Trabzonlular Türk mü? Türk olmakla asimile olmak aynı şey mi?

Az önce din kavgası yapan bir pembelinin sorusuna denk geldim. işin komik yanı nereden geldiğini kabullenmeyip öz ve öz Türk olduğunu iddia etmesi güldürdü :)) Benim bildiğim Konya, Yozgat, Çankırıyi haritadan çıkarinca ulkede Türk kalmiyor. Sorum yanlış anlaşılmasın bende bir Trabzonlu olarak asimile olduğumuzu kabul ediyorum. Dediğim gibi Türk olmakla asimile olmak ayrı şeyler sizce?

Güncellemeler:
1gün @Gezgin_ hayırdır evladım ermeniler canını mi yaktı bu kadar kinlisin? Madem klavyede yazdığın kadar erkeksin engeli acta adres vereyim spa seni.

0|0
3|13

En İyi Kız Görüşü

• degıllerdır

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bende bir Trabzonlu olarak şunu diyebilirimki 6-7 kuşak geriye gidildiğinde bir çoğumuzun ATA'ları cok farklı kişilik ve kültürlerden çıkabilirler. Ülkemizin konumu yüzünden farklı göç dalgaları olmuş kültürel etkileşimler çokça gerçekleşmiştir. Lakin insanın geçmişinde ne olduğundan çok daha önemli olan şu an KENDİNİ NE HİSSETTİĞİ. Allah'a şükür ki Trabzonlular dininede milletine bağlı vatan evlatları.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Asimilelik yok. Hepimiz Türküz. Ama Karadeniz'de Laz kardeşlerimiz var. Ama bütün Karadeniz Laz değil.

0|0
    0|0
    • 1gün

Var nasil yok? Ya size kalsa Kürtlerde Türk ama bu işler öyle değil yalan söylemeye gerek yok. Benim dedelerim göç etmeseydi kim bilir Nerede olurdum. O yüzden asimile olduğumuzu kabul etmeniz gerek.

• Aman benena ya kim Türk. Kim değil 😂😂 zaten hayattan bıkmışım

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Türklük, anayasada ve vatandaşlık tanımında, Türkiye Cumhuriye'ti kimliği taşıyan ve eşit anayasa ve hukuktan yararlanan, kendisini bu milletin bir parçası olarak gören herkes türktür olarak belirtilir. Özetle tabi. Kelime kelime değil.
    Asimile olmak diye bir tabir mümkün değildir artık. Ari ırk bulmak eskisi kadar kolay değildir. İlkel kabilelerde mümkündür. Bu bağlamda bir ırkı değil bir milleti temsil eder türklük. Türkmenlik ise bir ırkı temsil eder. Dünyaya hükmetmiş bir milliyetten saf ırk beklemek mümkün değildir. Kültür beklenebilir ancak. O nedenle yaklaşımın yanlış olmuş.

0|1
    0|1
    • 2gün

Öz ve öz Türk ne demek? Asıl senin bakış açın yanlış. Tarihi yalanlama konuyu da başka yere çekme. Dilini ve kültürünü kaybeden insan kimliğini de kaybeder :)

• 2gün

Etnik milliyetçiliği ele alıyorsan, devletler hiç olmamalı, milletler hiç olmamalı. Kabileler olmalı sadece. Bu mantıkla da bir yere varamazsın. Kimse dilini ve kültürünü kaybetmek zorunda değil. Türk kimliği ortak bir dil gerektirir, küçük bir kimlik değildir. Bir çok insan türünü barındırır. Ailenden sana aktarılan bir dili ve kültürü yaşatmak sana kalmış. Nüfus cüzdanı taşıdığına göre sana bir kimlik veren devlet olmuş. Bunu yok sayarsan Büyük okyanustaki sahipsiz bir adada kendine yer bulmak zorunda kalacaksın. Çünkü aç kalırsın buralarda kimliksiz. Dikta etmek değil tabi ki amacım. Ancak kültürü kaybetmek ya da kaybetmemek senin elinde sadece. Türkmenlik ve Türklük ayrımını iyi yapabilmen gerekir. Öz Türklük milat öncesine dayanan bulgularla hala şekillenememiştir. Varsayımlar vardır. Dinler bile Türklüğe göre yenidir ve vasıfsızdır.

• türk değiller

0|1
    0|0
  • pardon da.. bu üç il mi asimile olmamış Türk ya da saf Türk? katılmıyorum..

0|1
    0|0
  • Kardeşim kaç tane Türk boyu var.. ..

0|2
    0|0
    • 2gün

Cepnililere dayanir. Çoğu alevi ve Müslüman olmayan kesimdi. Sonradan öyle olanlar zamanla asimile oldu yani sonradan Türk olduk bunu kabul etmemiz gerek

• 1gün

Gezgin klavyede yazdığını buyur gel yüzüme karşı söyle. Lan oğlum biz olmasak bu ülke çoktan bölünmüştu bizim sayemizde Hayattaniz korkak seni. Korkupta engellemek nasıl bir duygu anlatsana? Türk olmayan Ermeni mi oluyor cahil?

• 1gün

300 milyon Türk diyor lan oğlum dünyada 300 milyon Türk olsa bunu tüm dünya kabul ederdi. Şimdi sana kalsa tüm dünya bize düşman değil mi ama biz durustuz? Senin gibiler sayesinde gelişemiyoruz boş yere yaşama sen oğlum.

• Kendini Türk olarak adlandıran herkes Türk tür. Gen olayına girersek sadece Tanrı dağındakiler Türk kalır.

0|1
    0|1
    • 2gün

Yani ben Türküm diyen öz ve öz Türk oluyor öyle mi? Zaten asimile oldukları için Türküm demesi gayet doğal ama asla öz ve öz Türk değillerdir. Öz Türk olmaları için geçmişide Türk olması gerekiyor

• turkuz diyolar gerisi bos.

0|0
    0|1
  • Türküz tabiki

0|0
    0|1
  • Trabzonluyum ve Turk oğlu turkum. saf kan hem de, itirazın mi var?

0|1
    0|1
  • trabzonlular ne o zaman? arap mı mk

0|1
    0|0
    • 2gün

Soyları Çepnillerden gelir. Zamanla asimile olarak Türk olmuşlardir. Öz Türk değillerdir

• 2saat

Beyin nakline ihtiyacın var senin için üzüldüm..

• 1saat

kendıne üzül

• aynı degil bir kere hemde hepsi turktur

0|0
    0|1
  • Senin kafan iyimi ne demek konya kayseriyi cıkarınca türk kalmıyo sen sarhoşmusun yawrum

0|2
    0|0
    • 2gün

Bilginin olmadığı konulara atlama hadi şimdi başka kapıya.

• sen önce asimile olmak nedir bir araştır da gel ermeni dölü. 300 milyonluk Türk milletini görmek istemesende BİZ TÜRKLER yükselişteyiz, bu da böyle biline

0|0
    0|0
Yükleniyor...