Dünya'daki nüfus artışına ne gibi önlem alınmalıdır?

YottaByte
Savaşlar nüfus artışını dengelemek için sizce gerekli midir? Yoksa daha insancıl çözümler var mı?

Güncellemeler
+1 yıl
Arkadaşlar soru sadece ülkemizi veya herhangi bir ülkeyi kapsamıyor. Tüm dünya'da ki insan nüfusu artışından bahsediyorum. Bunun dünya'ya olan zararı; kentleşme, enerji ihtiyacinin artması, doğal kaynaklarin hizla tüketilip kirletilmesi, yeşil alanlar tahrip ve yok edilmesi uzun vade de dünyaya ciddi zarar vermektir.
Dünya'daki nüfus artışına ne gibi önlem alınmalıdır?