Biraz uzun ama okuyup yardımcı olabilirseniz çok minnettar olurum lütfen?

Normalde hiç sıkıntı yaşamamam gerekiyo çünkü
- Maddi durumumuz iyi
- Ailem bana hep hayalini kurduğum sıfır araç aldı.
-İstediğim üniversitese okuyorum.
-Pek çok arkadaşım var.
- Yakın arkadaşlarımla sık sık görüşüyorum takılıyoruz.

Yani kısaca rahatım kötü giden bir şey yok. Ama çok mutsuzum. Bu yazdan beri 1 günümğ bile mutlu geçirdiğimi hatırlamıyorum. Her zaman moralim bozuluyo durduk yerde. Önceden paraya değer verirdim ama şimdi paranın mutluluk getirmediğini anlıyorum o sadece mutluluğa daha kolay erişebilmek için araç, tek başına yeterli değil. Diğer değerlerin yanında önemli bile değil aslında.

Sorunuma gelicek olursak; Belki dalga geçiceksiniz anlamlandıramayacaksınız ama 6 ay önce falan bir kız tarafından maddi manevi her yönden sömürüldüm sonra bir kenara atıldım. Sevgili bile olmadık sadece peşinden koşturdum. Ondan beri kendime dedim beni neden kimse beğenmiyo diye. 20 yaşıma geldim şuana kadar bırak sevgiliyi hayatımda bir kızla flört bile etmedim. bir kız arkadaş bulmam lazım kendime diye dert ettim. Çok bakımlı olmaya başladım her gün güzel güzel giyindim saçlarımı yaptım belki bir ihtimal bir kızla tanışırım diye. Ciddi bir ilişki arıyorum. Her gün belki diyorum ama gün sonunda hayal kırıklığı. Hayattan zevk alamıyorum hiç bir şey beni mutlu etmiyor. Saçlarım dökülmeye başladı stresten. Kızlarla neden tanışamıyorım? Herkes yakışıklısın diyo ama tip önemli değil. Benim sosyal fobim var. Sosyal ilişkilerde başarılı olamıyorım çok ciddi özgüven eksikliği var. Yakın arkadaşlarım haricinde böyle. Hele o kızdan sonra özgüvenim iyice yerlere düştü. Hele kızlarla hiç bir şekilde konuşamıyorum diyalogları sürdüremiyorum. Zaten çok konuşmuyorum ben cesaret edemediğim için.

Şimdi diceksiniz ki aş bunları git konuş nolucak heycanlanma ne diceni düşünme sadece konuş. Ben zaten bunları hiç düşünememiştim yapabiliyorumdaa yapmıyorum kendime sıkıntı çektiriyorum.

Sizce yardım almalınıyım? Bu durumu nasıl çözebilirşm? Tıpta bunun bir adı var mı? Neden böyle oluyo?

0|0
3|2

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 3

• Depresyondasın

0|1
    0|0
    • 2gün

Sanırım. Hiç geçmicekmiş gibi geliyo

• 1gün

Hadi ya. Umarım düzelirsin bir gün. Doktorlar bu konuda ne diyorlar peki?

• 1gün

Her şey senin elinde

• Depresyon ve anksiyete olabilir Kötü insanla karşılaşınca böyle oluyor insan işte üzülme iyi bir psikologa gormeni tavsiye ederim

0|1
    0|0
    • 2gün

Keşke üzülmemek elimde olsa. Tavsiyen için teşekkür ederim bir psikolağa danışacağım.

• 2gün

Kurtulursun kurtulursun ev seni sıkıyormu?

• 2gün

Evdekiler mi? Hayır. Anneme ilk defa anlattım bu sorunlarımı onun da yapabileceği bir şey yok yani hasta zaten psikologa git dedi.

• Sacmalama. Tipin iyiyse araban oldugunu goren birsuru kiz bile gelir sana

0|1
    0|0
    • 2gün

Öyle olmuyo malesef işte. Hem araba için gelen kızı da ben istemem zaten

• 1gün

Sen kedi kendini bitirmissin daha ne olsun

• 1gün

Bir gün düzelmek ümidiyle diyelim o zaman.

Erkekler Ne Diyor 2

• Paradan uzaklaş gerçek dostlar bul. Buda sana kardeş tavsiyesi

0|1
    0|0
    • 2gün

Zaten gerçek dostlarım var. Yalaka olanları çoktan geride bıraktım zaten. Paradan yana sıkıntım yok. Öyle insanlar değiller. Yeri geliyo kötü günde yanımda oluyoşae yeri geliyo benim param yokken bana maddi destek oluyolar parayla haşır neşir olan bir insanla takılmam ben zaten

• Tavsiyem bir buyuge danisman sanirim butun sorunu cozecektir

0|1
    0|0
    • 1gün

Danıştım da insanlar ne yapabilirler ki bu konuda?

Yükleniyor...