Müslümanlar neden dini tartışmalarda küfür ediyor?

Ben dinsizim. Ve İslamla ilgli eleştiri yaptığımda ya da bir Müslümanla tartışmaya girdiğimde hemen küfür etmeye başlıyorlar. Dikkat ettim de bunu hep yapıyorlar. Sonra İslam hoşgörü (!) diniymiş. Örnek
Müslümanlar neden dini tartışmalarda küfür ediyor?

Ateyiz: Doğrusu ateisttir. Ateist değil deistim. Tanrıya inanıyorum. (Tanrı, Allah, yaratıcı...)
Yobaz: Kimin yobaz olduğu gayet belli :)
Veledi zina: Evlilik dışı bir ilişkiden doğmadım. Nikahlı iki insanın çocuğu olarak dünyaya geldim. :)
Bizim gibiler için yaşasın cehennem😂 Evet hoşgörüye bakın.
Chpli değilim hatta Chpyi yani bugünün Chpsinin politikalarını hiç beğenmiyorum.
"Karı aklı" bakın en ağır söz de bu. Tüm kadınlara edilmiş bir hakaret. Kadın erkek eşit dininiz kabul etmese de bunu sokacaksınız o kafanıza ve bizim gibilerin varlığını kabul edeceksiniz.
Siz günde 5 defa ezan okutarak dininizi hatırlatıyorsunuz ya da Ramazanda sürekli hatırlatıyorsunuz biz nasıl rahatsız olmuyorsak siz de bizim inanmama özgürlüğümüzü tanıyacaksınız. Çoğunluğu Müslüman bir ülkede ben nasıl insanların dini uygulamalarından rahatsız olma hakkına sahip değilsem siz de İslamı eleştirmemizden rahatsız olamazsınız. Kayıtsız şartsız inanıyorsan zaten bu seni rahatsız etmez. Ha rahatsız ediyorsa demekki senin de kafan da şüphe oluşuyor demektir ki o zaman bize küfür etme git sen de sorgula.
Bir de Müslümanlardan dinlerine eleştiri yapıldığında gösterdikleri hassasiyeti tecavüz, ölüm gibi konularda da göstermelerini bekliyoruz.
(Burda kastettiğim saldırgan kitle arkadaşlar! Lütfen diğer Müslüman arkadaşlarımız üstüne alınmasın rica ediyorum.)
Siz ne düşünüyorsunuz?

4|2
27|44

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Ya ben birine deistim dedim. Ateistsin işte k. şar diyip engelledi ya 😂 İslamafobi oluyorum yavaştan 😅

Hatta eksileyin beni Müslüman arkadaşlar. Neden hiç ilerlemiş, çağdaşlaşmış bir Müslüman ülke yok?
    Neden zeka ortalaması yüksek ülkeler genelde Hıristiyan veya ateist ülkeler?
    Yaradan bir beyin vermişse bize kullanmadı düşmez mi?

2|1
    3|0
    • 3gün

Bir de demezler mi Allah sevdiği kullarına bela verir ondan İslam ülkeleri kötü halde diye😂 E be kardeşim kabul et işte din nereye bulaşırsa oraya mutsuzluk getirir.
      Ortaçağ Avrupasına bak. Ne kadar kötü. Ne zaman reformla dinin etkisinden cıkıyorlar o zaman gelişme başlıyor.
      Darısı İslam ülkelerinin başına.

• 2gün

Teşekkür ederim 😙

• 2gün

Rica ederim canım 😘

Erkekler Ne Diyor 43

• Bu konularla fazla ilgilisin. Farklı konulara yönelsen kimse küfretmeyecek.

bir fikir bildirmek var, bir de insanların yumuşak noktalarına basmak var. Cahil insan söyleyecek bir şey bulamayınca küfreder. Bunu tüm müslümanlara genelleyemeyiz. Ateistler küfretmiyor mu?

3|0
    0|1
    • 4gün

Benim üslubum sert.
      Evet ilgiliyim çünkü bıktım insanların Müslümanlık adı altında dünyayı mahvetmelerinden, toplumu, ülkemi mahvetmelerinden.
      Nasıl bir Müslüman burda dininden bahsedebiliyorsa ben de gayet neden inanmadıgımdan bahsedebilirim.
      Ateistlerden de çok boş insan var evet ama genellersek Müslümanların daha çok küfür ettiğini görüyoruz. Çünkü cevap veremiyorlar küfre başvuruyorlar.

• 4gün

Aynı şeyden bahsediyoruz. Görmemezlikten gelmeyi öğrenmelisin öncelikle. Cahille münakaşaya girersen kendini boşuna yormuş olursun.

• Türkiyede 3 çesit islam var.
    1. si en kotusu olan. Her türlu pisligi yapip yani zina, icki, sigara milletin kizina bakma, p*rno izleme gibi fiiller sonra ben dindarim diyip namuslu kiz arayan tip.
    En cok akpkk ve kürtler ve ic anadolu karadeniz insani.
    2. si muslumanim diyip hic islamla alakasi olmayan ama cok iyi ve anlayisli insanlar.
    Bunlar İzmir yöresindeki insanlar.
    3. olarak gercekten islam dinine uyan ve ona gore hareket eden insanlar. Bunlarin nesli bitti. Nenelerimiz ve dedelerimiz bu tipler. Elleri opulesi insanlar.

Nerde sapık, cano biri varsa o yeminle akp li cikiyor.
    Akp li erkekler her kizi orus.. ilan etmede dunyada 1. dir.
    kendi bacilarina baksinlar.
    üstü minare alti kerhane hepsi.
    yorumum kesin kaldirilacak umarim goren olur.

2|2
    0|1
    • 4gün

Seninki kaldırılacaksa benimki de kaldırılsın diye altına yazıyorum, imzamı atıyorum kardeşim :)

• 4gün

bunların içinde yasiyorum 😂
      her poklarini biliyorum

• Herkes kendinden sorumlu. Eleştirmeleri yanlış ama işte sözde hoşgörü dini hoşgörü dininde böyle küfürler mevcut. Müslümanların ayetlerinde ise müslüman olmayan ve dinsiz olmayanlarla eleştiriye girilmeyeceği yönünde de ayetler mevcut. Bunları bilse sizinle eleştiriye bile girmez ama kendi dininin kitabını sadece Arapçasını okuyup anlamını bilmediği için böyle şeyler yapması doğal:)

1|0
    0|0
  • Kendi dinleri hakkında dogru düzgün bir bilgiye sahip olmadıkları icin is savunmaya gelince mantıklı argümanlar sunmak yerine küfüre basvuruyorlar. Alttaki yorumda ise halkımızın Chp'ye karsı genel tutumu gözler önüne serilmis resmen, "karı aklı" kısmına girmiyorum bile bu tarz kisiler ezikliginin önüne sahip oldukları bir organla gecebildikleri sandıkları sürece bir seyler anlatabilmek cok zor.

2|0
    1|0
  • Hepimiz kardeşiz ondan daha önemlisi hepimiz insanız... görüş farklılıklarımız mutlaka vardır ve her insan aynı dine ya da aynı görüşe sahip olamaz... saygısızlık yaparak karşısındakini daha çok müslümanlardan soğutur eline başka hiç bir şey geçmez... bu arada ben müslümanım...

1|0
    0|0
  • Allah cezalarını versin desem, zaten vermiş. Raiye olmuşlar, sürü psikolojisi olarak devam ediyorlar. Sözlere takılma. Biri bir kadına küfür ediyorsa, annesininde kadın olduğunun farkında olmayan yaratığın tekidir.

2|1
    1|1
  • Bu islamı savunduğunu zannederken islama zarar veren cahil zihniyet. Oysa ki islamda zorlama, yoktur. Tebliğ etme, teşvik etme ve hoşgörü vardır. Bu tip şahıslarla tartışmaya girmeye gerek Yok bence.
    Bir de şöyle tipler var. Hükümeti ve bazı din adı altında çevirdiği dolapları eleştirince Direk CHP li yaftası vuruyorlar. Oysa ki memlekette AKP den ve CHP den aynı oranda nefret eden insanlar da var. Benim gibi. O yüzden bazı tip soruları sormama kararı aldım ben. Sen de pek sorma bence..

1|0
    0|1
  • Müslamanlığı bu hale getirenler utansın! Doğru düzgün konuşamazlarsa sonuçları budur. Yeterli bilgileri yok ki küfre başvuruyorlar. Her koyun kendi bacağından asılır herkes seçimlerini özgür iradesiyle yapar.

3|0
    1|1
  • Ne kadar yorum yapmak istemesem de şunu diyorum. Boş ver bu tür insanlar yüzünden deist oldum. Artık kesmiyor ateist olacağım :D Bir tek doğru kendileri geri kalan herkes yanlış sanki yaşasın cehennem diyor birde onlarla aynı ortamda olana kadar cehennemde olmayı yeğlerim...

1|0
    0|0
  • Bu durumun seninle alakadar oldugunu dusunuyorum cunku gercekten benim dinim hosgoru dinidir ve kufur yasaktir. Bu ayni su olaya benziyor;
    "akepenin islam dinini temsil ettiginin..." dusunulmesi gibi. Oysa ki ben akepenin benim inancimintemsil ettigini dusunmuyor hatta siddetle reddediyorum. Ayni sekilde kufur edenlerin Musluman toplumu temsil ettigini dusunmen kesinlikle yanlis kardesim...
    Eger tartismak, munazara etmek istiyorsan, ben acigim... kufur etmek ya da hakaret etmek benim tarzim degil...
    Bu konuda seni temin ederim...
    Ancak bu demek degil ki, benim kutsal olgularima yapilacak, saygisizlik ya da hakaretleri tebessumle karsilayacagim...
    Saygi sinirlari dahilinde, fikir teatisinde bulunabiliriz...

1|0
    0|0
    • 4gün

Ben dininle ilgili senin gibi düşünmüyorum. Dininin hoşgörü dini oldugunu da düşünmüyorum. Hiçbir dinin hoşgörülü oldugunu düşünmüyorum. Ve bunları kutsal kitaplarda okuduklarıma dayanarak söylüyorum ha bu benim görüşüm sen istediğine inanabilirsin.
      Konuşmak istemiyorum cevap veremeyince küfre bağlıyorsunuz. Gerek yok

• 3gün

Demek ki neymis, sorabilecegin bir soru yokmus ve isteyince gayet nazik ve saygi limitleriyle iletisim kurabiliyormusuz.
      Eger benim inancimi satanistlere sorarak onlarin kaynaklarindan arastirirsan, elbette hataya dusersin...
      Sana bir video gonderecegim ve lutfen dikkatli dinle. Umarim Turkce'sini bulabilirim.
      Insanlarin benim dinimi karalarken ne kadar utanc verici bir duruma dustuklerini gorebilirsin. Bu video yirtdisinda ve senin muhtemel gosterebilecegin ayetleri iceriyor...
      Sevgilerimle esen kal...

https://youtu.be/XcuaFSyPOXc

• 3gün

Ben senin dinini Kurandan ve İslam dünyasının kabul ettiği kaynaklardan okudum.
      Sen de esen kal. Arada Kuran oku Türkçesinden.

• Bende farkindayim bunun. Cok saygisizlar. Birisiyle kavga ettim bende oyle. Bunlar yuzunden islamfobi olustu ve islam hosgoru dini derler ama muslumanlara bakiyorsun hepsi kirici ve hakaret eden kufurlerle konusuyorlar.

3|0
    0|1
  • Doğru söylüyorsunuz nasıl bir insan insanın inancini sorguluyabilirki böyle yobazlar dini kötü gösteriyor bir takim daha dini anlamini bilmeyen bir takim cemaatlara inanan ruya aleminde yasayanlardir bunlar mimarkiz daima doğrulari soyluyorsun bilirsin halkimiz cahil kismi var onlar adina senden özür dilerim bir müslüman olarak bu dengesizlere takmayin her zaman insanlar kardestir ne olursa olsun inanc farketmesin hepimiz kardesiz

1|0
    1|0
    • 3gün

Senden özür dilerim tüm halkim adina

• 3gün

Sadece o değilki 1950den beri var olan bir şey bu
      Suç halkta. Sırf Müslüman diye birilerine oy verdiği sürece din oy vermede kriter oldugu sürece bu ülkenin burnu b. ktan kurtulmaz
      Orta doğu olucaz sonunda

• 3gün

Biz kendimize yeteriz mimarkiz eğer türkiyenin birer bireyi oldugumuz surece Mustafa Kemal Atatürk ün izinde oldugumuz sürece hiç bir güç bize diz cöktüremez

• Sana müslümanım diyenlerin çakması denk gelmiş.. onlar müslüman olduğunu sananlar.. sen de öyle sanmışsın..

3|0
    0|1
  • Birincisi, saygı duyacaksın diyorsun. Ama kendin başta, islam'ın inanç değerlerini eleştirerek insanlara baskı kuruyorsun. "Kadın erkek eşittir bunu kabul edeceksiniz" diyerek.

Evet, ben kayıtsız şartsız inanıyorum, çünkü çok net herşey. Sizleri de anlıyorum ve dua ediyorum sizler için, eğer zaten vizyonunuz yeterince genişlerse, sizler de sorgulayarak anlayabileceksiniz dinin altında yatan gerçeği. Ama kendini ve sistemi tanımıyorsan, zaten bakış açının yönlü olduğunu göremeyeceksin ve şaki olarak kalacaksın. Politik söylemlere devam edeceksin.

Allah, sizlerin de Birr'i hissetmesini nasip eyler inşallah.

1|0
    0|0
    • 4gün

Sorguladıgımız için çıktık zaten dinden😂
      İslamda kadın erkek eşit değil. Aksini iddaa edemezsin. Kadını aşağlayan bir din. Bir sürü ayet var bunla ilgili.
      Bizim için dua etme gerek yok😂

• Biz bunlarla aynı ülkede yaşıyoruz. Okurken biri diğerinden farklı değil. Hepsi aynı tip ve karakterdeler. Güldüm şu paylaşımına.
    Boşver, onlar gibi gereksiz bir yığının parçası olacağına, doğru bildiğin yolda huzurla ilerle.

1|0
    0|1
  • bugda kalıyorlar öyleleri 😂

1|1
    0|0
  • Bu tipler musluman oldugum halde bana bile kufur ediyo adam namustan bahsediyo benim namusuma kufur ediyo sozde ahlak bekcisi tipler

1|0
    1|1
  • Ne yazık ki ordadoğu'da bu yaratıklardan milyonlarca var. Huyuna giden yazışmalarda bulunsan seninle sevişmek için kırk takla atacak ama onu zina olarak görmeyecek bu yaratık. Küfür ediyorlar her tartışmada çünkü cahiller daha inandıkları dinin kitabını açıp okumaktan acizler. Onlar için ast olan falanca hocanın, efendinin dedikleridir. Ama o hocaların dediklerini araştırmazlar bile. Körü körüne cehalet din ile birleşti mi ortaya böyle şeyler çıkıyor işte.

1|0
    0|0
  • Musluman olduğunu ne biliyon muslumanlikla niye uğraşıyorsun demiş küfürler hakaretler yanlış ama

2|0
    0|0
  • Dinin bir kuralını bilmedikleri için

1|0
    1|0
  • Haklısın

1|0
    0|1
  • bazı ateistler hakaret etmeyi eleştiri zannediyolar , ikiniz arasındaki diyalogu bilmiyorum

2|0
    1|0
  • müslümanların çoğu maalesef böyle insanlar. ondan dolayı zaten az gelişmişlik içinde debelenip duruyorlar.

1|0
    2|0
  • Chpli karı sddjdjdkl İşid keşke böylelerini kaçırsa

1|0
    0|1
  • Benimde herhangi bir inancım yoktur.. Bu küfür edenlerin inandığı şeyi savunacak bilgisi yoktur ve küfür ederek, bağırıp çağırarak kendilerinin doğruyu bulduğu sanırlar. Halbuki inandıkları kitabın ilk emridir OKU

1|0
    0|0
  • Bu ne yav, ne kadarda saydırmış

1|0
    1|0
  • Sen mimar olduğuna emin misin sende o potansiyeli göremedim de? Birde 61 Trabzon mu? Nasıl bir trollsun çözemedim. Muhtemelen ülkemizde azınlık bir ırksın. Seni ciddiye alıp küfür edenlere de üzüldüm. Biz gereken cevabı dedelerinize verdik. Düşünelerini içinde yaşa burası Türkiye

3|0
    3|3
    • 4gün

Neden? O zaman sizde dininizi içinizde yaşayın. Siz her yerde dininizden bahsederken hatta utanmayıp şeriat istersek iyi ben fikrimi söyleyince mi kötü?
      Gayet mimarlık okuyorum. Bunun dinle ne alakası var?
      Trabzonlu herkes Müslüman olacak diye bir kural yok.
      Sapına kadar Türküm Türkçüyüm. Asıl sizin yüzünüzden Türkülük kültürünü kaybedip araplaştık iyice.
      Benim dedem Türk lan kime ne cevabını verdin sen? Asıl din kardeşlerinizi gördük nasıl arkamızdan vurduklarını! Arapları!
      Burası Türkiye. Laik bir cumhuriyet ve ben dine inanıp inanmama özgürlüğüne sahibim ve sen bana saygı duymaya mecbursun.
      Engelliyorum gel küfür et sonra tamam mı dindaşların gibi

• Haklısın

1|0
    0|1
  • canım inançdaşım seni yedirtmem ama olay şu ki başlıktaki yaklaşımın aslında yanlış olmasına rağmen gerçekler böyle. Bu konuda el kol bağlı

1|0
    1|0
  • chp ile ne alakası var :D ne canım bir milletse artık boşuna dememişler işte bu milletin yarısı aptal diye :D aslında onun doğrusu şu yarısının aklı dinden başka bir şeyle çalışmıyo allah de herkes arkanda

1|0
    2|0
  • Erkekler Devam
    13

Kızlar Ne Diyor 26

• Sana katiliyorum herkes saygi cercevesinde dusuncesini paylasabilmeli ve karsisindakini adam gibi dinleyebilip saygi duymasinida bilmeli hakaret olayini anlamis degilim zaten gerizekaliliktan baska bisey degil bence karsilik olarak bisey soylemeyince kufure bas vuran aptallar diye nitelendiriyorum kendilerini

1|1
    1|0
  • islamda küfürün yeri yoktur eden de lafta müslümandır ayrıca atesit deist olup kufur eden insanlar da var bir kötülüğü ni dine bir topluluga baglamk yanls bnce herkesin dini inancı kendne biz once insan olalım

1|0
    1|0
  • Cevap veremeyince aklını kaybetmiş resmen.

3|1
    2|1
  • ateyiz... ATEYİZ

1|0
    0|0
  • Beyin küçücük anca onu bunu dininden oturu aşağılarlar kendine donup baksak yatcak yeri yoktur hiç haz etmiyorum şu çakma musluman kılıklılardan akıl var kullanın bir zahmet.

1|0
    1|0
  • Sanki sadece muslumanlar ediyor yani kisiye gore degisiyor. Turklerin cogu kufreder. Bu benide rahatsiz etmiyor degil. Iste her aile terbiye veremez yapacak birsey yok maalesef.

1|0
    1|0
  • Haklısın kardeşim, kim ne derse desin hiç umursama bile, bunlara laf anlatıp zamanını harcama bence anlamazlar çünkü, boswer beyin yoksunlarını ;)

1|0
    1|1
  • Bunu yazanın aklına sıç*yım.

2|0
    1|1
  • Benimlede kavga eden var herkes 4'4 sanki bosversene bunlari? Gereksiz insanlar , kendiler musluman olsa ortalikta elestrmez kufur etmezler zaten hic birisi umrumda degl

1|0
    1|0
  • Ben senle müslümanlıkla ilgili gayet düzgün bir şekilde konuşabilirim bir sorun varsa cevaplayalım kafan takılan ne

1|0
    1|0
    • 4gün

Gerek yok bacım sağol.
      Bana kendimce mantıksız gelen şeyler var inanmıyorum. Konu bu değil. Konu bazı kişilerin saldırgan davranışları

• 4gün

Böyle davranmalarının sebebi dinlerine inanıyorlar ama sorulara nasıl cevap vereceklerini ya da nasıl anlatacaklarını bilemediklerinden dolayı sinirlenip küfrediyorlar

• 4gün

Aynen

• Çünkü yobazlık.. Böylelerinin kendi kitabını açıp okumuşlukları yoktur sözde müslümanlar dinleriyle ilgili hiç bir eleştiriye gelemezler sayarlar, söverler boş ver hem senin Türklüğün yeter😌

2|1
    2|1
  • Her iki tarafında saygısız kesimi var ama inançlı insanlarda daha fazla nedense. Birisi ateistim dese dinlerine küfür gibi algılıyorlar. Ya da onu bir şeylere inandırma girişiminde bulunuyorlar hemen.

1|1
    1|1
  • müslüman küfür etmez asla. eğer ederse şüphe duyarm. ateist arkadaşlara güzel dille anlatacaksın dinini öyle anlatırsan ateist olan kardeşlerimizin kafası karışır...

1|0
    1|0
  • hmm şeyy ben küfür etmemm

1|0
    0|0
  • Keşke kim olduklarını bilseydik. Engel listemde olmasi gereken esas yobazlar onlar

2|0
    1|1
  • inandığı dinin kitabını bile okumayan ama şiddetle savunan müsli tepkisi
    Kalıplaşmış sözlerle laf geveler dururlar anca

2|0
    1|1
  • konuyu kimle konuştuğun önemli ayrıca olayı genele yansıtman yanlış

1|0
    1|0
  • ben tartışırken küfür etmiyorum, tabi kimse dört dörtlük müslüman değil bunlara ne bakıyon sen.

1|0
    0|0
  • Mesajın birinde muslumanlarin ayetleri kitabı hakkında ileri geri konuşup seviyesizce yorum yapıp bunları bide alay edercesine konuşup su arkadaşın hakaretleriyle hiç bir farkın yok sizin gibilere mustehak kbkma sıyırma kendini bak aşağıda dalga gecmissin bir gzl kendine yapılınca kıçı yanık kedi gibi olma

1|0
    1|0
  • Bu sadece inançlarla alakalı konularda olan birşey değil ki ve dinle siyasetin birbiriyle ne alakası var. Neyi savunduğunu veya neden savunmadığını bilmeyenler kendileri gibi düşünmeyenlere vericek makul cevaplara sahip olamaz sebep budur.

1|0
    1|0
  • Bırak bir de açıklama mı yapıyorsun bunlara

1|0
    0|1
  • Sanane kdjdjdjd 😀😀😀😅😀😀

1|0
    1|0
  • kapasiteleri bu kadar işte. bu ülkede sadece müslümanlar yaşamıyor önce bunu idrak etmeliler. hoşgörü dedikleri şey nerede kalıyor diye sorarlar insana..

1|0
    1|0
  • gircik mislimin bir digil.

2|0
    0|0
  • Oysaki Dinimiz hoşgörü Dini.

0|0
    0|0
  • ne zaman küfrettim ama dinsizlerin hazımsız ve saygısız olduğunu biliyorum

0|1
    1|1
    • 4gün

Her kesimde var öyle insanlar

• 4gün

herkesi müslüman görmüyorum ne söylediği değil benim için ne yaptığı önemli

• 4gün

sen bir kavram karmaşasındasın. kelime-i şahadet getiren herkes Müslümandır. senin dediğin mü'mindir

Yükleniyor...