Boşanan eşin soyadını alma?

Boşanırken dilekçede belirtmek şartıyla ayrıldığım eşimin soyadını kullanmam mümkün mü? Bilgisi olanlar yazabilir mi?

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• Benim bildiğim kadarıyla zaten başvuru yapmazsan o kalıyor eskiye dönmüyor

1|0
    0|0
    • 9gün

Daha davayı haftaiçi açıcam

• 9gün

Hayır, boşanma ile birlikte kızlık soyadına geri dönülür, talep ve ispat halinde mevcut soyadına devam olunabilir.

• 6gün

teşekkürler hayırsız

En İyi Kız Görüşü

• Mümkündür. Eşinizin soyadını kullanmakta menfaatinizin olduğunu (örneğin bu soyismiyle tanınmış olabilirsiniz, diplomalarınızda/sertifikalarınızda yazılı olabilir) ve bu durumun eşinize zarar vermeyeceğini ispatlamanız şartlarıyla, hakim mevcut soyadınızı kullanmanıza karar verebilir.

1|0
    0|0
    • 9gün

Banka hesaplarımda falan hep bu soyadım geçiyor. Ve bu soyadını seviyorum. O yüzden bu soyadıyla kalmak istiyorum

Erkekler Ne Diyor 2

• istediğin soyismi bir miktar ücret karşılığında değiştirebilirsin

1|0
    0|0
    • 9gün

Nasıl ücret?

• 9gün

Anladım sağol

• 9gün

yani mahkeme kızlık soyadını verse bile hemen gidip soyismimi yeni soyadın ne ise değiştirmek istiyorum de mahkeme 1-1.5 aya sonuçlanır soyadın değişir fiyatları araştır çok değildir ilan için filan alıyorlar diye biliyorum
      Sebebi çok önemli senin yerinde olsam memnun değilim atamalarımın istediği soyadını taşımak zorunda değilim diyerek savunma yap

• Yuzsuz musun

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Esinin rızası varsa olur...

1|0
    0|0
  • bosandiysaniz bitmiştir kızlık soyadinla devam edersin.

1|0
    0|0
    • 9gün

Bazı durumlarda kadın istediği taktirde kalabildiğini duydum

• 9gün

Teşekkürler

• 9gün

rica ederim hakkında hayırlısı olsun

Yükleniyor...