İnsan olarak kalmayı becerebilmiş yarınızla nasıl baş ediyorsunuz?

Dünya fena bir yer malumunuz.
Her gün onlarca insan dayanılmaz acıların içine düşerken, gökyüzü her saniye biraz daha kararırken duyduğumuz ya da şahit olduklarımıza ne kadar duyarsız kalabiliriz?
Başımızı kendi hayatımızın dışına çevirebildiğimiz zamanlarda gördükleriniz size de ateşte yürüdüğünüz hissi uyandırıyor mu? Türkiye sınırlarında yaşamak travmatik stres bozukluğu yaratıyor mu?
İnsan olarak kalmayı becerebilmiş yarınızla nasıl baş ediyorsunuz?

0|3
5|23

Erkekler Ne Diyor 23

• Eğer tek bir ideolojiye saplanıp at gözlüklerimi taksaydım ve belli bir toplum içinde yer alıp, gerçek bilgiye algımı kapatsaydım şu an binlerce hatta milyonlarca insan gibi şunu derdim:
    Türkiye çok güçlü, ekonomi iyi, sorun yok, çekemeyenler sorun yaratıyor...
    Fakat tek bir ideolojiye saplanıp at gözlüklerimi takmıyorum, belli olan o toplum içinde yer almıyorum ve gerçek bilgiye algımı kapatmıyorum. Arta kalan insanlar gibi şunu diyorum:
    Türkiye artık çürüyor, vicdanımız çürüyor, zihnimiz çürüyor, insanlığımız çürüyor ve bu hiç iyi değil!

0|0
    0|0
  • insan olarak kalmayı becerememiş yarınızla desen birşekilde.. lakin senin sorduğun biçimde cevaplamam gerekirse baş etmesi zor olmasa gerek. olagan insanlık dışı eylemlere karşı yeri geliyor istemedende olsa göz ardı ediyor (elden bişey gelmediği zamanlr ) yeri geldiğinde diğer yarımla el ele verip yapılması gerekeni sonuç ne olursa yapıyoruz

0|0
    0|0
  • Dogrusu Ben bocalamaya basladim insanlik Allah im bize yardim et dedikce baslarina bomba yagiyor, cocuklar kadinlar yaslilar, inledikce Allah neden yardim etmiyor , gecen suriyeli bir annenin oglunun son anlarim telkin vererek oglum sahadet getir allaha kavusuyorsun diyor bu ne büyük ders, bende yalvariyorum madem dualar Kabul olmuyor Bari biri Atom bombasi atsinda insanlik yok olsun bundan iyi diyorum. bu dünya sanki sadece kafirlerin sadece onlari yasasin müslüman yasamasin, bunun Adi Savas degil resmen insanlik kiyimi. bu böyle devam etmiyecek mutlaka bir Deli cikip kafirlere haddini bildirmeli. yani elinde imkan olan yöneticileri kasdediyorum. artik sadece mucize bekliyorum bu gidisattan halep ne halde yaniyor cayir cayir. rus iti Iran biti isin pici pyd aklina ne gelirse hepsini les kargalari gibi müslüman eti yemekteler

0|0
    0|0
  • insan herseye alisiyor bunu diyen seksen darbesini yasayan amcam..
    bir 30 sene sonra bunlar olacak denseydi inanmazdim dedigi zamanlar oluyor dedi bana ama alisiyorsun iste en nihayetinde

0|0
    0|0
    • 5gün

Dozu artıyor her seferinde çirkinliklerin. Alışmak istemiyorum. Alışmak istemeliliyiz aslında ama bir yerden sonra direnci kırılıyor insanın.

• kanıksamışlık içinde mücadele etmeye çalışıyoruz.. ne rezil rüsva hale düşürüldüğümü göz göre hem de..

0|0
    0|0
  • Yaşadığım yerden memnunum insan olarak yaşıyorum kişiliğimden ödün verdiğim söylenemez ama şu an biraz buruk ruhen donmuş bir haldeyim sevinç ya da hüzün yaşları döken gözlerden damal düşmüyor şaşkın bir haldeyim ilacımın ne olduğunu bende biliyorum

Diğer yandan yaşamaya çalışmaya mücadeleye devam yeni yeni planlar projeler ek iş fikirleri ve çizfiğim ideale ulaşmak için çalışmalar devam ediyor

Dinlediğiniz için tişikir idirim 😊😇

0|0
    0|0
  • Her şeyi benimseyebilen bir kişiliğim var. Türkiyedeki hiçbir şey beni şaşırtmamasının yanı sıra artık alıştım bu karanlığa bırakın biraz daha karanlığa gömülsün, insanlar kendi yozlaşmışlıkları ile kör olurken bizede izlenilecek şeyler ortaya çıkar belki :D

0|0
    0|0
  • Ben travma yaşadığımizı düşünmüyorum
    Travma beklenmedik bir kayıp facia sonrası olur toplum olarak her türlü ölümü kanıksadik artik yurtta yanmayi Madende inşaat da iş kazasından ölmeyi canlı bombaları hepsine alıştık maalesef
    Alttan yavaş yavaş suyu ısıtilan Kurbağalarin kaynar suya tepki vermedikleri deney kazaninda hissediyorum kendimi

0|0
    0|0
  • Alıştım.. Kötülerle iyilere hak ettikleri muameleyi layığıyla yapıyorum. İyi olmak asla yetmez.. Kötüyle iyiyi ayırıp yerine göre gaddar yerine göre sevecen olacaksın.

0|0
    0|0
  • Bazen ayakkabımı bağlayamayacak kadar güçsüz bazen ise tek başıma tüm zalimlere hainlere hak ettiklerini vericek kadar güçlü hissediyorum. Bazen istediğim birşeyi alamamanın üzüntüsünü yaşarken, bazen ise gerçekten zor durUmda olanları yiyecek yemek bulamayanları, gözleri önünde sevdiklerini kaybedenleri kaybettiklerinin uğruna ağlamaktan ötesini yapamayanları düşünüp ne kadar şükretsem yaşadığım hayatı hak etmediğimi düşünüyorum. Kendini bulamayan bu dünyaya bu düzene Nasıl çözüm bulabilirki

0|0
    0|0
  • Sanki özellikle yapıyorlarmış gibi geliyor bana

0|0
    0|0
  • Evet bu sinir stresle yaşamaya çalışıyoruz işte.

0|0
    0|0
  • Konu guzel. Onemli olan teslimiyetir.
    Sadece egitimsizlik ve cahil bilgileri bu hale getirdi cok seyi.

0|0
    0|0
  • stres bozukluğu evet nereye gidiyoruz diom ama şunu söylüyorum kendime 1 gün ölücem ve hersey son bulcak

0|0
    0|0
  • Kendimle baş etmektense dünyayı karartanlarla mücadele etmeyi tercih ediyorum.

0|0
    0|0
  • uğraşmıyorum

0|0
    0|0
  • dünya da sıkıntı yok aslına bakarsan avrupalının hala en büküy erdi hafta sonu mangalımı nerde yaksam et mi domuz mu pişirsem

0|0
    0|0
  • Seni senden daha iyi anlayana dua et ☺

0|0
    0|0
  • Çok duygusallik saçmalamaya yol açar.

0|0
    0|0
  • Enteresan...

0|0
    0|0
  • Bas etmeye calısmıyorum artık

0|0
    0|0
  • İnsanları becerebilmeyi becerdim sadece

0|0
    0|1
  • Korkum insanlar bu tür şeylerden dolayı kafayı yiyecek.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Kötü olaylarla karşılaşıyoruz üzücü bir durum tabiki fakat karamsar olmayıp devam edersek hayata pozitif bakmayı öğrenirsek bunu çevreye yansıtırsak daha iyi olur diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • İleride burda yaşamayı pek düşünmüyorum.

0|0
    0|0
  • yaratıyor

0|0
    0|0
  • Türkiye sınırlarında yaşamak beni mutlu ediyor kendi insanım kendi memleketim ve benjm vatanim ...

0|1
    0|0
    • 7gün

Soruyu anladığına pek emin değilim. Ülkemizin güzelliği konusunda herhangi bir şüphe yok ama bu coğrafyada yaşananlar ve insanlar sorgulanabilir. Mevcut onca şeye rağmen özellikle bir kadın olarak kadının ve dünyaya getirdigin bireylerin yaşam ve sağlık hakkına, bireysel özgürlüklerine vurulan darbeler, kan, savaş görülürken bundan mutlu olmak. Bilemedim...

• 7gün

Dünya böyle sadece bizim ülkemizde mi var bu sorunlar? Hayır ama benim vatanim iyisi ile kötü su ile benim ülkem.

• İnsanlıktan çıktım

0|0
    0|0
Yükleniyor...