Hayatta kalmak için arkadaşlarınızı yer miydiniz?

Soru biraz ilginç gelebilir, ama bilmeyenler için yazayım. 1972 yılında Uruguay kökenli Rugby takımı, Old Christians Şili'ye karşılaşma için gitmeyi planlıyor. And dağları isimli dünyanın en uzun sıradağları geçiş noktaları..
Hayatta kalmak için arkadaşlarınızı yer miydiniz?4000 metreden yüksek dağlara rağmen pilot alçak uçuyor. Bunun sonucunda uçağın sağ kanadı buzula çarparak düşer.
Uçağın kapasitesi 45, 12'si olay yerinde ölüyor. Diğer 8 kişi ertesi günlerde hayatını kaybeder. Geride kalan 27 kişi gerçek yaşam savaşına girer. Sonrasında çığ düşmesi sonucunda 8 kişi daha ölür. Az değil onları 72 günlük hayatta kalma savaşı bekler. Başta yanlarında olan çikolata ve bisküvi yeselerde bir süre sonra hayatta kalmak için arkadaşlarını sevdiği insanları yemek zorunda kalırlar. O tarihten bu yana kurtulan kazazedelerin bazıları halen yaşıyor. Biraz bence tadında oldu ama..
Siz zorunda kalsanız çiğ çiğ insan eti yer miydiniz? Bu kişiler arkadaşınız dahi olsa? Allah kimseyi açlıkla sınamasın tabi ama ben yiyemezdim..
#Uçuş571 #And #Chevalier

1|1
28|21

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 28

• buradan karınımız tok sırtımız pek şekilde buna yorum yapmak doğru olmaz bence. çaresizlik karşısında insan ne yapacağını bilemiyor ki :/

0|2
    0|0
  • Herkes başta "Ben yiyemem" der lakin bir süre sonra bu normal gelmeye başlar hayatta kalma isteği ağır basar ve yersin.
    Bu olay bu ucak kazası ile sınırlı değildir Leningrad kuşatmasında Sovyetler birliği şehri geri almıştır ve bazı insanların kıtlık bitmesine rağmen insan eti yemeye devam ettiğini görmüştür.
    Böyle bir durumun içinde kalındığı zaman "yiyemem" diyenlerin bile yemek zorunda kalacağını düşünüyorum ve evet mecbur kalsam hayatta kalmak için yerdim.

0|2
    0|0
    • 2gün

Tabiki hayat insanlara seçimler sunar. Kimisinde hayata tutunma isteği fazla basar. Büyük konuşmak değilde biraz öngörü ben yiyemezdim. Soğuktan ölmek o çaresizlikten daha kolay gelirdi. Görüşüne saygı duyarım. Umarım böyle bir şeyle karşılaşmayız diyerek..

• Valla hayat bu hiçbir konuda büyük konuşmamak gerek onlara da böyle bir soru sorulsa asla yapmam falan diyordu belki. Allah esirgesin.

0|2
    0|0
  • Ben arkadaşlarımı yersem enistelerde beni yer walla 😂😂

0|1
    0|1
  • ekmek arasıda iyi giderdi şimdi beee yanında közlenmiş domates, közde biber bide ızgara aslıyla ızgara kerem of of of :D

0|1
    0|1
  • Ölürüm daha iyi

0|1
    0|1
  • Açıkçası yerim , açım gozum döner kesin yerim ben😂

0|2
    0|0
  • Ben tavuk eti yiyemiyorum arkadaşımı yersem zaten yuksek ihtimalle ölürüm. 😳 Yiyemezdim..

0|1
    0|1
    • 2gün

Yani sonuçta arkadaş olunca normal tanımadığın biride değil.. İnsanlar yaşamadan bilemeyiz desede az çok tahminde bulunabiliriz. Sonuçta orda da bir seçim olmuş. Yemeyip ölmek mesela. Bu durumda hayatta kalmak yerine uykuya dalıp soğuktan ölmek daha cazip bence. :/

• 2gün

Benim arkadaşımın tırnağı kırılsa pansuman yapmaya kalkıyorum :/ Ben de sanırım soğuktan ölmeyi seçerdim.. Yorum yapabilmemiz için illa yaşamamız gerekmez Allah kimseye yaşatmasın :/

• nasıl olsa ölcem orada er ya da geç. insan yiceme ibadet ederdim :D

0|1
    0|1
  • yemezdim gibi düşünüyorum ama bilemiyorum ki

0|2
    0|0
  • Ben yemezdim ama yenilirdim kesin 😄

0|2
    0|0
  • Yerdim ya guvenemiyorum kendime açlıkla sinanmamaliyum 😂

0|2
    0|0
  • mecbur kalırsak yeriz

0|1
    0|1
  • Hayır yiyemem

0|1
    0|0
  • O mideye sahip değilim, tabi açlık neler yaptırır bilemiyorum.

0|1
    0|0
  • ordaki zorluk derecesine bağlı. yiyebilirdim

0|2
    0|0
  • Açlıktan ölmeyi tercih edip yemezdim.

0|1
    0|0
  • Yemezdim heralde fazla duygusalım da..

0|1
    0|1
  • Ben yemem, insan eti sevmiyorum ondan 🤐

0|2
    0|0
  • Ölmeyi tercih ederim.

0|1
    1|1
  • Yemem ama yaşamadan da bilemem.

0|2
    0|0
  • Babamı bile yerim 😹😹

0|1
    0|1
  • tabiki Hayır

0|0
    0|0
  • Yemezdim heralde

0|1
    0|1
  • Yemem ya kusarım ki ben öyle 😸 Yediklerimde gider öncekiler hem insan vücudu bayağı aç kalmaya dayanıklı yani yemem 😑

0|0
    0|0
  • İnsan öyle bir duruma gelince yiyebilir belki yaşamadan bilemeyizki

0|0
    0|0
  • Yerdim

0|0
    0|0
  • Yok, ama açlık durumu farklı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Biz insanlar yaşamadığımız kadar samimiyetsiz oluruz;yaşayabilsek, yaşadıklarımız kadar yalansız oluruz. Ne yapacağımız (doğrular, olması gerekenler) yaptıktan ve yaşadıktan önce; ne yaptığımız (gerçekler, olmuş olan, doğrulardan önce ve sonra) yaşadıkça ortaya çıkar. Ben yapamazdım demem, her şey insan için... :)))))

0|1
    0|0
  • Yemem, ölürüm. Gerek yok yani, sanki bizi bulacaklar o etlerle beslensem birkaç gün... Sonra yine öleceğim, kimse gelmeyecek çünkü kurtarmaya. Hiç yememiş olayım bari, o iğrençliği yaşamadan ölürüm. :D

0|1
    0|1
  • çok sıkı fıkı değildik zaten, meraba meraba o kadar.

0|1
    0|1
    • 2gün

Abi sen dünden hazırmıssın ama taktir ettim, bendeki hayat görüşü düyorsun.

• http://i.hizliresim.com/ZMDl93.jpg
    Arkadaşım şöyle bir şeyse yerim😋

0|2
    0|0
  • Yerdim 🤔😂

0|1
    0|0
  • yerdim zaten olu yu yerdim sag adami kalkip yemem

0|1
    0|0
  • Karşımda ki ölmüşse ben yaşıyorsam hayatta kalmak için yerim

0|1
    0|1
    • 2gün

Ben de yerdim ama ölü eti mundar olur yenmez, hem ölü eti sevmem, Ölü bedene saygım var yimem.

• 2gün

sıçtığımı işediğimi yerdim içerdim o zaman :D hayatta kalmak için herşeyi yapardım :)

• Bunun filmi de vardı. O durumu düşmeden bişey diyemeyiz bence.

0|1
    0|0
  • İnsan, felaket anlarında doğru düşünemez o yüzden ne yapardım kesin bir şey söyleyemem

0|1
    0|0
    • 2gün

İçinde bulunduğumuz durum bizleri olması gereken şeye sürükler mİ, Mi, doğa veya An bizleri yönetecekse bizim aklımız nereye karıştı?

• 2gün

@Kıyısında nasıl? Biraz daha düzgün anlatabilir misin

• Ölmeyi tercih ederim

0|1
    0|0
  • Acıdır p. zeveng yiyemem.

0|0
    0|0
  • Anasını bile severim

0|1
    0|0
  • yemem

0|0
    0|0
  • ne alaka saçma sapan sorular eninde sonunda o mezara gireceksin

0|0
    0|2
    • 2gün

Önünde sonunda gireceksin ama o mezara bir dikine girmek var birde yan basarak girmek var. :))))))

• 2gün

Aşk meşkle ilgili tonla gereksiz, saçma sapan soru varken beyfendiye benim sorum saçma gelmiş. Görüş yapma lan oyleyse. Kimseyi zorlayan yok.

• herkes yemezdim yazıyo ama o an bu kadar sağlıklı düşünemicek kimse

0|0
    0|0
  • Yerdim tabkki.

0|0
    0|0
  • Yerim hiç affetmem en sevdiğim insan eti

0|0
    0|0
  • Yemem

0|0
    0|0
  • Öyle bir yerdin ki sen bile kendine inanamazdın...

0|0
    0|0
  • Buldum seni yaw 😀👍

0|0
    0|0
  • yagsiz kismindan alirim yarim kilo

0|2
    0|0
Yükleniyor...