Ne yapmalıyım? Bıktım artık?

Ben sosyal fobisi olan biriyim. Herşeyden çekiniyorum. Arkadaşlarım var, onlarla gayet iyiyim ama öbür kişilere karşı çok soğuk duruyorum. Beni burnu havada olarak görüyorlar. Kendim bizzat duydum bunu. Hâlbuki aşağılık kompleksi denilen o illet de var bende. Kurtulamıyorum bunlardan. Okulda özellikle çok sıkıntı çekiyorum. Sunum yaparken, çok samimi olmadığım biriyle konuşurken kıpkırmızı oluyorum, sıcak basıyor, böyle boğuluyorum resmen, her an bayılacakmışım gibi hissediyorum. Özellikle şu sunumlarda kendimi çok rezil ediyorum. Kekelemeler, suratimin kırmızılığı felan cidden yoruldum artık. bir kaç yıl önce psikolog gitmiştim, prozac verdi. İlacı kullanırken gayet iyiyim ama kesilince eski ben geri döndü. Bir daha da gitmedim. Nasıl kurtulacağını bunlardan? Başkalarının beni yargilamasindan ölesiye korkuyorum. Tekrar psikolog gitsem mi bilmiyorum ya kalıcı bir çözüm istiyorum. biliyorum herşey bende bitiyor ama yapamıyorum işte. Ne yapacağım ben. Tüm hayatım böyle mi geçecek?

0|0
1|3

Erkekler Ne Diyor 3

• glossophobia var sende yani toplum icinde konusamama ya da yabancı kisilere karşı çekimserlik, maruz terapisi uygulayabikirsin yani korkunun üzerine git 😊😊

0|0
    0|0
  • psikoloji bilen, kişisel gelişim kitapları okumuş bir hoca bul, o seni anlar, muhtemeen korkunun üzerine gitmeni söyler. Mesela bizim okulda örgütsel davranış hocası var böyle bir sorununuz varsa gelin hemen hallederim diyor, yani başka sınıflarda sunum yaptırıp korkunun üzerine gitmeni sağlıyor, başka türlü atamazsın bunu. Üni okuyordan örgütsel davranış hocası bul anlat derdini.

0|0
    0|0
  • bence tekrar bir pisikoloğa gitmeniz iyi olacak hanımefendi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Boşver burnu havada görsünler daha iyi 😎

0|0
    0|0
Yükleniyor...