Peki siz ülke ekonomisi için ne yaptınız?

Ben 1000 dolar bozdurdum, vergi borçlarımı kapattım, sgk prim borclarimi ödedim, evime yabancı menşeyli ürün almama kararı aldım. Sigarayı bıraktım. İşe atabayla değil toplu tasımayla gidiyorum. peki siz ne yaptınız ekonomi için? birşeyler yapmayı düşünüyor musunuz?

0|0
8|14

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 8

• çok iyi yapmışsın benim bir yatırımım yok ama en basitinden eve aldığımız temel gıda vb benzeri malzemelerin yerli olmasına dikkat edeceğim.

0|1
    0|0
  • Heee dolar aldim... araba almaya karar verdim... ha bir de eve 5 koli cocacola aldim...
    Arabami da polo alcam😎😎😎😎

0|1
    1|0
  • Olmayan doların nesini bozdurcam.

0|0
    0|0
    • 1gün

Baska seyler de yapabilirsin

• 1gün

Herkes birbirinden beklerse yarn zenginlere birsey olmaz ama ekmek 4 tl olunca fakire olan olue.

• 1gün

Bir kaç ay önce ülke refah seviyesndeydi noldu.

• Yabancı menşeyli ürün kullandım sigara alkol içtim arabayla gezdim borçlarımı ödemedim

1|1
    0|0
  • Coca Cola döküp Pepsi içtim 😂😂😂😂😂😂😂

1|0
    0|1
  • Aldım verdim ekonomiye can verdim

0|0
    0|0
  • Neden bir şey yapmayı düşüneyim ki? Bizden kısıp kendileri yiyor, mercedesten inmezler yurtdisinda tatil yaparlar gider çocuklarını amerikada okuturlar burda milleti sefalet içinde yaşatıp imam hatip açar dururlar.

0|1
    0|2
    • 1gün

Imam hatip acmanin kime ne zarari var Müslüman ülkede siyaset konusmak icin acmadim soruyu. Emin ol hicbiriniz siyaset konusabilecek bilgi ve birikime sahip degilsiniz. Soruma cevap verin sadece. Ben baştakilerin avukati degilim. Onlarin ne yaptigi degil benim gibi halkin ne yaptigini merak ediyorum.

• 8saat

innallahe semiun basir

• 8saat

@Alperköle dostum yalancılık sende bir hastalık olmuş ya da şizofrensin 97 de kaç yaşındaydın da cem evine gidip olaya şahit oldun ve bunu hatırlıyorsun yoksa seni mi şey yaptılar? bak öyle birşey yapıp seni kandırmış olabilirler burası cem evi mum sondü yapıyoruz diye. geçmiş olsun kardeşim cem evlerinde ya da alevilikte böyle birşey yoktur sayemde öğrenmiş oldun bunu da

• @0796cems

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Lan hainlik kavramını iyice dilinize doladınız yıllarca fetonun ne bk oldugunu kundaktaki bebe bile bilirken ( abartmıyorum ha kundaktaki bebe bile diyorum fetonun diyorum ne bk oldugunu diyorum biliyordu diyorum) koskoca devleti yönetenler değil kuş uçsa kanat çırpsa dahi haberi olacak imkanlara sahipken g. tlerinin dibinde kolkola yürüdükleri adamların darbe yapacak kadar büyüdüklerinden haberleri olmayacak kandırıldık diyip magdura yatacaklar hemii sonra da halkım biz magdur olduk varın çıkın sokaklara kurtarın bu ülkeyi... Muhtarlara her konusmasından sonra doların alıp basını gitmesinden bir ders alıp da susmak nedir bilmeden ona buna ahkam kesip doları fizana kadar uçurun sonra da halkım elindeki iki kurus doları boz koskoca ülkenin ekonomisini senin iki kuruş dolarınla düzeltelim de. her birini silkelesen üstlerinden milyonlarca dolar yatırımları çıkacak olan herifler kalkıp milletin iki kuruş dolarına göz koyuyor yapmayanı da hain ilan ediyolar yapmıyorum ulan araba yenileyecektim sattım eskisini yenileme kararını askıya aldım gittim dolar aldım çok da iyi yaptım. Sen de çok milliysen tepkini yapmıyo diye millete gösterme git milletini bu hale düşürenlere göster

0|2
    0|1
  • Benim dedem ülke ekonomisine en çok katkı sunan işletmelerden olan komur madeninde çalıştı. Emekli olduktan kısa bir süre sonra maden ocağında cigerlerine yapışan kömür tozu sebebiyle akciğer yetmezliğinden hayatını kaybetti. Babam, yine ülke ekonomisine en çok katkı sağlayan sektörlerden birisi olan inşaat sektöründe yıllarca çalıştı. Su anda rahatsızlıklarından dolayı çalışamaz durumda. Abim ve ben yine ülke ekonomisine en çok katkı sağlayan ikinci sektör olan tersanelerde çalışıyoruz. 2013 yılında yaşanan iş kazası sonucu iki arkadaşım yanımda "ULKE EKONOMİSİ" için hayatını verdi. Bu saydığım insanlar hiç dolar bozdurmadi, hic arabaları olmadı, ise hep toplu taşıma ya da servis kullanarak gittiler, hepsi sigara kullanıyordu alkol alıyordu. Eminim ki senin yaptığın katkıdan bir milyon kat daha fazla ülke ekonomisine katkıda bulundular. Ürettiler, üretirken canlarını verdiler, sağlıklarından oldular. Bunlar senin, benim, devletin yerine koyabilecegi şeyler değil. Buradan atıp tutmadan önce, "Ülke ekonomisine katkıda bulunuyorum yeaaaa siz nogruyonuz." demeden önce bu ülkenin nüfusunun büyük çoğunluğunu oluşturan ve ekonomiyi ayakta tutan, bunun için canını veren, sağlığından olan işçileri düşünmen lazım. Bu insanlarin hiç araba alacak parası, bin dolar alacak parası olmuyor ama bu memlekete senden daha fazla hizmet ediyorlar.

0|1
    0|1
  • Bu zamana kadar hic dolar almadık. Evin arsanın arabanın vergilerini gününde ödüyoruz. Imkan el verdikçe yerli mal kulllaniyoruz

0|1
    0|0
  • dayi ben 1 dolar yaktim kabul olurmu

0|1
    0|0
  • hepsi iyide araba kullanmama ve sıgarayı bırakma olayı ülke ekonomisi için iyi değil malım en çok ordan geçiriyolar :) ben bu ülke için her yıl dünyanın vergisini ödüyorum sonuç adamın biri cebini dolduruyo sen ne yaparsan yap 2017 nin ilk 6 ayında acayip kriz patlak verecek bunu yazın bir yere

0|0
    0|0
    • 1gün

Görücez. Benim araba kullanmamam demek benzin almamam demek ben benzin almazsam devletim de yurt disindan benzin almaz. Vs vs.

• 1gün

Devletin hammpetrolü alıp benzini üretip ırak iran ve çevre devletlere 1 tl den satıyo milyon dolarlık teknelere yatlara vergisiz veriyo ama kazığı bize sokuyolar

• Kanka öğrenci adamım 5 lira para anca var zaten :D

0|1
    0|0
  • dün bunların aynısını yazdın mı? mesela bu mesajı yazarken hangi türk malı telefonu/tableti ya da bilgisyarı kullanıyorsun? ayrıca yazdığın bu sitenin yabancı menşeili olduğunu biliyor musun?

0|0
    0|1
    • 1gün

Geçmiş içerikli aldiklarimi kırmak, satmak vs. Gereksiz olur. En az senin kadar hangi sitenin ne menseili oldugunu biliyorum. Gunumuzden bahsediyorum sana. Beni elestirecegine benim yaptigim kadarini yap sonra elestir beni

• 1gün

vatanseverliğimi sorgulayacak sen değilsin oki doki! reklam yapma. öptüm bay!

• bişey yapmadım tayyip yediği sürece isterseniz aç gezin yine batar bu ülke

1|2
    0|2
  • vergılerı faturaları zamanında öduyoruzki devlet baba kucaga saglam alsın !!!

0|0
    0|0
  • ulkemde yasıyorum

0|0
    0|0
  • ülkenin a. k

0|1
    0|3
  • Valla ekonomiye büyük katkıda bulunmuşsun. Tebrik ederim. 1100 odalı Ak Saray'ın giderleri, lüks uçağın ve devletin 120 binden fazla aracının yakıt masrafı için çok büyük destek sunmuşsun. Sayende Türkiye kalkınacak

0|1
    0|3
    • 1gün

Adamon korumalari bile mercedesle cuma ya gidiyor:))) bize turk arabawi alin diyo😅😅😅
      Akape kayyum şart😎😎😎

• 22saat

@Efsanedöndü koyunların kime koyduğu ortada...

• 9saat

Sana bana herkese koyyuyo... ölen sizin cocouklariniz.. kusura bakma bana ben basbakaniniza kardesimi kurban etmem.. kardesim bedelli cikana kadar aciktan okuyacak bedelli cikinca da barasini bastiracak... bu kadar.. salaklik etme onlemini al... koyunlugun luzumu yok

• Ben her ay 2000 dolar ülkeme getirip bozduruyorum. Daha ne yapayım.

0|1
    0|0
  • herkes boyle yapsa cok gelisme olur, ben mesela vergilerimi oduyorum bir de cok co atmamaya calisiyorum arabayla

0|1
    0|0
Yükleniyor...