Cinsiyet karmaşası yaşayanlar niye tedavi olmuyor?

mesela nil erkoçlar kendini kadın gibi hissetmiyormuş zaten ve en sonunda cinsiyet değiştirdi. Şimdi hayatına devam ediyor ama diğerleri niye bunu yapmıyor? Kadın olmak istiyorlarsa olsunlar ya da erkek. Arada dolaşmanın neresi iyi? Bir insan gerçekten sahip olduğu cinsiyetten memnun değilse onu değiştirir çünkü bu imkan var ve istediğini olur. Arada kalanları doğru bulmuyorum ve anlayamıyorum. Aklı başında hangi insan belirsiz yaşamak ister? cinsiyet özgürlüğü, insan hakları diyorlarda alakası yok. Bir insan kendini farklı cinsiyette hissediyorsa diğer türlü isteyerek kalamaz eğer kalıyorsa başka bir sorunu vardır

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Hormon tedavisini boşuna mı çıkarmışlar niye arada kalıyorlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• bahsettiğiniz durum o kadar basit değil diğer bir cinsiyete geçiş yapmak için karakterize fiziksel ve nöronsal ve psikolojik özellikleri taşıması gerekir. ve bunu gerçeklestirirken hormonsal tedavinin yaninda ameliyatlar dagerekir ve ağırdır. Bunun başarılı örnekleri vardır ancak operasyonun başarısız olması halinde ölüm riski vardır ve bununlada karşılaşılmıştır. Ancak sizin bahsettiğiniz miş gibi hissetme tamamen hormonsal bir hastalıktır ve gerekli tedaviler ve psikolojik destekle bu durum aşılabilir.

0|0
    0|0
    • 8gün

tehlikeleri var ama bir insanın elinde imkanı varsa ve gerekli şeyleri yaparsa ameliyatla değişebilir. Burda sorun sırf canları öyle istedi diye cinsiyet değişikliğine gitmeyip bizden bunun normal bir şey olduğunu kabul etmememizi isteyenlerde çünkü bu normal değil
      böyle bir cinsiyet karmaşası sağlıklı bir insanın yapısı değil

• zor bir şey cinsiyet değiştirmek.

0|0
    0|0
    • 8gün

arada yaşamayı göze alıp ona göre davranmak daha zor düşünsene erkeksin ama makyaj yapıyorsun, kadın gibi davranıyorsun bu daha mı kolay olurdu yani

• 8gün

ee tabi. zaten eşcinsellik değil o artık trans oluyor. zor valla ne diyim.

Kızlar Ne Diyor 2

• saçmalık.

0|0
    0|0
  • inancı vardır belki ya da bunu kabul etmeyecek bir çevresi vardır, onlardan vazgeçmek istemiyordur.

0|0
    0|0
    • 8gün

inançla ilgili olduğunu sanmıyorum ama çevre etkili olabilirde bu bahsettiklerim arada kalmış şekilde hayatlarını sürdürüyorlar yani mesela erkek ama makyaj yapıyor, kadın gibi davranıyor bunlardan çekinmiyorlar ama iş cinsiyeti değiştirmeye gelince istemiyorlar bunlardan bahsediyorum

• 8gün

bana doğru ve normal gelmiyor

• 8gün

malesef her şey bizim değer algılarımıza göre şekil almıyor, sana yanlış gelen onlar için dünyanın en doğru kararı olabilir veya tam tersi.

Yükleniyor...