Dedikodu insanları yaklaştırıyor! Arkadaşlarınızla dedikodu yaptığınızda daha da yakınlaştığınızı hissediyor musunuz?

Dedikodunun nesi yakınlaştırıyor bilmiyorum ama öyle diyenler var. Siz yakınlaşmak istediğiniz biriyle dedikodu yapar mısınız?Dedikodu insanları yaklaştırıyor! Arkadaşlarınızla dedikodu yaptığınızda daha da yakınlaştığınızı hissediyor musunuz?Riskli gibi :)

0|0
1514

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 14

• (Kıyamette bir kimse, sevap defterinde, yapmadığı ibadetleri görür. "Bunlar seni gıybet edenlerin sevaplarıdır" denir.)
    (Falancanın boyu kısadır) diyen birisine, Peygamber efendimiz, (Bu sözün denize atılsa, denizi kokutur) buyurdu. (Tirmizi)
    (Din kardeşinin yüzüne söylemekten hoşlanmayacağın şey gıybettir.) [İbni Asakir]
    Kim bir müslümandan, gıybet ve şerefini payimal etmek suretiyle tek lokma dahi yese, Allah ona mutlaka onun aynısını cehennemden tattıracaktır. Ebû Davud, Edeb 40
    Mirac gecesinde, bakır tırnakları olan bir kavme uğradım. Tırnaklarıyla yüzlerini ve göğüslerini tırmalıyorlardı. Ey Cebrail, bunlar da kim? diye sordum. Bunlar, dedi, insanların etlerini yiyenler ve ırzlarını ( şereflerini ) payimal edenler, ayaklar altına alanlardır. Ebû Davud, Edeb 40
    Gıybet eden ve dinleyen, günahta ortaktırlar.

0|0
    0|0
  • biz dedikodu yapmıyoz ki :D o siz karılara has bişe

0|0
    0|0
  • Dedikodu yapanı fetöcü diye ihbar ediyorum phiçliğine

0|0
    0|0
  • evet ama kendimizi kandırıyoruz. sanıyoruzki o bizimle ilgileniyor halbuki haberleri almak için bizi kullanıyor başka bir şey değil.

1|0
    0|0
  • mümkünse yakınlaşmayalım o zaman =))

1|0
    0|0
  • Lan salak mısınız gıybetçi insanlara güven olmaz... Ahlaksızlıkarı meşrulaştırmayın be... Vicdansız olan insan bunu yapar zaten...

0|0
    0|0
  • Dedikodu yapmam, dedikoduyla yakinlasacak arkadaslara da ihtiyacim yok

1|0
    0|0
  • Arkadaşa bağlı gider 10 senelik dostumla rahat rahat yaparım dedikodumu ama 1 senelik tanıştığımla kesinlikle yapmam dediğin gibi riskli

1|0
    0|0
  • dedikodu yaptığınızda negatif enerji kazanırsınız. negatif enerjinin olumlu etkisi olmadığına göre..

0|0
    0|0
  • Yakınlaştırmaz.

Başkası için bunu yapan, elbet bize de aynı şeyi yapar.

0|0
    0|0
  • evett

0|0
    0|0
  • Öyle diyor sosyoloklar ve sims

0|0
    0|0
  • çok riskli

0|0
    0|0
  • Ne gibi yaklaştırma.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Misal Kızların genel muhabbeti dedikodudan ibarettir.
    -Berk sevgilisinden ayrılmış...
    -Ece sevgilisini aldatmış.
    -Şu kız tam bir kaşargirl
    -Şu oğlan pilavboy.
    Bunun çokça farklı versiyonu var.
    "Dedikodu yapmayın güzellerim." (Bu bir kamu spotudur.)

1|0
    0|0
  • biz dedikodu yapmıyoruz dertleşiyoruz :D

0|0
    0|0
  • kesinlikl3 sonrada ruyamda karabasan basiyor ulan

0|0
    0|0
  • Boyle bir iliski yakin gibi olsada samimiyetsizdir arkandan da konusabilir.. yeni tanistigin biri ise ustelik... agzinin payini ver yolla gotsin.. onun uc kurusluk asparagas haberleri onda kalsin..

0|0
    0|0
  • Kimsenin yüzüne düşmediği mi arkasından konuşmam :)

0|0
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0
  • Dedikoduyu sevmem

0|0
    0|0
  • Baskalari yapinca yakinlasiyo, ben yapinca hepsi uzaklasiyo sevmem dedikoduyu ben esprisine konusurum, kimsenin hayatinla isim olmaz.

0|0
    0|0
  • Dedikodu sevmiyorum daha doğrusu herkesle yapabileceğin bir şey değil :)

0|0
    0|0
  • asla

0|0
    0|0
  • Bana başkasını karalayan
    Beni de başkasına karalar

0|0
    0|0
  • Hahaha sır sayılır

0|0
    0|0