Adres soran birine adresi bilmediğiniz halde tarif etmeye çalışır mısınız?

Yardım etme içgüdüsüyle mümkün mertebe yardım etme isteği oluyor mu sizde de? Ya da bilmiyorum demek mi zor geliyor? :))

2|2
4866

En İyi Erkek Görüşü

• Adresi bilmiyorsam. İnternetimi açar bakarım. Eğer internette yazılanı anlatıp. Karşı taraf anlamıyorsa yapacak birşeyim yok başkası anlatsın. Genellikle soranlara internetten hangi taşıtların geçtiğini söyliyeyip. Ben kendimce iyiliğimi yaparım. Gerisi ona kalmış.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 65

• Bendeki de garip bir huydur tarif etmek yerine garanti olsun diye kendim götürürüm :) Bilmiyorsam "sen nasıl buralısın" dememeleri için ben de yabancısıyım derim :) Beyaz yalanlarımdandır.

1|0
    0|0
  • ben genelde sordukları adresi biliyorum da nasıl tarif etsem diye düşünüyorum. d

1|0
    0|0
  • çalışmam bilmiyorum ya da bende buranın yapancısıyım deyip geçiştiririm bazen bildiğim adrese bile bilmiyorum derim

1|0
    0|0
  • hayır
    bilmiyorsam üzgünüm bilmiyorum derim :)

1|0
    0|0
  • yok ya, çoğunlukla, ben de buralarda yeniyim, ben de adres arıyorum, ileride tekrar sorun derim.

1|0
    0|0
  • hobilerim arasinda adres tarif etmek var. bir insana adres tarif etmenin verdigi hazzi , heyecani , mutlulugu baska hicbirsey veremez. adresi bilip bilmememin bir onemi yok. ben tarif ederim abi. ne zamandir adres soran da olmuyo. arayanim soranim olmasin varsin , ama adres soranimin olmamasi zoruma gidiyo:(

1|0
    0|0
    • ooff hele ki bildigim yerden sorarsa adresi bole ballandira ballandira anlatirim. bide tesekkurler adamim falan derse bana , iste o zaman yanginin ortasi da feryat figan bicare kalmis bir insani , canim pahasina kendimi atese atarak kurtaran bir kahraman gibi hissediyorum. pelerinimi giyip yol bulamayan insanlara adres veririm. cunku beeen ADRESMEN im

• Yapamam onu :))

• yazik. hayatin en buyuk zevkinden bihaber yasiyosun o zaman :)

• bilmiyorum demek kolay da bilmiyorum deyince karşıdakinin yüz ifadesi ekşiyor. bunu göz alamıyorum bazen. bilebilecek başka potansiyelde birine yönlediriyorum genelde.

1|0
    0|0
  • Bildiğim adresi doğru düzgün tarif edemem ama anlatmaya çalışırım.

1|0
    0|0
  • bilmiyorsam bilmiyorum derim. zaten millet de adresleri hep bana soruyor. şehir dışına çıktığımda da soruyorlar. ben de sizin gibi buranın yabancısıyım diyorum.

1|0
    0|0
  • bilmiyorum demek zor geliyor genelde.
    bizim memlekette herkes her şeyi bilmek zorunda hissediyor kendini.
    bilmiyorum de geç.

1|0
    0|0
  • asla yapmam çünkü birgun benimde başıma gelebilir ozaman Allah o gün benim başıma getirir ve kötü bir durum olur

1|0
    0|0
  • Bilmiyorsam bilmiyorumdur. Kimsenin vaktini çalmam. Kendi vaktimi de harcamam. Sen öyle mi yapıyorsun?😄

1|0
    0|0
    • İlk bir 5-6 saniye anlatmaya çalışıyorum sonra bilmediğimi farkedip yardımcı olamayacağım diyorum 😑😅

• hahaha yapma boşver iyilik meleği :) Aslında iyilik yapmak istiyorsun ama hem kendine hem ona kötülük ediyorsun :)

• Haritayı açarım. Bilmiyorum demek zor geliyor

1|0
    0|0
  • Hayır canım bilmiyotum der geçerim

1|0
    0|0
  • benim arkadaş ı anlattın tamda sultanahmette gidiyoruz yabancı turist otel sordu lan yarım saat sırf internetten adres aradı adamı bekletti birilerini arıyor napıyon dedim iyi sen napıyon dedi güldük siktirip gittik :D

1|0
    0|0
  • yok ben de yabancısıyım derim. zaten ne zaman İstanbul'a gitsem çoğu kişi bana adres sorar. :)

1|0
    0|0
  • Benim adres tarifi konusundaki yerim ana sınıfı seviyesinde olduğu için ona tarif yerine yardımcı olacak başka bir adres uzmanı ararım :))

1|0
    0|0
  • Bildiğim yere kadar söylerim oraya gidince tekrar sorarsınız derim

1|0
    0|0
  • Bilmiyorsam bilmiyorum diyorum ya da bende buranın yabancısıyım diyorum 😊

1|0
    0|0
  • Bilmiyorsam edemediğim için hiç değilse başkasına soracağı zamanı çalmamak için bilmiyorum derim direkt. Yoksa çok komik olduğumu fark ettim 😅😅😅

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    45

Kızlar Ne Diyor 47

• bilmiyorum derim insanları niye kandırayım

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum der geçerim ya üşenirim😂

1|0
    0|0
  • Hayır eğer bilmiyorsam bilmiyorum sizi yanlı şyönlendirmiyim der gülümserim

1|0
    0|0
  • Bilmediğim bir adresi tarif etmeye kalkarsam sonuçları biraz ağır olabilir. O yüzden risk almaya gerek yok :))

1|0
    0|0
  • Bildiğim yeri tarif etmeye bile üşeniyorum ben. Bilmiyorsam hiç uğraşmam.

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum yabancıyım burda diyorum asdf

1|1
    0|0
  • bilmiyosam söylerim açıkca

1|0
    0|0
  • hayir bilmiyorum derim tarif etmede iyi degilimdir ztn

1|0
    0|0
  • ben buranin yabancisiyim diyorum

3|0
    0|0
  • Hayır tabi ki. Bilmiyorsam neden yanlış yere yönlendireyim. :D

1|0
    0|0
  • Hayır bilmiyorum diyorum

1|0
    0|0
  • direk bilmiyorum derim ama hastanede önlükle gezinirken bunu diyince kızıyorlar :D

1|0
    0|0
  • Yapmışlığım var çok kötü bir durum bir de tarife başladıktan sonra işin içinden de çıkamıyorsun 😅😅

1|0
    0|0
  • Hayır ben de bilmiyorum derim.

1|0
    0|0
  • Çalışmam hayır bilmiyorum derim

1|0
    0|0
  • çalışmam

0|0
    0|0
  • bilmiyorsam bilmediğimi ifade ederim