Yardıma muhtaç birine risk alarak yardım eder miydiniz?

Üşenmeyin okuyun herkesin başına gelebilir... Benim bir teyzem var kendisi zihinsel engelli. 44 yaşında. Ve şu an ona dayım bakıyor. Dayım çok paragöz bir insan olduğu için sırf parası için evinde tutuyor teyzemi. Evinde tutmak derken bayağı tutmak yani... Teyzemi penceresiz kapkaranlık bir odaya atmış yerde yatak denemeyecek kadar iğrenç örtülerin üzerinde uyuyup uyanmak zorunda bırakmış. Yengem odasını hiçbir şekilde temizlemiyor. Buna diğer dayılarım ve teyzelerim de ses çıkardı ama nafile. Yengem aşırı derece çirkef bir insan ve dayım aşırı derece paragöz bir insan elden bir şey gelmiyor. Bu hafta sonu annemle teyzemi ziyarete gittik. Annem teyzemi yıkamak istediğini söyledi yengem annemin üzerine yürüdü neyse suyuna falan gittik ikna ettik. Teyzemi banyoya aldık baktık ki sırtında minik minik kırmızılıklar var sanki eti tutup çekilmiş gibi. Daha sonra kalçasında el ayası büyüklüğünde bir çürük gördük. Simsiyahtı kalçası görünce ağladım. Resmen işkence çektiriliyor içim dayanmıyor artık. Ve abartmıyorum dağ gibi bir kadındı hasta olduğunu bilmezdim. Böbrek rahatsızlıkları, kalp yetmezliği, şeker hastalığı hepsi var ve bakımsızlıktan ölücek... Ben dediğim gibi dayanamıyorum anneme teyzelerime dayılarıma kimseye belli etmeden şikayet edip devlet himayesine aldırmak istiyorum teyzemi. Bununla ilgilenen kurum hangisidir? Nereye şikayet edebilirim? Lütfen yardım edin.

0|0
1|8

Erkekler Ne Diyor 8

• Bakıma muhtaç özürlü bireyin aile yanında bakımının mümkün olmaması halinde kurumda bakım hizmeti verilir. Bakım hizmetleri SHÇEK İl Müdürlüğü denetiminde yürütülmektedir. Bakıma muhtaç özürlü bireye SHÇEK bakım merkezlerinde ya da özel bakım merkezlerinde hizmet verilmektedir.

Kurum Bakımı İçin Başvuru Yerleri:

Özürlü bireyin ikametgâhının bulunduğu yerdeki Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne, veya varsa Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüklerine başvurulması gerekmektedir. Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüklerinin bulunmadığı yerlerde ise Kaymakamlıklara başvuru yapılabilir.

1|0
    0|0
  • Alo 183

Polis yarım saat içinde almaya gelir sağlık ekibiyle

1|0
    0|0
  • aile ve sosyal politikalar bakanlığına şikayet edebilir siniz? ya da direkt bimerden yazın kimlik bilgilerim gizli tutulsun deyin zaten anlar o akrabalarınızda.

mutlaka kurtarın kadını. bende üüzldüm şimdi...

mümkünse alın siz bakın.

1|0
    0|0
  • Allah öyle yapanın cezasını versin :( kimse bakmazsa ben bakarım gerekirse huzur evi parasını veririm :( ben yardım ederim hiç bir karşılık beklemeden

0|0
    0|0
  • Ederdim galiba. Okudum üzücü..

0|0
    0|0
  • Kesinlikle etmelisin. G*t baş sallayacak olursan bilgileri ver ben ederim.

0|0
    0|0
  • bimer e yaz

0|0
    0|0
  • en basiti polise git

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Aile ve sosyal politikalar bakanlığı ilgilenir bence.

0|0
    0|0
    • 3gün

Engelli olduğu için kararsız kaldım aslında.

• 3gün

Bence 183 ü ararsan bilgi verirler sana her türlü, olmadı yönlendirme yaparlar.

Yükleniyor...