"Elalem ne der" cümlesi hayatınızda ne kadar rol oynuyor?

Önceden fazlaydı. Ama artık hiç...

#Edyline
#Freedom
#Dontliveforothers
#Liveforyourself

0|1
9|37

Erkekler Ne Diyor 37

• Geriye dönüp baktığımda ne derler, ne düşünürler düşüncesiyle ne kadar çok şeyi kaybettiğimi ya da kaçırdığımı görüyorum ta ki birgün insanların vicdanlarıyla değilde kendi vicdanımla yaşamayı öğreninceye kadar da bu böyle sürdü. İnsanlar kendim olmamam için ellerinden geleni yaptı. İçimden gelen her şey onların ne derler korkusuyla sönüp gidiyordu ama sevinerek söyleyebilirim ki bu gerilerde kaldı...

1|1
    0|0
    • 8gün

Evet. Geçmişteki hataları tekrarlamamak lazım. Umarım o insanlarda. hayatından çıkmıştır

• 8gün

Bütün insanlar hayatlarına çevreye uyarak başlar ve çoğu insan bunu ömürlerinin sonuna kadar sürdürür; ama bazı insanlar böyle başladığı hayatı kişiselleştirmek ister, işte bu insanlar hayatı ve kendilerini anlamaya başlayanlar tiplerdir ve öz yargılama kapasitesine de zamanla sahip olurlar. Önce farkına varırsın sonra üzerine gidersin ve yeterince dikkat edersen bu durumu aşabilirsin. Sabırlı ol ve kendini daha çok dikkate al. Rica ederim

• 8gün

Teşekkürler 👏👏😌

• İşte ben

1|0
    0|0
  • Kendi potansiyelinin farkında olmayan insanlar toplumda kabul edilebilmek için başkalarının onayına muhtaçtırlar.

Öyle ki bu durum sosyal gruplaşmaların içinde yer almaya kadar gider. Bir takımın taraftarı olmaktan tutun da "herkesin" olduğu kitabı okumaya kadar gider.

Mahalle baskısından şikayetçi olsa da aslında düzenin parçası olmak "sürüden ayrışanı kurt kapar" tehditine karşı daha ılımlı gelir

O yüzden elalemim dediklerine kızsa nefret ettiği toplumun parçası olarak kalmak için elinden geleni yapar.

Bunun dışında kalan yaninpotansiyelinin farkında olan insanlar "aykırı" olarak tanımlanan kendini tanıyan, eksiklerini gören ve bu konuda kendini geliştirip çevresini de değiştirebilen insanlardır.

Sürüden ayrışan kuzu olma korkusunu yenmekse hayli zordur

0|0
    0|0
    • 8gün

Eig vereceğim.

• 8gün

😌😌 keşke keşkeler de olmasaydı ama yapcak. bişi yok teşekkürler

• 8gün

Kahrolsun baĞzı şeyler

• Benim hayatımdan kimene herkez kendi bacağından asılır :D

1|0
    0|0
  • Hiç rol oynamaz hayatım insanların dedikleriyle değil kendi düşüncelerime göre yaşarım.

1|0
    0|0
  • Hiç rol oynamıyor. Oynamadı da.

1|0
    0|0
  • Günümüzde öyle bir dert yok bence ya biz istemesek bile insanlar özel hayatlarını internette gözlerimizin içine sokmaya çalışıyor zorla

1|0
    0|0
    • 8gün

var.. aileler hala çocuklarını elalem ne der anlayışıyla yetiştiriyor maalesef. bu da çocuğu asiliğe itiyor. yanlış üstüne yanlış yapıyor. bundan sonra umarım bu ortadan kalkaf

• 8gün

bilmiyorum ben şehirlerde kalmadığını düşünüyorum. okulda da yine belli bir azınlığı tanıyorsun işte de öyle. giyim konusundan bahsediyorsan bu zaten karşı taraf ile ilgili. çokta baskı olduğunu düşünmüyorum. kişinin beğenilmek istemesi ile alakalı

• 8gün

senin çevrende yoksa sevindim. olmamalı. kişinin kendi iyiliği için

• El alem adı üstünde el umrumda değilller

1|0
    0|0
  • figüran

1|0
    0|0
  • umrumda bile değil..

1|0
    0|0
  • Valla hiç bir rol oynamıyor.. O kadar umursamazım ki..

1|0
    0|0
  • oynamiyor

1|0
    0|0
  • Sadece Allaha kulluk eder, O'na karsi sorumlu oldugumu dusunurum hep... Gerisi teferruat Prenses...

1|0
    0|0
  • Ailem ne der önemli benim için

1|0
    0|0
  • Elalem mikrofona konuşsun.

1|0
    0|0
  • Hiç umrumda değil ;)

1|0
    0|0
  • Hiic umrumda olmaz. El alelemin dediği ya da istediği kalıba kendimi sokmam kimse kusura bakmasın😎

1|0
    0|0
  • Anti-sosyal oldugumdan beri rol oynamiyor.

1|0
    0|0
  • Ne derlerse desinler.

1|0
    0|0
  • Bilemedim

1|0
    0|0
  • benim derdim elalemi mi gerdi?

1|0
    0|0
  • sıfır 0 zero

1|0
    0|0
  • Adı üstünde el alem banane :) beni benden daha iyi anlayan allahım varken :)

1|0
    0|0
  • %50 eğer toplumla iç içe yaşıyorsak umurda olmamak olmuyor.

1|0
    0|0
  • O ne der bu ne der diye yaşacaksak hiç yaşamayalım alayı f*ck off yavrum

1|0
    0|0
  • ordan giriyor burdan çıkıyor

1|0
    0|0
  • Pek umursamaz davranıyorum bu lafa

1|0
    0|0
  • Umrumda bile değil tınnnnnnn açıkcası 😉