Veterinerlik mesleği hakkındaki düşünceleriniz neler ?

Veterinerlik size nasıl bir meslek ? avantaj ve dezavantajları neler ? Türk insanının gözünde veterinerlik nasıl bir meslek ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Sahane bir meslek Ben okuyrm tavsiye edermTurk insaninin gozunde inegin arkasina tum kolunu sokan kisi olcaz burda oyle goruluyo bu meslekAma bir hayvanin hayatni kurtarmak paha bicilemez bence

• Tesekkur ederm :)

Erkekler Ne Diyor 6

• hayvanla ugrasmak ınsanla ugrasmaktan evladır bence..dayak yeme rıskıde yok:)

• meslek iste. sonuçta sevmekle uilgili sonuçta can kurtarıyosunn yeri geliyor.

• Eğer doktor olup bir insanı tedavi edersen hasta allaha teşekkür eder. Eğer veteriner olup bir hayvanı tedavi edersen hayvan sana teşekkür eder. Yani Veterinerlik doktor olmaktan daha iyidir benim gözümde.

• çok güzel cüzdan boşaltıyor insafsızlar. evde kedi, köpek bakmak lüks oldu sayelerinde.

• Baytarlık zor ve ağır bir meslektir. çitflik ve köy hayatında sürekli pislik ve zor sartlarda calısır.

• köy düşünmüyorum

• büyük sehirde kedi köpek bakarsın
      ama bu iş yapan okadar çok kişi varki sana iş kalırmı dersin
      para kazanak istiyorsan çitliklerde büyük baş bakmak zorundasın

• ineğin arkasına tüm kolunu sokarken gördüdm küçükken hala gözümden gitmioyor sadasdassd :D

Kızlar Ne Diyor 7

• Öyle filmlerde görüldüğü gibi sadece sevimli kedilerle köpeklerle ilgilenilmiyor, gerçekten zor bir meslek.

• yüce bir meslek benim gözümde. herkesin yapamayacağı sayılı mesleklerdendir.

• Zor bir bölüm... Çok yoğun bir okul hayatı var ayrıca şu da var notlar iyi olursa Tıpa geçişte olabiliyor çünkü insan anatomisi de gösteriliyor.

• Balım çok zor nan ..Dersleri ayrı bir illet zaten .. : / Türk insanının gözünde sallama bir meslek işte .

• hayvanları çok seviyorum ben biraz o sebebten istiyorum puanıda fazla uçuk değil... sanırım 5 yıl değilmi

• Yok balım çok fazla değil 350 falandı en son .. 5 yıl.. Seviyosan tam sana göre o zaman ..

• <3 İşin pirii :)

• Ben de veterinerlik çok istiyorum ama türkiye'de okumayı gözüm kesmedi açıkçası. İstanbul içinkkonuşuyorum gerçi. Yurt dışında veterinelik fakültesine girmek tıp kadar zorken burada puanı oldukça düşük bu da beni düşündürüyor. Maaşı da çok fazla olmasa gerek. 5 yılı uzatanlar da var kısaltanlar da. Bu arada hassas insan için zor hani hayvan iyiyken iyi de işte diğer durumlar üzücü ama işte can kurtarıyorsun sonunda o sevindirici oluyordur.

• Esiloş var o da veterinerlik okuyor, o na bir sorabilirsin .

• link atarmısın

• Geldi bak yukarda kazandibi olan hatun kişi :))

• <3

• hyavancılığın yaygın olduğu bölgelerde çok iyi para kazanıyorlar. hayvanlarıda seviyorsan iyi meslek

Yükleniyor...