Biraz uzun ama okuyup yardımcı olabilirseniz çok minnettar olurum lütfen?

Normalde hiç sıkıntı yaşamamam gerekiyo çünkü
- Maddi durumumuz iyi
- Ailem bana hep hayalini kurduğum sıfır araç aldı.
-İstediğim üniversitese okuyorum.
-Pek çok arkadaşım var.
- Yakın arkadaşlarımla sık sık görüşüyorum takılıyoruz.

Yani kısaca rahatım kötü giden bir şey yok. Ama çok mutsuzum. Bu yazdan beri 1 günümğ bile mutlu geçirdiğimi hatırlamıyorum. Her zaman moralim bozuluyo durduk yerde. Önceden paraya değer verirdim ama şimdi paranın mutluluk getirmediğini anlıyorum o sadece mutluluğa daha kolay erişebilmek için araç, tek başına yeterli değil. Diğer değerlerin yanında önemli bile değil aslında.

Sorunuma gelicek olursak; Belki dalga geçiceksiniz anlamlandıramayacaksınız ama 6 ay önce falan bir kız tarafından maddi manevi her yönden sömürüldüm sonra bir kenara atıldım. Sevgili bile olmadık sadece peşinden koşturdum. Ondan beri kendime dedim beni neden kimse beğenmiyo diye. 20 yaşıma geldim şuana kadar bırak sevgiliyi hayatımda bir kızla flört bile etmedim. bir kız arkadaş bulmam lazım kendime diye dert ettim. Çok bakımlı olmaya başladım her gün güzel güzel giyindim saçlarımı yaptım belki bir ihtimal bir kızla tanışırım diye. Ciddi bir ilişki arıyorum. Her gün belki diyorum ama gün sonunda hayal kırıklığı. Hayattan zevk alamıyorum hiç bir şey beni mutlu etmiyor. Saçlarım dökülmeye başladı stresten. Kızlarla neden tanışamıyorım? Herkes yakışıklısın diyo ama tip önemli değil. Benim sosyal fobim var. Sosyal ilişkilerde başarılı olamıyorım çok ciddi özgüven eksikliği var. Yakın arkadaşlarım haricinde böyle. Hele o kızdan sonra özgüvenim iyice yerlere düştü. Hele kızlarla hiç bir şekilde konuşamıyorum diyalogları sürdüremiyorum. Zaten çok konuşmuyorum ben cesaret edemediğim için.

Şimdi diceksiniz ki aş bunları git konuş nolucak heycanlanma ne diceni düşünme sadece konuş. Ben zaten bunları hiç düşünememiştim yapabiliyorumdaa yapmıyorum kendime sıkıntı çektiriyorum.

Sizce yardım almalınıyım? Bu durumu nasıl çözebilirşm? Tıpta bunun bir adı var mı? Neden böyle oluyo?


0|0
32

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...