat vermem ahmaklik olur sadece.
    Ama bu korku hastalik boyutunda degil tabi ki. Psikolojim gayet duzgun.

1|0
    0|0
  • yok anam yok😄

1|0
    0|0
  • Sosyal medya hesabım hiç olmadı , kafam rahat kuzu :-)

1|0
    0|0
  • Hayır yok

1|0
    0|0
  • Diyorum işte nedir bu ispat çabası diye :)

1|0
    1|0
  • Sosyal medya kullanmıyorum. Daha doğrusu kendi fotoğraflarımı paylaşmak için kullanmıyorum

1|0
    0|0
  • Yokvalla onemli olan gercek hayatta begenilmek bence. Sosyal medyay attigin fotolar hep shoplu olursa herkes begenir zaten seni 😉 dogalken begenilmek cok daha zevkli 😃

1|0
    0|0
  • Yok diyen demeyen herkesin var. Ben kullanmıyorum artık sosyal medya ama vardı kullansam yine olacak.

2|0
    0|0
  • Psikolojim bozulmaz ama begenilmeyi isterim tabi.

1|0
    0|0
  • Hayır yok geçtim onları 😊

1|0
    0|0
  • Hayat sosyal medyada yaşanmıyor daha önemli değerler var

1|0
    0|0
  • İnstada biraz oluyor. 30 beğeni felan geliyor isyan ediyorum. O ne öyle ck ck ck

1|0
    0|0
  • Yok takmam ben koyarım begenen beğenir

1|0
    0|0
  • bir onu dert ememiştik kendimize 😂😂😂daha ne kadar saçmalık çıkaracaklar merak ediyorm doğrusu 🙈

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    58
Yükleniyor...