Erkeklerin içtiği kahve için kadınlardan daha çok ücret ödediği bir kafe olsa gider miydiniz?

Avustralya'da "Handsome Her" isimli bir kafede her ayın bir haftası, erkeklerden %18 daha fazla ücret alınıyor. Bu oran Avustralya'da kadın erkek arasındaki gelir eşitsizliği oranıyla aynı. Bizde de genelde erkekler, kadınlardan daha çok kazanıyor sanırım.Erkeklerin içtiği kahve için kadınlardan daha çok ücret ödediği bir kafe olsa gider miydiniz?
Kadın haklarını savunan bu vegan kafenin yaptırımı için ne düşünüyorsunuz?

Bu arada beylerin o ücreti ödemesi zorunlu değil, gönüllü ödüyorlar :)

Video ise burada:

4|1
7291

En İyi Erkek Görüşü

• Bunun manen bile yardımı oluyorsa düşüncelere seve seve veririm.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 90

• Bir tane kadın da çıkıp; ''ulan biz özürlü müyüz, gazi miyiz, yaşlı mıyız, sakat mıyız da bize pozitif ayrımcılık yapıp, her türlü zorluğu erkeğe yükleyip kadınları el üstünde tutmaya çalışıyorsunuz'' diye sormuyor.
    Sonra da bu kadınlar neden aşağılanıyor diye sorarsınız..
    Ulan kadınları aşağılayan, bizatihi böyle ayrımcılıklara göz yuman ve bu ayrımcılıklar yüzünden özel hisseden karılardır.
    Toplu taşımada yer isteyen karılarla aynı karılar bunlar, tanıdım sizi..

0|0
    0|0
  • Avusturalya en nefret ettiğim ülke. Feminizmin egemen olduğu bir yer. Gelir adaletsizliği derken neyden bahsettikleri önemli. Kadın erkek kadar çalışıp erkek kadar etki gösterip erkek kadar yarara sahip oluyorsa ama buna rağmen erkekten daha az maaş alıyorlarsa haklı bir uygulama. Ama öyle olduğunu sanmıyorum. Çünkü insanların bakış açısı çok dar. Oyunlarla haşır neşir biri olarak bu konuda oyunlarlada alakalı bir örnek vereyim:

Bir fps shooter oynunda kadınlara özel düzenlenen turnuvalar; erkeklere özel düzenlenen turnuvalara göre daha az para ödülleri ile ödüllendiriyor kazananlarını. Bu konuda feministlerden bazıları turnuvaları düzenleyenlerin seksist olduğunu savundu. Tamam işe böyle bakınca erkek ile kadının eşit performans verdiğini düşündükçe bunun yanlış bir uygulama olduğunun sonucuna varıyoruz ama gerçekler farklı. O fps shooter oynunda en iyi oynayan kadın takım en iyi oynayan erkek takıma göre taktiksel ve yetenek anlamında çok daha geride. Bunu herkes söylüyor. Bu açıdan bakınca az para almaları normal değil mi?

Japon şirketler diğer şirketlere nazaran daha az kadın çalışan alıyorlar. Çünkü onlara göre kadın çalışanın çok olması şirkete zarar veriyor. Kadınlardan çok iyi yapanlar var ama geneli erkeklerden geride. Ve erkeklerle aynı maaşı alıyorlar. Bundan dolayı Japon şirketler gerçektende iyi olan kadınları alıyor. Daha az kadın çalışana sahip oluyorlar.

Kadınlarla erkeklerin aynı maaşı almamalarının en büyük sebebi gerçektende eşit olmamaları. Bazı kadınlar regl'ı bahane ederek 1 hafta izin istiyorlar her ay. Bu ne demek? Şu demek : 3 hafta çalışacağım ama 1 ayın parasını alacağım. Yanlış.

Bunları da görmek lazım. Erkeklerle kadınlar eşit değil. Her birinin birbirlerinden güzel özellikleri var ve bunları kullanmak gerek.

Bence çalışanların verdikleri emek tespit edilip buna göre maaş verilmeli. Kimsenin hakkının yenmesini istemem :D

0|0
    0|0
  • kadınlara iş imkanı daha fazla herkes kadın eleman arıyor ticaret işleri haricinde neredeyse heryerde kadın işci ve erkeklerden daha çok alıyorlar kafe yaparsam kadınlardan %25 daha fazla alıcam

0|3
    0|0
  • Kapitalizmin yarattigi toplumsal sorunlari, kapitalizmin araclarindan biri olan kucuk burjuva humanizmiyle cozmeye calismak ahlak disidir.

1|2
    0|0
  • Burada amaç zaten toplumsal mesaj vermek. Yani cafe amacına ulaşmış. Bence zekice bir hareket. Olaya sadece "erkeklerin fazla para ödediği cafe" gözüyle bakmamak lazım. Dediğin gibi, gelir adaletsizliğine dikkat çekmek istemişler. Avustralya'da çalışan sosyal iş hayatına girip birey olabilen kadınlarla buradaki parasal her b*ku erkekten bekleyen kadınları bir tutamayız sonuçta. O yüzden "orada" olur, "burada" olmaz.

1|1
    0|0
    • Bir de burada bu cafeyi eleştiren arkadaşlar bunu Türkiye şartlarına göre değerlendiriyor. Yukarıda dediğim gibi, bunu kadınların iş hayatına girdiği, birey olabildikleri ve bazı iş yeri sahiplerinin sırf y*vşamak veya kadınsılığını müşteriler üzerinden kullanmak işin kadın eleman almadığı (ya da Türkiye'ye göre bunun daha az yaşandığı) bir ülkede olduğunu bilerek değerlendirin. Yoksa dediğiniz gibi, Türkiye'de iki kişi sevgili olunca maddi bütün yük erkeklerin üzerinde. Ve yine dediğiniz gibi Türkiye'de hizmet sektöründe erkekler kolay iş bulamıyor.

• erkekler tarafından yapılan bir uygulama olsa cinsiyetcilik olur
    kadınlar yapınca kadın haklarını korumak oluyor
    git ordan yha

0|0
    0|0
  • Açık söyleyeyim o kafeye ne giderim, ne öderim. Ona fazla para ödeyene kadar 2 sadaka veririm de belayı def eder.

0|1
    0|0
  • Beyinsiz insanlarin aptal saptal uygulamalarindan.

0|0
    1|0
  • Ben herhangi bir kişiden daha fazla ücret ödeyeceğim bir kafeye gitmem.

0|0
    0|0
  • İyi de ev geçimi erkeğin omuzlarında oluyor. Misal doğum çoluk çocuk derken eve erkek bakıyor. Erkeğin üzerindeki sorumluluk psikolojisini sizin anlamanızı beklemiyorum gerçi.

0|0
    0|0
  • Bişeyler anlatırdım da aynı tas aynı hamam aynı gtler yine tavan.. kime neyi anlatacam.
    Yine farkındalık ayağına ayakta kıtlanma fantezisi. Size kolay gelsin

0|0
    0|0
  • Saçmalık. Feminizm sapkınlıktır. Koduğumun paganları. Mantıklı şekildede açıklarım olayı ama bu site için gerek yok.

0|0
    2|1
  • o kadar uygar olmak için 400 yıllık seviyeyi kapatmamız lazım aramızda! bu neyin rüyası

0|0
    0|0
  • Bu ülkede kadin-erkek cafeye gittiğinde alman usülü ödenmedigi icin bu ülkede uygulanmasi saçma olur.

0|0
    0|0
  • Gitmem. Aynı işi yapan herkes eşit maaş alıyor sonuçta. Her konuda eşitsek bunda neden değiliz?

0|3
    0|0
  • böyle bir aptallık olamaz ya insanlar gün geçtikçe sapıtıyorlar. bu konuda çok dicek şey var da üşeniyorum boşver. reklam için yapıyorlardır belki de

0|1
    0|0
  • Kadınlara indirim olsun niye erkeklere pahalı. :D

0|0
    0|0
  • Gitmem. Seksist mekanlari tercih etmiyorum emekle kazandigim parayi harcamak icin.

0|1
    0|0
  • kadın haklarını savunacam ayağıyla erkeğin hakkını gaspetmek ne de güzel eşitlik anlayışı. sonrada niye feministleri sevmiyorsun

0|0
    0|0
  • bence çok saçma ve gereksiz bir uygulama. herkes içtiği kahvenin parası ne kadar ise kadın - erkek aynı parayı vermeli.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    70

Kızlar Ne Diyor 71

• gitmezdim eşitsizlige hayır

3|2
    0|0
  • iyi de sözde kadınlara iyilik yapıyolarsa, erkeğe zam yapacağına kadına indirim yapsınlar. Sanki aldıkları o fazlalığı kadınlara ödüyomuş gibi havalara girmişler. kadın haklarını savunuyoruz ayağıyla milleti kerizliyolar.

0|1
    1|0
  • Bence kahve fiyatını arttırıp cinsiyetçiliğe bir tuğla daha koymak yerine kadınların maaşlarını yükseltip toplum refahını arttırabilirler.

1|0
    0|0
  • Çok saçma. Faşistlik hatta. Yakında erkekler de feministler gibi ayağa kalkacak, ki haklılar.

0|4
    0|0
  • Gönüllü olarak ödemeleri de ayrı bir sirinlik. Onemli bir toplumsal soruna dikkat çekiyorlar. Belki hükümet bunu gördükçe iş verenlere bu konuda yaptırımlar uygulayabilir.

0|0
    0|0
  • Bizden o parayı gönüllü ödeyecek erkek çıkmaz. Çıksa da bir elin beş parmağını geçmez.

0|0
    0|0
  • Hiç dikkat etmem filtre kahvesi iyi olan yer olsun içerim öderim giderim 😊kahvesiz hayat düşünemiyorum 😍

0|0
    0|0
  • gitmem

0|0
    0|0
  • gitmem

0|0
    0|0
  • Bilemedim... Mantıklı olabilir...
    *Gecen bol olsun.*

0|0
    0|0
  • Saçmalık ötesi bir durum bunlar kaçıncı yüzyılda yaşıyorlar acaba tamamen gericilik örneği.

0|0
    0|0
  • Vayyy ismi de orijinal. Miss gibi ha gitmek isterim kavalyemle :D

0|0
    0|1
  • Neyseki onlardaki oran sadece %18

0|0
    0|0
  • Bence güzel ama bizim burda zaten genel olarak erkekler kadınları da hesabını ödüyoru

0|0
    0|0
  • bizim ulkemize gore oldugunu dusunmuyorum acikcasi

0|0
    0|0
  • bizim erkeklerimiz kesin 'biz enayi miyiz kardeşim' derdi

1|1
    0|0
  • Kadınlar ne yazık ki daha az para aldığı için doğru olduğunu düşünüyorum. Ama eğer maaşlar aynı işe eşit para olsaydı bunun yapılması ayrımcılık olacaktı.

0|0
    0|0
  • Kendilerine kalan bisey.

0|0
    0|0
  • Neden olmasin :) güzelmis begendim birde sevgilime soralim :) @ponce

0|1
    0|0
  • Ne alaka çok saçma

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam