Annem hakkımı helal etmiyorum dedi?

Sofrayı toplayıp bulaşıkları yıkamadan namaz kılmaya odama gittiğim için bana söylenip durdu. Hemde namaz kılarken. Hakaretler etti bana sürekli, kendimi namaza veremedim ağlaya ağlaya kıldım gerçekten. Hep k*çınızı arkanızdan ben topluyorum yazıklar olsun hakkımı helal etmiyorum dedi. Bu kadar basit mi gerçekten? Bir anne böyle ağır bir lafı değmeyecek bir şey yüzünden evladına bu kadar basit bir şekilde söyleyebilir mi ya? Anlıyorum bir anne olarak yükü ve sorumlulukları ağır, bende elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum zaten ama neden bana karşı böyle bir kin besliyor inanın bilmiyorum.

Belki dün akşamki olaya bozuldu da ondan böyle davrandı bugün bana. Aynen şöyle oldu;

Şimdi biz annem babam ben ve küçük kardeşim yemek yiyoruz. Babama işten telefon geldi, patronu arıyor. Babam açtı konuşmaya başladı. Annemde bana işaret ediyor 'bak bak nasıl kibarlaşıyo görüyosun dimi' falan filan diye sözleriyle ve mimikleriyle taklit etti babamı. Benden de onaylamamı bekliyor yüzüme bakıp. Sesimi çıkarmadım önüme baktım. Babamda duyuyor tabii. Telefonu kapatınca "kendin ol kendin iki büklüm olma daha temin nasıl konuşuyodun patronunla nasıl konuşuyosun bu kadar kibarcık olma" dedi babama.

Gerçekten kibarlaştığı falan yoktu ama adamın ya, sadece büyüğü ve üstü olduğu için saygılı konuşuyordu o kadar, abi diyor adama hatta yani bence orda çok yersizdi annemin eleştirisi. Patronu da koskoca fabrikanın ceosu, nasıl gayriresmi konuşsun adam? Neyse işte babam da "normal konuşuyorum zaten başka nasıl konuşayım adamla hayret bişey" dedi. Pısırık olma iki büklüm oluyosun adamla konuşurken zavallı gibi görünüyosun dedi annem. Babam da yapma Allah aşkına Serap yaa dedi biraz bozularak. Bende anne gayet normaldi niye bu kadar çok taktın ki dedim. -Bu arada annem genelde her türlü hareketimizi gözlemler, taklit ederek dalga geçer mimikleriyle ve hareketleriyle alışkınız ama bu biraz fazla oldu-

Güncellemeler:
Neyse sonra yine o adam aradı, babam yine açtı ve yine aynı şekilde seviyesini bozmadan normal konuştu. Kısa sürdü kapattı hemen. Annem yine 'bak bak' diye bana işaret etti 'yine değiştirdi ses tonunu duydun mu' dedi bende nefesimi içime çekip bıraktım içimden duyamayacağı şekilde sabır çektim gözlerimi devirdim. Babam sinirlendi telefonu kapattığı gibi "eeh yeter ama iki dakika huzurluca konuşturmadın be" dedi. Annemde bana dönerek bağırdı "nooluyo be size! iki laf edemiycek miyim ben noluyo ik
ikinize birde , söylesene? dedi bende anne aşağılıyo gibi konuşuyosun farkında değil misin dedim usulca. Babam da dedi ki "aşağılıyo gibi az kalır resmen aşağılıyor kızım." Dedi ki Allah Allah laflara bakın size ne lan doğru düzgün davranın sizde iki laf edemiycek miyim ben ne bu tavırlar, babalı kızlı bana düşman kesildiniz bir an! Bakın, haraketlerinize dikkat edin bak çok fena olur ona göre vs vs diye uzattı bende hemen ağlayarak kalktım sofradan.

0|0
105

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 4

Kızlar Ne Diyor 9

Yükleniyor...