Ölüm tüm acıları dindirir mi?

DÜn geldi aklıma bu soru.Ölen insanın bütün acıları diner mi,yoksa geri de bıraktıklarına pişman olur mu?Ruhu hala hissedebilir mi ölmeden önceki acılarını?

Güncellemeler:
Arkadaşlar intihar gibi düşüncem yok. Sadece merak ettim.
Şöyle diyim karınızı, çocuğunuzu yalnız bıraktığınızı hissedip, mezarda acı çeker mi diyorum misal örnek. Öyle düşünün?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• intihar günah onu düşünerek hareket et.

• olan ölene oluyo geride kalana bişe oldu yok hayat devam ediyo

Kızlar Ne Diyor 11

• sen orda dünyayı değil bundan sonra ne olacağım telaşına kapılırsın .

• acı falan kalmaz, neren acıyacak ki daha

• ölünce mutlu olmuşsun acı cekmıssın acın dınmıs hiçbir şeyin anlamı kalmayacak.acı çekmeyeceksin ama mutlu da olmayacaksın.sen olmayacaksınki

• bilmiyorum ki.

• Yerin altı üstünden güzelse olabilir.

• güzel söyledin.

• Dur daha ya Dünyadaki acıları okadar büyütme Ahiretteki acılar sualdeki çekilecek acıları çekmedik daha :)

• Merhaba değerli arkadasım öncelıkle bu soruda nereden cıktı ne guzel yaşıyorsunuz hayatın tüm anlamı renkleri cennet ülkemızde herşey çok güzel neden bu soruyu sordunuz anlam veremıyorum yoksa bır acınız derdınızmı.

• Yılanlar filan sokacak tıs tıs diyorlar..Tam emin değilim yanlış bilgi vermek istemem..Düşündüm de yemedi hıa.

• Hemen ölüp geliyorum.

• ne dinmesi yaaa güldürme :D asil aciyi öbür dünyada tatcaz :D cayir cayir yanarak :D

• Bilmiyorum daha önce hiç ölmedim öldüğümde yazarım buraya :)

Erkekler Ne Diyor 6

• Kabir azabı denen bişey var..Bazıları öldükten sonra ruhani anlamda acı çekecektir mezarı kendisine dar gelecektir..Birde şu var ölen yakınınızın mezarı başında kendinizi kopararak yıpratarak ağlamayın..Ölenin ruhu mezarın etrafındadır sizi görüyor duyuyordur seslenmek istiyodur ancak bunu gerçekleştiremediğinden acı çekiyordur..Hadislerde bu vardır..

• Bunu ölen birisini bulup ona sormak lazım, oda imkansız olduğu için net bir şey elde edilmez ama benim duyduklarıma göre diyelim senin bir çocuğun var, onu kötü yola teşvik ettin, yaptığı kötülüklerin günahı sana da geçermiş, bu yüzden arkada bıraktığın insanlar üzerinde ne kadar iyi bir etkin olursa o kadar iyi olacaktır ama pişmanlık zaten her yerde olur, bunu birisinden duymaya gerek yok.

• Bir bakayım geleyim ben o zaman. ne saçma bişey.

• Hepinize Allahtan rahmet diliyorum. Ölüyorsunuz sonra fırsat olmuyor.

• dünyevi acılardan pek bir şey hissetmez mezara girene dekdaha sonra dünyadan soyutlanır ruhani aleme geçer

• Amelleri güzel ise diner Eyerki nomısız biriyse vay anasını yandın bea

Yükleniyor...