Yardım yapmayı/Paylaşmayı seviyor musunuz?

Yardım kurluslarina mi veriyorsunuz yoksa kendiniz mi ulastiriyorsunuz?

Ben yapacağım yardımı kişiye kendim ulaştırmaya çalışıyorum yardım kuruluşlarına fazla güvenmiyorum. Sizin de eğer vaktiniz varsa kendiniz ulaştırın içiniz daha rahat olur. Ve yardım etmeye önce kendi çevrenizdeki ihtiyaç sahiplerinden başlayın.

0|0
7|7

Erkekler Ne Diyor 7

• Huzurevlerine gidiyorum bazenleri kitap okuyoruz 2 kişi gidiyoruz arkadaşımla ben onlarla sohbet ediyoruz mesela anlatıyorlar dinliyorum ağlamamak zor geliyo ama dayanmaya çalışıyorum sonra gidip sarılıyorum yaşlı dedelere bakıyorum dedemi hatırlarıyorlar bana hep maddi durumum iyi oldukça fakirlere yardım ederim bir keresinde yolda geziyoruz aynı arkadaşımla hava soğuk kış ayı falandı mendil satıyordu o zamanda işte maddi durum iyiydi çalışıyodum falan çağırdım tüm mendil parasını verdım ama almadım mendili bana dedi ki abi dedi ben acınacak birşey yapmıyorum demişti bende demiştim ben bunu senin adamlıgın için verdım dedim sonra umut dedi işte arkadaşım hadi gidelim bişeler yiyelim dedi gelmek istemedi çocuk adı umuttu onunda oturduk falan sonra optimuma gittik ordaki eğlence merkezine gittik sinemaya gittik hep aynı yerde satıyormuş mendili hergün gidip sohbet eder otuturduk evlerıne götürdü beni ailesi çok zor durumdaydı umutla evde yiyecek birşeyler alıyorduk 3-4 gün gidemedim hasta olmuştum umutta rahatsızdı 5. gün gittim araba çarpmış ölmüş hayla unutmadım nasıl atlatırım bu acıyı ailesine de hayla yardım ederim anne der elini öperim

1|0
    0|0
  • Ne güzel Allah sizin gibi insanlar şu dünyadan eksik etmesin

1|0
    0|0
  • Fazlasiyla

1|0
    0|0
  • Kuruluslar ne kadar yardimlari kendileri yapiyor bilmiyorum ama bizzat kendim ingileniyorum o islerle

1|0
    0|0
  • LÖSEV dışında kimseye bir şey vermiyorum..
    Fakirmiş gibi görünen konu komşuya asla para vermem.. Çünkü yeri geliyor benden daha lüks şeyler kullanıyorlar, veya gereksiz harcamalar yapıyorlar..

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Evet, severim

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• yaparım ama kendim veririm veya arkadaşlarımla

1|0
    0|0
  • Zaman zaman ikisi de , biz yardım etmezsek bizimde yardıma ihtiyacımız olduğunda yardim eden olmaz 🖐

1|0
    0|0
  • yengeç burcumusun :)

1|0
    0|0
  • Evet yaparım

1|0
    0|0
  • Hayvanlara yardım ediyorum

1|0
    0|0
  • çokkkk severimmmm. yardımlaşmak, iyilik yapmakkk

1|0
    0|0
  • Seviyorum ama imkanım yok.😢😢

1|0
    0|0
    • 2gün

Olsun yapamasan da o niyette olman güzel yapmış kadar olursun eminim. :)

• 2gün

İnşaAllah😊

Yükleniyor...