Toplumsal cinsiyet rollerinin değişmez olduğunu düşünüyor musunuz?

"Kadın ev işi yapar, erkek evin reisidir." gibi kalıplaşmış cümleleri onaylıyor musunuz? Bu gibi yerleşik kalıplar değişmeli mi?Toplumsal cinsiyet rollerinin değişmez olduğunu düşünüyor musunuz?

0|0
21|17

Erkekler Ne Diyor 17

• İstisnaları saymazsak erkek beslenme ve barınmayı sağlar.

Kadın da evdeki düzeni çekip çevirir. Salt çalışma hayatı kadınlar için yıpratıcı olabilmekte. Kadının hormonları çocuk sevmek üzerine (bkz: progesteron)

Hayat şartlarına göre esneklik olsa da genel işleyiş böyle

1|0
    0|0
  • ataerkillikden sıyrılıp anaerkil aile yapısı mı istiyorsunuz yani? mesele bu mudur? hay hay.. siz çalışıp eve para getirirsiniz.. çamaşır bulaşığı ben hallederim sorun yok..

1|0
    0|0
  • Televizyonu aç, reklamları izle.

Çocuk, yemek, market alış verişi kadın işidir. Erkekler traş olup karı kız götürür, araba alır, para kazanır vs.

Sırf bu tekrarlanan kalıplar bile milletin beynini yemeye yetiyor. Reklamları yapanlar da Türkiye gerçekliğinin farkında oldukları için bunu tercih ediyorlar. Bir tür kısır döngü var.

1|0
    0|0
  • Erkek evin reisidir olayına katılmıyorum sadece.

Pluto'nun dediği gibi ailede bir otorite olmazsa o aile dağılmaya mahkumdur

1|0
    0|0
  • Bazılarını onaylarım bazılarını onaylamam.. bu lafına evet veya hayır demek saçmalık bence

1|0
    0|1
  • erkek evin reisidir ancak dedigim dedik olmaz calisma durumunu soracak olursan benim durumum iyi olursa neden karimi millete hamallik yaptirayimki sicak sudan soguk suya sokmam ama maddi durum ve cagimizdaki ekonomik durumlari goz onune alirsak daha iyi bir yasam icin ilerde esim olacak kisi rahat calisma kosullarina sahip meslegi varsa tabi calisabilir.

1|0
    0|0
  • http://i.hizliresim.com/2ng4Xq.jpg
    Yuvayı dişi kuş yaparmış

1|0
    0|0
  • tamamen yanlış bence yemek iş vs. ortak yapılmalı yani ben olurda birgün evlenirsem öyle yaparım.

3|0
    0|0
  • Bence kız erkek önemli değil en önemlisi sağlıklı olsun:)

1|0
    0|0
  • Evet, değişebilir.

1|0
    0|0
  • Hahahahahahaha karikatür bomba ya

2|0
    0|0
  • boyle kaliplar kaldigini dusunmuyorum ztn olgun kendini idare edebilen sosyal calisan kadinlar daha cekici geliyor bana ayrica.

1|0
    0|0
  • kadın adamı reziilde eder vezir de :)

1|0
    0|0
  • Ataerkil bir toplumda yasiyoruz zor

1|0
    0|0
  • Saçma

1|0
    0|0
  • hepsi saçma. yeni sayfaya geçince bana ne onlardan. biz kendi kalıplarımızı oluştarabiliriz.

1|0
    0|0
  • yuvayı dısı kus kurar

1|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 21

• Eve para getiren kadın olsa, erkek evde oturup evi çekip çevirse bunu hangi kadın veya erkek kabul eder? En uç noktadan bahsediyorum. Kadın çok yorgun olur, hasta olur böyle durumlarda erkek onun sol kolu olmalıdır. Aynı şekilde kadın bir meslek sahibidir, ama çalışmak istemiyordur. Erkek de bu konuda kadını zorlayamaz. Hayat şartları zorlamadıkça tabi.
    Ben mi? Ben baskın bir karakterim karşımda da güçlü sağlam birini isterim. Kendi paramı kazanmak isterim, eşimin de ekmeğini taştan çıkaracak türden biri olmasını isterim. Ben eşim olacak adamın mutfağa girip pasta börek yapmasını istemem. Düzenli, temiz biri olsun, düşünceli olsun yeterli. Ben de onun egemenlik alanına müdahale etmem. Çoğu kalıp değişmemeli. Kadın ve erkeğin eşit olduğunu düşünmüyorum.

1|0
    0|0
  • evet degismez ne yazik ki geri kafali insan cok.

2|0
    0|0
  • Bu zihniyetle gitmeye devam edersek maalesef değişmeyecek.

2|1
    0|0
  • Kesinlikle değişmeli. Değişiyorda zaten. Arkadaşımın ablası çalışıyor eşi ev ile ilgileniyor. Gayette mutlular.

3|0
    0|0
  • Kesinlikle onaylamıyorum, bu kalıplara göre de yaşamıyorum.

3|0
    0|0
  • Düşünmüyorum.

1|0
    0|0
  • Yeni nesilden ümitliyim

3|0
    0|0
  • değişmez. Kadın dediğin zaman hemen milletin aklına gelen kalıplar var. erkek deyince de bu böyle

1|0
    1|0
  • Değişmez değil. Artık kadın yemek yapar erkek para getirir durumu yok

3|0
    0|0
  • Saçmalık ya

1|0
    0|0
  • Onaylamıyorum. Az yesin de köle alsın kendine.

1|0
    0|0
  • Onaylamıyorum eşitlikten yanayım ev işi de yaparım aile reisi de olurum yeri gelir tam tersi

2|0
    0|0
  • Kadin dogurmamis zıçmış resmen 😂😂😂

1|0
    0|0
  • O eskidendi. Erkek dışarıda çalışıyordu kadın evde. Şimdi kadın da çalışıyor erkekte.

1|0
    0|0
  • Onaylamıyorum

2|0
    0|0
  • Onaylamıyorum. paylaşımcılık olmalı 😀

1|0
    0|0
  • bence değişmemeli çalışmayı hiç sevmiyorum

1|1
    1|0
  • Evtt

1|0
    0|0
  • evet

1|0
    0|0
  • kadında bitiyor herşey bence kim kimden üstün diye tartışmaktan ziyade kararları birlikte ve sağlam almaları olması gereken

1|0
    0|0
Yükleniyor...