Midede Kurt olduğunu nasıl anlayabilirim arkadaşlar ?

Midede Kurt olduğunu nasıl anlayabilirim arkadaşlar ?Daha önce böyle bir şey yaşayan nasıl tedavi gördü anlatabilir mi?Çünkü midemde kurt olduğunu dşünüyorum .Karnım sürekli açıkıyor bununla beraber yatarken ağzımdan hep su geliyor ve karnım sık sık ağrıyor aynı zaman da da .

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Ağızdan su gelmesi tam bir tanı değil. Bağırsak kurtlarının (tenya) en belirgin özelliği genelde makat bölgesinde kaşıtı yapar. Belli bir süre zarfında büyük abdestini yaparken dışkıyla beraber döküldüklerini görebilirsin. Hatta dışkılama yapmadan da küloduna düşebilirler. Bir diğer belirtisi kilo kaybıdır. Tedavisi çok basittir. Eczaneden alacağın bir tenya ilacıyla çok rahat kurtulabilirsin. Zararı olmayan basit bir ilaçtır. Tenyaların varsa dökülür, yoksa da en azından içine düşen bu kurttan kurtulursun...

Erkekler Ne Diyor 17

• Elini sok isiriyo mu bak

• yatarken ve uyurken ağzıdnan su geliyorsa urt ıolma ihtilai yüksek ayrıca makatın dış kısmına yakın bölgede kaşındı olur sürekli hafif içerde tedavisi bu arada basit tabi içinde bulunan tenyaya göre değişir sıradan kurt ise hapı var 3 gün içiyorsun akşamları yatmadan önce birşeyin kalmıyor bir ara bende de olmuştu çocuken yağlı yemekten

• Doktora git

• Yatarken ağzından su gelmesinin sebebi reflüdür. Ağrı olması reflü sebebiyle yediğin bazı yiyeceklerin midede ekşime ve sanki içinde yumruk varmış hissi vermesine sebep olur. Kahve, çikolata, domates suyu, acı ekşi ve asitli içecekler içmeyecek portakal vs yemeyeceksin.

• geçmiş olsun onun belirtisi bir dokora gitsen en garatisi

• midende kurt yok ama yüksek ihtimal reflü var müdende dahiliye uzmanına görünmen lazım geçmiş olsun bende de aynı problem vardı endoskopi yapıldı ve reflü dendi ilaçlarımı kullanıyorum gayet sağlıklığım şuan :)bol sıhhatli günler :)

• kontil kullanacaksın...

• aslında bütün ailenin kullanması tavsiye edilir..çok bulaşıcı olan türleri de olduğu için bütün aileye yazılır genelde...düzenli kullan sıkıntıların geçmezse tekrardan dr a gidersin...

• Evde mevcut kullanayım mı yoksa doktora gideyim mi tekrardan

• Hindistan cevizi al suyunu iç

• mide de kurt olmaz bağırsklarda olur ,bunuda en kolay dışkını tahlile götürmekdir,bazı kişilerde bu dökülme wc sonrası gözle görülür

• Bide makatta kaşıntı oluyorsa bunlarla beraber anlayabilirsin.Git doktora.

• 1 kurt midede değil bağırsakta olur2 gece ağzından salya geliyorsa 3 çok afedersin anüste ara ara küçük kıpırtılar geliyor ve kaşınıyorsa4 dışkında salyalanma varsa doktora git

• ben var demedim doktora git dedim

• Yanlız ben aşırı olmasa 13 kilo fazlalı olan bir bayanım bağırsağımda kurt varsa zayıf olmam gerekmez mi

• Aşırı çoğaldıklarında kendini değil onları beslersin , bu arada geçiş daraldığından barsak tıkanması yaşarsın ve bunlar ameliyatla barsaklarından ayıklanır. Konu ciddi senin anlayacağın ...

• Öncekileri Göster
  • Bide surekli toton kasinir

• geceleyin uyuduğunda yastığa ağzından su akıyorsa kurt vardır..bi ilaç var piyasada ismi aklımda değil kurtları tamamen temizliyor

• buyuk tuvaletini yaptıktan sonra kurcala. miden de kurt varsa onda da vardır.

• akıl var mantık var, midendeki güçlü asidin içinde herhangi bir canlının yaşaması imkansız, eğer oraya bir şekilde canlı bir kurt girmiş olsa bile, sindirilecektir.

• Bu konuda haklısınız mide yerine bağırsak yazmalıydım ;)

• o tenyalar bağırsaklarda yaşıyor midede değil

• ALINTI:

tıp termnde tenya olarak geçen kurtlar anı zamanda parazit olarak da bilnir hepsi aynı şeydr ancak boyutları farkldr... ii pişirlmemş etlerde ii temzlenmemş sebzelerden midemze geçer ilk yenlen yemekler mide kapakçığı kapanmadan yani uyarılmadan(fazla çiğnenmeden hızlı yenn yemeklerde olur) ince bağırsaklara geçerek orada barnrlar yemklerdeki protein ve vitamnler bu kısımda emilerek kana karışır tabi onlar da bu yedklermzden yararlnrlar... Yani hepsi gerçek dikkatli ol... O tenyalar o

• Bayağı kurt adam olmuşun sen bırak şimdi karnımda kurt var cart var curt var

• elini midene sok :D

• sağlık bu ciddiyet önemli lütfen

Kızlar Ne Diyor 1

• kakanda kurtçuklar varsa

Yükleniyor...