Dinsel bir soru ?(dünya dinleri)

Arkadaşlar lütfen eleştirmeyin sadece aklıma bir konu geldi onu sorcam ?

Şimdi dünyadaki insanların 6da 1 i felan müslüman diğer budist hristiyan vs.. biz Allah'a inanıyoruz ama onların hepsi yanacakmı mesela Yeni Zellandada bir adam nasıl müslümanlıgı arasıtrıp öğrencek ardından din değiştircek biz yani ben din değiştiren adama istemsiz olarak kötü gözle bakarım acaba onlarda kendi inanclarından İyilik-Kötülük terazisimi olarak imtihan edilecek gerçekten düşündükçe daha çok düşünüyor insan

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• şimdi şöyl açıklamak isterim kendimce islamda her sorunun bir açıklaması var yani bu sorununda açıklaması olduğu gibi bu soru benim de çok aklıma takılmıştı zamanında öyle kedimce biraz araştırma yaptım birşeyler bulmaya falan çalıştım ve kendi düşüncelerim ile birlikte şu sonuca vardım insan biraz düşününce kendi dinini ve başka dinleri senin düşündüğün bu soru akla takılır başka dinde olsa bile şimdi hristiyan bir adam da düşünür bu sruyu çünkü onlara göre de kendileri cennete gidicek ve islam hariç bütün dinlerde tutarsızlıklar çok fazla varmış bununla ilgili bir çok videoo izledim bir çok sorunun cevabını veremiyorlar ee bu durumda da çn planda olan diğer dinleri araştıran bir çok insan var islam da da buldukları bu işte her sorunun her şeyin cevabı var hangi din geleccek hakkında bilgi ve rebilir ki kıyamete yakın olucak olayları bir bir bildiriliyor mesela bu şekilde düşünülür ise islam en güzeli ve en mantıklısı gelr insana ve dinle alakası biraz olsun olan insan da islamı seçer Allah herkese irade vermiş sonuçta herkese düşünebilme yeteneğini bahşetmiş. işte bu yüzden de biz şanslıyız zaten dğru dindeyiz diğerleri ise araştırmalı öncelikle kendi dinlerini zaten sonrası geliyor birçok insanda şahit oldun mesela.. biraz uzun oldu ama inşallah anlata bilmişimdir :)

• işine gelmedi tabi her nayse uyarmak istedim keyfin bilir

• bana islam masalı anlatma cevap da yazma saygı duymasanda kabul et ben müslüan değilim bu kadar... hem sana islam anlat demedim bana kıyasla vs...

• Sagol canım

Kızlar Ne Diyor 11

• Arkadaşım insan düşünen bir varlıktır. evet biz gibi şanslı doğmamış olabilirler ama insanda akıl var aklını kullanması lazım. Her insan hayatının bir döneminde acaba doğru dindemiyim diye düşünür Hz. İbrahim'in kıssası bunun için en güzel örnek. Nerede olursan ve nasıl yaşıyorsan yaşa hiçbirşey düşünmeye engel değil. Tabii nefse ve dünya nimetlerine uymazsan. Ben Allah'ın herkesin önüne islamı araştırmak bulmak için bir fırsat çıkardığına inanıyorum kimileri bu fırsatı dünya hevesleri için görmezden geliyor .Ancak öyle kabileler var ki dünyanın d sinden haberleri yok yine de akılları var onlar islamı bulamasalarda eğer tek Allah'ın varlığını bulurlarsa inanırlarsa günahları affediliyor.

• Hak din İslam. Number one

• bu soruya verilicek cevapları merak ettim :)

• En güzel din İslam

• lanetlediği şeytandan bile daha kibirli olan bir tanrıdan ancak bu kadar hakkaniyetli olmasını beklerdim.

• Buda onların sınavı işte bu yüzden bize şükretmemiz söyleniyor müslüman olarak doğduğumuz için

• bu soruyu din kültürü öğretmenime sormuştum ve bana şöyle demişti kutsal kitap gelen her dinde Allah'a inanılır Kuran'da günah olan her şey onların kitaplarında da günahtır sadece ibadet şekilleri farklıdır kendi dinlerinde ibadet ederler ve günah işlemezlerse onlarda cennete gidebilirler yani her Müslüman cennete gitmediği gibi onların hepside cehenneme gitmeyecek umarım soruna cevap bulabilmişsindir :)

• birde din bence doğduğun coğrafyayla alakalı ama sevap ya da günah olan şeyler evrensel herkes iyi ya da kötünün ayrımını yapabilir bu yüzden herkesin cennete gitme şansı var sadece biz bu konuda biraz daha şanslı doğmuşuz o kadar :)

• benimle aynı fikirdesin ;)

• Tanrı çok garip bir yaratık.Bizi zorla sınava sokuyor, istemiyoruz belki kardeşim önce sorsana.

• nasıl görmek istersen öyle görür insan.. seninle daha fazla tartışmak istemiyrum ama şunu söylemeliyim ki sen inanmıyorsun diye yaratık gibi kelimeleri kullanma saygın vardır umarım biraz da olsa sanmıyorum ya neyse inanmıyor isen inanan insanların inandıklarına yaratık tarı şeylerle de hakaret etme inanmıyorsan o senn sorunun ama ben inancıma ve Allaha laf ettirmem

• Sana göre iyilik olan bana göre iyilik olmayabilir, yaşamak senin için hoş olabilir ama benim için olmayabilir.Yani bunun için minnettar olmam gerekmiyor.

• ne kadar nankörsün sen ya sana bu düşünce gücünü bunca nimeti vermiş sen de tutup ne diyosun şöyle düşün o zaman ben sana elimden gelen iyiliklerin fazlasını sunuyorum sen bana teşekkür edeceğine bana küfür ediyorsun hoş birşey mi

• Öncekileri Göster
  • Allah her yere Peygamberler göndermiştir eskiden. İraden,aklın var araştırabilirsin. Ama gercekten zor bir durumdaysan ögrenme imkanın yoksa Allah affedebilir yani,bunu bilemeyiz.

• evet incil tevrat zebur değiştirildi ve evet insanlar yoldan çıktı ama şu var ki Hz Muhammet Kuranda da belirtildiği gibi bütün insanlığa gönderilmiş son pygamberdi ve onunla beraber Kuran yeryüzüne indirildi. madem bu kadar öğrenme isteğine sahipsin Kuranın türkçe mealini okuyabilirsin orda herşey ayrıntısı ile yazar tabi gerçekten DĞRU YOLA dönmek istiyorsan

• Derdim başka değil anlat öğreneyim.Günümüze neden gönderilmiyor ki bu peygamberler?Eskiye göre sizin tabirinizle çok yoldan sapmalar var.Bir peygamber gönderilse de bize doğru(!) yolu gösterse.

• İncil tevrat zebur degiştirilmiş insanlar taarafından.

• Öncekileri Göster
  • tamamda allah sana irade vermiş illaki müslümanlığı duymuş etmştir sen kafanın dikine giderseeen ...ayrıca şu da var eğer sen müslüman değilsen ve iyilik yapmışsan hayatın boyunca yanmıosun sadece cehennemde bulunuosun bu okadar büyük bişey ki hem hollanda gibi biryerde müslümanlığı tercih eden arkadaşım bile var düşün uçuk kaçık pisliğin tekiydi

• bizde farklı bir tolumda doğsaydık bizde oranın inancında olucaktık bu konular çok kafa kurcalayıcı

Erkekler Ne Diyor 9

• islam bu dünyad gecen bir cok dinlerden biri. Allahda bu dünyadan gecen bircok tanrilardan biri.

Bir gün gelecek bu dünyada Islamda ve buna göre Allahda unutulacak ve ölüp gidecek.

Dinler masaldir ve özelikle Islam sadece savas yapmak icin yaratilmis bir Dindir.

• Ben önceden müslümandım tüm inançları araştırdım içlerinde herşeyin cevabını veren doğruyu anlatan inancın hristiyanlık olduguna karar verdim islamda aradıgım soruların cevaplarını bulamadım özellikle islamdaki insanın yaratılma amacı çok mantıksız geliyordu bana hep

• Hayir. Islama göre Allah insanlari ona köle/kul olsunlar niye yaratti.

• iyi de bu bahsettiklerin islam içinde geçerli Allah bizleri seviyor bizde onu seviyoruz ve ona kulluk ediyoruz yani bende bu Hristiyanlığı seçmen için geçerli bir sebep değil bak ne demişsin kendisini hoşnut etmek için yani ona kulluk etmek onun hoşuna giden davranışları ve ibadetleri yapmak islamda senden bunu istiyor zaten

• Tanrı bizi Kendisini hoşnut etmek için ve O’nun yaratılışları olarak bizim de O’nu tanıma zevkine varabilmemiz için yaratmıştır.

• Öncekileri Göster
  • Kim doğru yolu bulmuşsa, ancak kendisi için bulmuştur; kim de sapıtmışsa kendi aleyhine sapıtmıştır. Hiçbir günahkâr, başka bir günahkârın günah yükünü yüklenmez. Biz, bir peygamber göndermedikçe azap edici değiliz.(isra-15)

• Şu an herkesin elinin altında internet-televizyon-çeşitli kaynaklar herşey mevcut buradan arastırabilirler.

Önceden Osmanlı zamanında İslam'ı tebliğ etmekle görevli kişiler vardı.Devlet tarafından görevlendirilip dünyanın çeşitli ülkelerine yayılarak İslam'ı anlatıyorlardı.O yüzden Osmanlı halkı üzerinde tebliğ farz-ı kifayeydi yani yapsalarda olurdu yapmasalarda.

Ama şimdi İslamı yaymakla devlet tarafından görevlendirilmiş kimse yok ve tebliğ bizim üzerimizde farz-ı ayn dır.Biz bunu yapmakla mesulüz.Ahirette bunun hesabını nasıl vericez?

Şu an birçok kişinin kızdığı Fetullah Gülen Hoca Efendi ve cemaatler bu görevi yapıyorlar belki bizim üzerimizden bu farz-ı da kaldırıyorlardır Allah bilir.Annelerini babalarını arkalarında bırakıp bizim 1 ay kalmaya sabr edemeyeceğimiz fakir ülkerelerde ömürlerini geçiriyorlar.

Siyahlar beyazlardan ilk defa insanlık görüyor belkide.

Beyaz adam ilk defa birşey almaya değil vermeye gidiyor.

• aklın insanda bulunma sebebi de tam olarak bu sorgulamak. oradakiler sorgulayacak ve sonunda muslumanligi bulacak. bize görev düşmüyor mu tabi ki düşüyor bizde müslüman olarak ıslamiyeti iyi tanıtmaliyiz. zaten dikkat edersen araştırıp doğru yolu bulan çoğu insan ıslamiyete dinine inancına daha bağlı oluyor. bize verilen bu nimeti biz iyi kullanamıyoruz bence genellersek.

• Cennete girebilmek için iman etmiş olmak şartı var yani eğer bir hiristiyan Allah'a. şirk koşuyor Hz İsa onun oğludur falan diyorsa cennete giremez yine aynı şekilde Hz Muhammet SAV peygamber değildir diyorsa yine giremez Allah'a peygamberlere kadere meleklere kitaplara ve ahirete iman etmek şarttır

• sen hristiyanlık musevilik ya da ne biliim herseyi biliosun haberdarsın onlarda müslümanlıktan haberdar sonucta Allah akıl vermiş otursun arastırsın nasıl bir din neye inanır ne yapar diye

• işte hosuna gitmediginden zaten dogruyu goremiyor ki o yüzden hosuna gidenleri kitaplarına eklemişler gitmeyenleri cıkartmıslar

• kardeşim öylede yani müslümanlıkta bazı şeylerde onların hoşuna gitmiyor yani :/

• Bende düşünürüm arada.. derim kendi kendime ee tamam biz müslümanız onlarda hristiyen bizim doğrumuz buysa onların doğrusuda o.. ee peki hangisi doğru ? ya da hepsimi doğru.. gerçekten ilginç

• Tabi öylede o adam anlamaz ki onu sana git tevrat oku biraz desem okumassın bende okumam

• sizin soylediklerinize istinaden onların dinleride Allahın gönderdigi bir dindir fakat değişime ugramıstır yani insanlar tarafından işlerine ne geliyorsa oyle cevrilmiştir fakat kuranda boyle birşey yoktur o Allahın sözleridir değişime ugramamıstır ve acıkca hak dinin islam oldugu belirtilmektedir

• Müslümanlığı araştırdı buldu sonra kendi dilindeki tercümesini okudu ailesini karısını çocuklarını ikna etti sonra tövbe etti şehrinde cami buldu... müslümanlığa geçti :/

• Her dinin kendi cenneti ve cehennemi vardır. Sen, en fazla bir cennete, en az ise dünyadaki dinlerin sayısı kadar cehenneme gidersin ;)

• Eywallah!

• hacı sağol öyle bişi dedinki Einstein ağladı :D iyice kafamız karıştı

Yükleniyor...