Kepeğe karşı etkili şampuan?

Arkadaşlar kepeğe karşı denemediğim şampuan kalmadı.

Ama pul pul kepek dökülüyor sinir oluyorum...

Var mı kepeğe karşı etkili şampuan tavsiyeleriniz?

0|2
108|124

En İyi Kız Görüşü

• Kepek yapan içsel nedenler:

- Hormonal dengesizlikler

- Sağlık sorunları

- Fazla terleme

- Yetersiz temizlik/hijyen

- Alerjik hassasiyetler

- Yorgunluk

- Duygusal stres

- Fazla oranda şeker, yağ, nişasta tüketimi

- Dengesiz/yanlış beslenme

Dışsal kepek nedenleri:

- Abartılı saç spreyi, saç jölesi veya saç jeli kullanmak

- Saç boya maddelerinin yanlış kullanımı

- Elektrikli bigudilerinin yanlış kullanımı

- Soğuk hava ve kuru mekan sıcaklıkları

- Sıkı şapka veya eşarplar

- Saçın seyrek yıkanması veya iyi durulanmaması

- Stres, panik, tansiyon

Saçlarınıza hem canlılık ve parlaklık verip hem de kepeği önlemek istiyorsanız:

4- 5 gram ısırgan otunu kaynamakta olan 750 ml suyun içinde 4 dakika kadar kısık ateşte haşlayınız ve soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra süzün.Eğer saçlarınız temizse bu su ile saçınızı yıkayıp, yarım saat etki ettirin. Ardından sadece su ile saçınızı yıkayın ve kurutun. Eğer saçlarınız kirliyse saçınızı önce şampuanla yıkayın ve ardından aynı işlemi uygulayın.

0|0
    0|0
    • Söylediklerinin hepsi fazla değil mi :D yani bir kepek için bunların hepsine dikkat mi edicez :D

• @nikiyeliz REMOLENT kepek şampuanını doktorumun önerisiyle aldım 6 haftadır kullanıyorum bende basit kepek dışında kaşıntı ve kabuklanmanın olduğu seboreik dermatit var son derece iyi geldi çok memnun kaldım

• 4gün

@feruruh bu şampuan eczanelerde mi satılıyor?

En İyi Erkek Görüşü

• Ben bu şampuanların milyon çeşidini denedim; tea tree'ymiş, clear, elidor, head&shoulders, kükürt sabunu/şampuanı...

Benim işimi en iyi eski head&shoulders ve sel sun adlı şampuanlar görüyordu (turuncuydu şampuanın rengi). Etkili olmasının sebebi de içinde belirli bir oranda selenyum sülfid olması idi. Fakat selenyumun aşırı kullanımda ağır metal zehirlenmesine yol açtığı konusunda bir bilgi çıkaverdi ortaya... selsun kayboldu, head&shoulders formül değiştirdi. sonra sel sun blue diye bir şey çıktı, daha düşük bir oranda selenyum sülfid ile... şimdi o da yaklaşık 7-8 aydır yok piyasada. Eczacı arkadaşlarıma sordum, onlara gelen kimyagerler yapar mı diye, onlar da yapamıyormuş.

Şu zetion'u deneyelim bakalım...

0|0
    0|0
    • Remolent Kepek şampuanını bir kez denemeniz yeterli on numara bir şampuan

Kızlar Ne Diyor 107

• Market şampuanlrını deneme bile. Git eczaneye. Kepek şampuanı al. hem sağlıklı hem kökten çözüm.. Senin saç tipine göre şampuan verir zaten. Geçmiş olsun :)

0|1
    0|0
  • şampuanların kendisi kepek yapıyor zaten. bunun için bir şampuan yok. d

0|1
    0|0
  • Şampuanlar içerdiği kimyasal maddeler ve yüksek tuz oranından saç derisini kurutur ve kepek yapar. En iyi çözüm saf bebek şampuanlarıdır. johnson's baby ve dalin gibi şampuanlar kullanabilirsin denendi ve %100 onaylandı 👍🏻😂😊

0|1
    0|0
  • Piyasada bulunan bütün şampuanları at çöpe gitsin. Bende de uzun süredir devam eden kepek problemi vardı. Ta ki Davines ile tanışana kadar. İlk haftadan itibaren kepek problemim ortadan kalktı. Şu an kepek ve kaşıntıdan eser yok. Kim sorarsa sorsun kesinlikle Davines'i tavsiye ediyorum. Pişman olmayacağınızı garanti ederim. Eğer almak isterseniz N11. com'dan alabilirsiniz. 250 ml. için fiyatı 55 TL. Biraz pahalı olsada verdiğiniz parayı kesinlikle hakediyor.

0|0
    0|0
  • valla her şeye aynı tavsiyede bulunuyrm görenler bıkacak artık büyük ihtimal:) ama tavsiyem elma sirkesi:)) ben kullanıyrm:)

0|0
    0|0
    • ona cesaret edemiyorum ya

• kesin işe yaricagını bilsem yaparım ama

• onu bilemem ama ben kullandım tavsiye ederm:) ama sirke olmasada doğal ürünler dene derim:) ben her konuda aktarlardan takılıyrm:)

• Eczaneye git ducray'in kepeğe karşı üretilmiş ürünlerini al. Bioderma'nın arındırıcı şampuanını da kullanabilirsin ek ürün olarak. bir gün Bioderma ile yıkarsın sonraki yıkamanda ducray'i kullanırsın böyle dönüşüm yaparsın. Diğer şampuanlara göre biraz pahalıya patlar ama işe yarar diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Vücudunu yıkadığın suyun ısısından daha düşük olsun saçlarını yıkadığın su .Sıcak su ile saçları yıkamak kepek yapıyor kısaca :))

0|0
    0|0
  • head and shoulders dene

0|0
    0|0
  • Şampuan mı değiştirdin? Havasız bırakma.

0|0
    0|0
  • Benimde sorunum vardı ve saç dibime kadar işlemişti. Görünce şoka girmiştim. Hemen şampuan değiştirip Head&Shoulders kepeğe karşı aldım ve yıkarken iyice kazıyarak yıkadım ılık suyla. Ama ağrıdı biraz işte sonra biraz ovaladım geçince ağrısı o saç yumuşatıcım vardı onuda kullanmayı bıraktım çünkü o da kepek yapabilir diye düşündüm. Eğer seninde kullandığın bir saç kremin ya da şampuanın varsa bırak belki oda yapabilir. Fazla sıcak suyla yıkama oda saç derini tahriş edebilir. Ayrıca yıkadıktan bir 1 2 dk soğuk suya tutuyorum. Sonra çıkıyorum. Bu kadarr :) Şu an saçımda 3 5 tane kaldı. Eser yok.

0|0
    0|0
    • Evet, gelen öneriler doğrultusunda ben de Head&Shoulders alacağım, teşekkürler.

• Yıkarkende fazla şampuanlı bekletme. :) Rica. :)

• Saçlarına bakım yap besle de dökülmesin , sıcak suyla da yıkama , otacı kullan misal ..

0|1
    0|0
  • Bioblas iyidiir

1|0
    0|0
  • Defne sabunu kullan

0|1
    0|0
  • Prozinc kullan

0|0
    0|0
  • Kepek sampuanlarini dene bende de oluyordu limonu sikip sacima suruyorduk dustan once o geciriyordu birde sirke iyi geliyor diye biliyorum

0|1
    0|0
  • Kimyasal olarak head&sholders geliştirilmiş çok başarılı. Doğal yöntemde kil.

0|0
    0|0
  • Head&Shoulders

0|0
    0|0
    • Head&Shoulders diyosunuz da, hangi ürünü acep?

• Anlamadınız. Kepekliler için üzerinde yazıyor ama hangisi bilinmez o yüzden okumanız gerekli kokusuna aldınıp almayacaksınız kepekliler için olanını bilmiyorum.

• Tamam tamam anladım teşekkürler :D

• link İlk yıkamada kurtuluyosun

1|0
    0|0
  • Kepek sampuanına ne dersın :D

0|0
    0|0
  • Uykum geliyor sanırım kepek yerine köpek okudum. 😀

Head & Shoulders

0|1
    0|0
  • Head & Shoulders Anti-Dandruff kullan cunku bu ozellikle kepekli saclar icin ve surekli kullan hani, durmadan sampuan degismek iyi degildir. Surekli duzgun bir sekilde kullan ki saclarin alissin bu duruma. Ayrica, her gun yikama derim cunku bu kafanin dibini cok kuru yapar ve kepek yine gelir. Saclarin yagli mi? Yaglisa, birak yagli kalsin 1 ya da 2 gun cunku bu kafana cok cok iyi gelir
    :)

0|0
    0|0
    • evet bende öyle yapıyorum 2 3 gün kendi haline bırakıyorum ve ılık suyla yıkıyorum sacımı ilk gün güzel oluyo çok rahat hissediyorum ama 1 gün geçtimi yine kepek yağ ve kasıntı.

• Cildeye git bir istersen senin cildine gore biseyde verebilir

• bendede var o :D en sonunda annemlerin zoruyla cildiyeciye gittim yağlı egzama adlı bir hastalıkmış ama benimki dipte oluyodu baya oluyodu işte nedeni dünyada çözülmemiş bunun stressten falan oluyormuş bir gün çok fazla bir gün çok az olur dedi amacımız bu sıklığı azaltmakmış krem ve sampuan verdi bitermek imkansız dedi ama azaltmaya çalısıcaz falan dedi ben düzenli kullanmadığım için hala uğraşıyorum :d

0|0
    0|0
    • sitresten oluyo biliyorum ya ama sinirlerm bozuluyo hergün yıkıyorum :

• aynen ya daha demi yine yaptım banyo dün yapmıştım oysaki

• bende dün yaptm ve şu an gitmemek için zor tutuyorum kendimi

• deefne sabunu kullan

0|0
    0|0
  • Dogal sampuan al, parfüm icermeyen, dermokozmetik sampuanlarini dene, avmlerde veya kozmetik ürünleri satan yerde vardir, bazen markalarda ise yaramiyor bende nivea, palmolive, blendax, hs, kepek yoksa bile saclari yaglandiriyor.

0|0
    0|0
  • Butun kepek sampuanlarinda oyle bir durum var, birakinca tekrar basliyor. Sac derindeki baska bir problemden kaynaklaniyor olabilir, bence doktora gitmende fayda var.

0|0
    0|0
  • Buradaki şampuanları deneme yanılma yoluyla bulmak fikrimce zor, üstelik bir şampuanı uzun süre kullanmalısın ki etkisini görebilesin. Bundan daha kısa bir yol var, doktor!

O sana hangi şampuan hatta gerekiyorsa ampül gibi şeyleri kullanabileceğini önerir.

0|0
    0|0
  • elidor kepeğe karşı şampuan ii geldi bana..ama denemişsindir onu sen..

0|1
    0|0
  • headenshoulders dünyanın en kötü şampuanı tamamen kepek yapıyor. DÖnüşümlü olarak clear ve elidor kullanı

0|1
    0|0
  • Sirke ya ertesi gün kalmaz

0|1
    0|0
  • Ya kepek en çok aşırı sıcak suyla yıkamaktan oluyor soğuğa yakın ılık suyla yıka şampuanını iyi durulayamıyo da olabilirsin bence yanlış yıkamaktan oluyor seninki

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    77

Erkekler Ne Diyor 123

• Hacı Şakir.Power of Hacı :D.10 tane reklam var.10 tane marka var sözgelimi.

Kepeğin kaybolması için biraz yıkan .d

Saçları 2-3 günde bir şampuanla yıka. İlaçlı bir şampuan kullanma. İçindeki antiseptik madde kafa derisini tahriş edip durumu kötüleştirebilir. Asla gereğinden fazla (bir defadan fazla) yıkanmayın ve saçınızı ovup şampuanı saçınızda bir dakikadan fazla bırakma. Kuvvetle masaj yapıp fırçalama ve tarama

Kepek nedenlerini 2 başlık altında toplayabiliriz

1-Bünyesel nedenler

-Dengesiz yanlış beslenme

-Hormonal Denngesizlikler

-Aşırı terleme

-Yetersiz temizlik hijyen

-Alerjik nedenler

-Yorgunluk ve stres

-Fazla oranda nişasta şeker yağ tüketimi

2-Çevresel Nedenler

-Saç jölesi,spreyi ve jeli kullanmak

-Saç boyama maddelerinin yanlış kullanım

-Soğuk hava ve kuru mekan sıcaklıkları

-Şampuanlama sonrası yeteri kadar durulanmaması

0|0
    0|0
  • bioro black şampuan kullandım ben ve tamamen geçti saç dökülmelerimi bile durdurdu özel bir şampuan bu susuz ve tuzsuz üretmişler ben çok memnunum içinde 52 bitkinin özü varmış polifenol diye bir teknoloji ile üretilmiş bu linkten ulaşabilirsin acvitkozmetikshop. com/default. asp? git=9&urun=2#. VIGcYNKsXEo

0|0
    0|0
  • "Kepek saç derisinin kuruluğundan kaynaklanır. Nemlendirmeniz gerek. Bunun için size dax süpergoyu önerebilirim. Haftada bir saç diplerinize sürüp, bakım yapmanız yeterli gelecektir" Uzman görüşü.

0|0
    0|0
  • kardesım bak bioxcin dıye şampuan var gıdıp onu alıcaksın hem kepekten kurtulacaksın hem sacların daha cok uzayacak hemde dökülmeyı engellleyecek 3 tanesı 65 tl daha ıyısı 3 tane 75 tl gıt al gör. ilk 3 ayda faydasını göruceksın 6 ayda %80 fayda göruceksın

0|1
    0|0
  • Duzenli kullandigin surece gecer.. biraktigin an yine baslar.. eger duzenli kullandigin halde yine basladiysa , organics i dene.. head and shoulders ve sebamed iyidir aslinda ama.. dogru olani buluncaya kadar devam.. yapacak bir sey yok.. illa birisi keser..

0|0
    0|0
  • Her zaman, saçlarınızı ve duş alırken bütün vücudunuzu sadece kükürtlü sabun ile yıkayınız. Egzama tedavisi boyunca, hastalığınız bitene kadar kesinlikle başka sabun ve şampuan kullanmayınız. Saç kremi, duş jeli ve şampuan egzama tedavisini engellemektedir. Doğal elma sirkesi, egzamanın baş düşmanıdır. Saçlarınızın diplerine doğal elma sirkesi sürünüz. Duşta, son durulamayı doğal elma sirkesi kattığınız su ile bitiriniz. Böylece egzama zamanla geçecektir.
    Ama dikkat et bak kesinlikle doğal ürünler olacak yapay hazır markalardan uzak durmanı tavsiye ederimç

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • önce kepeği tanımlıyalım kepek kurumuş ve dökülen kafa derisidir saç ila alakası yoktur. Önemli olan kafa derisini nemli ve yumuşak tutmaktır.
    Bunun içinde pahalı lüks ürünler almaya gerek yok sadece yağlı ve nemlendirici özelliğe sahip olması gerekir tabi banyodan sonra özel yağlar ve nemlendiricilerde kullanılır.
    Reklamların hepsi para tuzağı.

www.bakimblog.com/2012/02/sampuan-icerikleri.html

0|0
    0|0
    • İnatçı kepekler için dahi kalıcı kontrol sağlar
      strawberrynet. com/haircare/wella/sp-kepek-kar%C5%9F%C4%B1t%C4%B1-sa%C3%A7-ve-sa%C3%A7-derisi/119063/? CatgId=p#DETAIL

• @medihaalbayraklar
      Biz hala anlamak istemediğimiz için kozmetik sektörü dünyanın en çok kar eden sektörüdür nedeni de ürünlerin %95'i işe yaramayan ürünlerine bayanlar rağbet ettiği için

• eig için teşekkür ederim

• Head& shoulders kepeğe karşı etkili şampuanı tavsiye ederim..

0|0
    0|0
  • kardesim aynısı bende de var egzamalı bir sorun kepekte var galba ama cok rahatsız etmiyor ben şampuan kullanmıyorum haftada bir kez falan sadece o kadar daha fazlası yok doktora gittiğimde kortizyonlu bir ilaç vermişti bana ketanol diye bir şampuan ama kortizyonlu oldugu için kullanmadım bir iki kezden sonra.

0|0
    0|0
  • restorex:)

gımsadan aldım 20 lıralık alısverıs yapana 2 lıra ıdı,oylesıne aldım cokta memnunum zerre kepek yok:)) bı daha yaparlarsa kampanya kasasıyla alacagım

0|0
    0|0
    • Teşekkürler bakacağım.

• HEad and shoulders

0|0
    0|0
  • Kesin çözüm var. Benim tavsiyem ile arkadaş aldın ve bir sefer kullandı o zaman. 10 yıllık kwpegi bir yıkamasa anında bitti
    Şampuanın adı selsun blue adı.
    Eczanelerse var. Fiyatı 50 tl mi ne. Bunun en küçük boyunu al. İlk yıkamada tamam. Bir daha kullanmana gerek yok.

0|0
    0|0
  • Clear for man :/ ama suda var iki gün yıkama yine yapıyor. Hergün yıkanan sart

0|1
    0|0
  • Adam gibi yıka şampuan farketmez

0|1
    0|0
  • ya gecen gun de boyle bır konu gecmıstı ben sıze bu aktarlarda satılan hatay yoresınde yapılan hakıkı sarı renklı veya klasık renk bıttım sabunları var kesınlıkle fayadsını gorursun hem ucuz aktarlarada sorabılırsın onlarda sana aynı sabunu onereceklerdır kesın cozum bırde bı dene ıstersen

0|0
    0|0
  • www.kozmotrend.com/.../...ar_cin_ampuan_200_ml.jpg

Benim kullandığım şampuan.6 ay da egzama ile alakalıları bile siliyor

0|0
    0|0
    • Hmm vichy kaliteli bir marka bunu bir inceliyim teşekkürler :)

• Normal şampuanlarla kurtulamıyorsun. link ile kurtulduğunu söyleyen var.

0|0
    0|0
  • Head & Shoulders

0|0
    0|0
  • Hacı şakir.

0|0
    0|0
  • link bunu kullan iyi geliyor benim kepek sorunum yok ama bu şampuan iyi <3

0|0
    0|0
  • yeşil sabun kullan.

1|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Zeytin yağlı sabun 😎 :D

0|0
    0|0
  • Şampuan değilde. Bıttım Sabunu kullanabilirsin. Kepekte deahil birçok şeye faydası var. Kimyasal değil, doğal.

0|0
    0|0
  • Elseve kollojen kullanıyorum asiri memnunum.

0|0
    0|1
  • aynı sorun bende de vardı denemediğim şampuan kalmadı en son clear men kullandım çok şükür hiç birşey kalmadı.clear tavsiye ederim.

1|0
    0|0
  • Elmas sirkesi felan deneyip te derinize zarar vermeyin..Clear nane özlü şampuan ile deneyin... fakat bir banyoda 2 seferden fazla kullanmayın.. Birde saçlarınızı sık sık yıkayın ve çok sıcak suyla yıkamayın..İnşallah faydası olurr..sağlıcakla..

0|0
    0|0
  • Heden Shoulders uzun süre kullan hiç kepek diye bişey kalmayacak bendede vardı geçti ama sadece onu kullanıyorum başka kullanmıyorum

1|0
    0|0
  • Kepek kafa derisindeki bir mantardan dolayı kronik (sürekli) hale gelmiş olabilir. Bir kepek önleyici şampuan al ve değiştirmeden uzunca bir süre kullan. Faydasını görürsün umarım.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    93
Yükleniyor...