Annem hakkımı helal etmiyorum dedi?

Sofrayı toplayıp bulaşıkları yıkamadan namaz kılmaya odama gittiğim için bana söylenip durdu. Hemde namaz kılarken. Hakaretler etti bana sürekli, kendimi namaza veremedim ağlaya ağlaya kıldım gerçekten. Hep k*çınızı arkanızdan ben topluyorum yazıklar olsun hakkımı helal etmiyorum dedi. Bu kadar basit mi gerçekten? Bir anne böyle ağır bir lafı değmeyecek bir şey yüzünden evladına bu kadar basit bir şekilde söyleyebilir mi ya? Anlıyorum bir anne olarak yükü ve sorumlulukları ağır, bende elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum zaten ama neden bana karşı böyle bir kin besliyor inanın bilmiyorum.

Belki dün akşamki olaya bozuldu da ondan böyle davrandı bugün bana. Aynen şöyle oldu;

Şimdi biz annem babam ben ve küçük kardeşim yemek yiyoruz. Babama işten telefon geldi, patronu arıyor. Babam açtı konuşmaya başladı. Annemde bana işaret ediyor 'bak bak nasıl kibarlaşıyo görüyosun dimi' falan filan diye sözleriyle ve mimikleriyle taklit etti babamı. Benden de onaylamamı bekliyor yüzüme bakıp. Sesimi çıkarmadım önüme baktım. Babamda duyuyor tabii. Telefonu kapatınca "kendin ol kendin iki büklüm olma daha temin nasıl konuşuyodun patronunla nasıl konuşuyosun bu kadar kibarcık olma" dedi babama.

Gerçekten kibarlaştığı falan yoktu ama adamın ya, sadece büyüğü ve üstü olduğu için saygılı konuşuyordu o kadar, abi diyor adama hatta yani bence orda çok yersizdi annemin eleştirisi. Patronu da koskoca fabrikanın ceosu, nasıl gayriresmi konuşsun adam? Neyse işte babam da "normal konuşuyorum zaten başka nasıl konuşayım adamla hayret bişey" dedi. Pısırık olma iki büklüm oluyosun adamla konuşurken zavallı gibi görünüyosun dedi annem. Babam da yapma Allah aşkına Serap yaa dedi biraz bozularak. Bende anne gayet normaldi niye bu kadar çok taktın ki dedim. -Bu arada annem genelde her türlü hareketimizi gözlemler, taklit ederek dalga geçer mimikleriyle ve hareketleriyle alışkınız ama bu biraz fazla oldu-

Güncellemeler:
7gün Neyse sonra yine o adam aradı, babam yine açtı ve yine aynı şekilde seviyesini bozmadan normal konuştu. Kısa sürdü kapattı hemen. Annem yine 'bak bak' diye bana işaret etti 'yine değiştirdi ses tonunu duydun mu' dedi bende nefesimi içime çekip bıraktım içimden duyamayacağı şekilde sabır çektim gözlerimi devirdim. Babam sinirlendi telefonu kapattığı gibi "eeh yeter ama iki dakika huzurluca konuşturmadın be" dedi. Annemde bana dönerek bağırdı "nooluyo be size! iki laf edemiycek miyim ben noluyo ik
7gün ikinize birde , söylesene? dedi bende anne aşağılıyo gibi konuşuyosun farkında değil misin dedim usulca. Babam da dedi ki "aşağılıyo gibi az kalır resmen aşağılıyor kızım." Dedi ki Allah Allah laflara bakın size ne lan doğru düzgün davranın sizde iki laf edemiycek miyim ben ne bu tavırlar, babalı kızlı bana düşman kesildiniz bir an! Bakın, haraketlerinize dikkat edin bak çok fena olur ona göre vs vs diye uzattı bende hemen ağlayarak kalktım sofradan.

0|0
10|5

Erkekler Ne Diyor 5

• Şimdi öncelikle namazın niyazında oldugun için Kutlarım..
    Birşey olmaz annene biraz fazlasından iki kat daha değer ver. . Ve gerçekten kim haklı ise onun yanında dur
    Baban seviyeli konuşur annende kibir var.. Ve canını
    .. Annenin dizinden ayrılma yap diycegi şeyleri o demeden yap. Üzülme

0|0
    1|0
    • 7gün

Kutlanacak bir şey değildir namaz kılmak. Herkesin yapması gereken bir şeydir.

• 7gün

@Gloster_ yanlış yanılgıya düşme
      Kutlarım kelimesinin anlam ifadesi benim açımdan...
      Ne güzel yani namaz kılması hoşuma gitti tabi kutlancak birşey değil.. Kutlarım kelimesini kendi açımdan değerlendirdim. Okuyucu dikkate almadım. .

• Annen baban arasında sorun mu var annen babandan memnun değil gibi babanın patronuyla konuşma şekli doğal aralarında sorun yoksa annen bıkmış bazı şeylerden
    Sana patlamış olsun annen
    Fazla üstünde durma

0|0
    0|0
  • Tam dayaklık bir anan var

0|0
    0|0
  • Sabret imtihan

0|0
    0|0
  • annen dengesiz biraz ne kadar dinlere inanmasamda kimsenin hakkına herkes karışamaz :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Annen depresyonda iyi degil anlasilan.. beduualrida tutmaz merak etme.. bilincsiz yapiyordur.. sallama

0|0
    0|0
  • Ohoo bu ne be kardeşim destan yazmissin dünde yazdin üzüldük evet ama bu ne yahu sende bize işkence yapma az kisa yaz etmezse etmesin cokta fifi de geç Allah görüyo

0|0
    0|0
    • 7gün

Daha vardı açıkçası. Yetmediği için gönderemedim, içimi başkasına açamıyorum başka türlü napayım. Kusura bakmayın. Teşekkür ederim görüşleriniz için :)

• yani kısmen benim annem gibi. ama annemin tek kafayı taktığı şahıs benim yani babam değil. ALLAH bize sabır versin

0|0
    0|0
  • Annen biraz sorunlu kardeşim

0|0
    0|0
  • Annen yanlış davranmış.

0|0
    0|0
  • Herkesin annesi anlayışlı , hoşgörülü , alttan alan biri olmuyor. Anneni böyle kabul edceksin. Yarın öbür gün dışarda okursan ya da evlenir gidersen cok ararsın.

0|0
    0|0
  • Korkutmak için söylemiş

0|0
    0|0
  • Huyu omus mecbur katlancan
    Başka şansın var mı?

0|0
    0|0
  • Anneciğinize çok yüklenmeyin. Kadıncağız yazık bütün gün sizin onu taktir etmenizi, saygı duymanızı bekliyor. Annelerin yükleri ağırdır, babalardan da.

Tabi ki patronumuzla saygılı konuşuruz, fakat biraz abart mıyor muyuz? Elpençe divan, iki büklüm olmak da nedir, karşınızdaki bir insan sonuçta. Siz işinizi doğru yaparsınız, gereken konuşma üslbunu takınırsınız.
    Bakın namaz kılan birisisiniz, kimin önünde eğilmemiz gerektiğini biliyorsunuz. Anneniz aslında doğru söylemiş.

Bu olaya namaz kılışınızı dahil etmeyin bunun bu olayla alakası yok. Kadıncağız demek ki sizden birazcık taktir bekliyor, ilgi bekliyor. Allah büyüklerimiz yanlış dahi olsalar onlara saygısızlık göstermemizi bize makbul kılmaz. Namazınınız kılınma vakitleri geniş. Telafisi var. Ama anne kalbi kırılmasının telafisi olmayabilir. Allah bir annenin merhametinin binlerce katını size gösterir, siz annenize merhamet edin, onu üzmeyin, Allah'ın da gönlünü almış olursunuz.

Laflara bukadar takılmayın, helal etmiyorum demiş, ama gerçekte bir annecik çocuğuna kıymaz, bazen insanlar istemedikleri gibi konuşup pişman olurlar.

Anneciğinize sıkı sıkı sarılın, özür dileyin. Gönlünü alın.

0|0
    0|0
  • Bana da laf ediyor hiç takmıyorum Daha da sinir oluyor Oh Oh

0|0
    0|0
Yükleniyor...