Turbanli kadinlara neden bu kadar takiksiniz, ozellikle beyler?

Cok kere karsilastim burada. yok basi kapaliymis ama altina pantolon giymis, yok makyaj yapmis ama musluman degilmis suslumanmis, topuzunu buyuk yapmis vs.
Kendinize soruyor musunuz, ben ne kadar iyi yasiyorum muslumanligi diye? bu tur elestiriler yapabilmeniz icin dort dorluk olmaniz gerekir ki degilsiniz maalesef

Güncellemeler:
8gün Up

3|0
7|27

En İyi Kız Görüşü

• Yorumlardaki cehalete gel.
    Üzülüyorum yurdum insanı için.
    Bakıyorum arkadaşım kapalıları eleştiriyor. Sen onu bile yapmıyorsun demek istiyorum diyemiyorum.
    Erkekler dap daracık pantolonlarıyla kızları eleştiriyorlar. O zaman sen de tesettürünü uygula ve önüne bak, milletin karısına kızına değil, o pantolonunu da bacaklarını belli etmeyecek şekilde giy demek istiyorum ama diyemiyorum.
    Bakıyorum yarı çıplak profil fotoğrafı koymuş erkekler yine kapalıları eleştiriyor. Lut kavminin adetlerini bırak öyle eşeştir demek istiyorum. Diyemiyorum.
    Çünkü bu ülkede hep kapalılar suçlu (!)

3|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Nedense evlenecekleri zamanda tesetturlu kiz arayislarina girip bakire kiz isterler kendileri cok bakireymis gibi. Dis gorunumune gore insanlari dininden tutunda namusuna kadar sorgulamak acizliktir, hainliktir ve ahlaksizliktir! Kendisi cok iyi bir musluman olsaydi baskasinin aciklarini boyle milletin icinde yuzune vurmazdi.
    Hz. Mevlana diyor ki: Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol

5|0
    0|1
  • Adam namaz kılmıyor oruç tutmuyor. Cumadan cumaya müslüman sonra gördüğü kızlara süslüman diyor en çokta buna gülüyorum. Lan andaval ilk kendine bak. Sen ondan üstünmüsün o yine bir adım atmış ya sen olduğun yerde sayıyorsun

5|0
    0|1
  • Onlara laf atılmasının altında söyle bir neden var bu malum partinin örnek gösterdiği kadın modeli türbanlı kadınlar. Ve bu malum parti mensubu insanlar Ayy mini etek giyiyor utanmaz alkol alıyor oje sürüyor dinsiz hadi işine diyor. Öbür malum partililerde sizde türban var ama onun arkasından her b. ku yiyorsunuz madem kendini korumak için türban takıyorsun neden gösteriş için vücut hatlarını belli eden pantolon veya makyaj yapıyorsun diyor. Ve bu laf atmalar ortaya çıkıyor

1|0
    0|0
  • Açık kadın dar giyince problem olmuyor, dini sorgulanmıyor, kapalı giyince olay oluyor.. İşin aslını sana söyleyeyim, dar giyen açıkta olsa kapalı da olsa, ayaklarımın altındadır.. Dar giyen kadın bir seks objesidir, bir peçetedir, başka bir şey değildir.. Bunun açığı kapalısı olmaz..

1|0
    2|1
  • İlgi alanım değiller

2|0
    0|0
  • süslüman ne ak

5|1
    3|1
  • 4 4 lük kim olmuş ki zaten onları söyleyenlerin ben aklından şüphe ederim

4|1
    0|0
  • Birincisi, kullandığın Türkçe takdire şayan gerçekten. İkinci olarak ise, ben şahsi olarak konuşayım. Bir öyle olup bir böyle olan insanları ben açık açık eleştiririm kardeşim, açık ve net. Benim annemde kapalı. Ama ben bir kere ne makyaj yaptığını, ne bir dar pantolon giydiğini, Eşarbının altındaki saçını şekil şukul yaptığını görmedim. Kapalıysan kapalısındır. Buna göre edebini korursun, buna göre hareket edersin. Ama sen kapanıpta kendini boya fırçası ile boyamış gibi sokağa çıkıp altına ise bacaklarına yapışan dap dar pantolon giyersen, ben sana eleştiri yaparım. Kusura bakmasınlar. Neysen o gibi davran. Tesettür, Allah kelamıdır. Moda niyetine kullanmak ayıp ve günahtır. Şimdi bana gelipte sus gerici gibi tabirler ile yorum yapacaklara sesleniyorum. Ben ve benim ailem Cumhuriyetçi ve laik insanlardır. Lakin bu dinimizi bilmeyeceğiz dinimizi yaşamayacağız diye bir sorun teşkil etmez. Vesselam saygılar.

1|1
    0|0
  • kardesim sen sacmalamissin herkes dort dortluk yasiyor diyen yok ama kapali olunca konu farkli oluyor cunku diyosun ki kapali e kapali olunca ne olacak hic bir sekilde vucut hatlari belli olmayacak sen basini orter alta dar pantolon giyersen kapali kelimesinin anlamini yitirdigi andir ama sen guzel bir sekilde kapanir vucut hatlarini belli etmeyecek seyler giymissen zaten kimsenin sesi cikmaz cikamaz daha bugun gordum basi kapali guzel eyvallahta altina etek giymis dizlerinin alt tarafida gozukuyor simdi bu mu kapali yoksa vucut hatlarini ve hic bir yeri gozukmeyen mi kapali

1|0
    4|2
  • Kapanıp, resim paylaşan ve sevgili yapanalra karşıyım. Ha bir de piercing falan dikkat çeken yapan şeyler yaptıranalra

1|0
    0|0
  • Daha geçen bir türbanlı gördüm. Sevdiği çocuğu köşeye kıstırmış öpüyordu :D başı açıklar bu kadar cesur değil lan kendinize gelin bence :D

2|1
    1|1
  • Tesettürün şartları var, o şartları yerine getiremiyorsa hiç kapanmasın daha iyi.

1|0
    1|1
    • 9gün

Kime gore?

• 9gün

Ben önemsiz demedim ondan daha önemli şeyler var ve bunları kimse önemsemiyor namaz kılmayan tesettürlü kız dolu etraf içlerindeydim imamhatipte okudum mescidimiz dolmazdı iki okul değiştirdim 2 sınıftada namaz kılan tek kız bendim 50 kişinin içinde tektim namaz mı önemli tesettür mü? erkeklerden bahsetmiyorum bile cumaya zorla gidiyolardı siz dini kadının tesettürü olarak bildiğiniz için ötekiler tabikide pek umrunuzda olmaz maalesef gercek bu siz namaz kılmamanın önemini biliyor musunuz müslümanım deyip namaz kılmayanlar müslüman mı?

• 9gün

İşte kapanıyorlar lakin içlerinden gelmiyor, aile baskısıyla kapanıyorlar. Eğer o kişi gerçekten içten kapanırsa imanı yüksek olur velhasıl İmanı yüksek olanın, ahlakıda yüksek olur. Günümüzde namaz ibadeti sanki isteğe bağlı bir ibadet gibi algılanıyor. Toplum, "Namaz kılarsan iyi olur. Kılmasan da pek bir şey olmaz." Diye bir hava veriyor insana. halbuki Rasulullah Sallallahu Aleyhi Vesellem zamanında Müslüman olup da O'nun "Sen namazdan muafsın" dediği hiç kimse yok. Bu ruhsat ölümcül hastalara bile verilmemiş. Hiç kimsenin böyle bir hakkı olmaz. İmam-ı Azam Ebu Hanife buyurmuştur ki:“Her namaz kılmayan kafir olmaz, ama kafirler namaz kılmaz”.

• Kafasına ne takiyosa taksın, inanci geregi der saygi duyarim, ama yok öyle muslumanim diye geçinip süslenip püsleniyosa, açık kadının yanında daha çok dikkat cekiyosa saygı göstermem, iticiliğini herzaman dile getiririm.

1|1
    1|1
  • kusura bakma ama simdi yazıcaklarım Allah için kapananlara değil bazıları bu türbanı moda olarak gördüğü için takıntılıyım ben sacını kapatıp daracık kot giyenlere aman sacım görünmesin gerisi sıkıntı değil diyenlere sözde müslüman olup saman altından her seyi yapanlara bu yüzden bütün türban takanlarla arama mesafe koyuyorum

1|0
    0|0
  • Süslüman diyorum evet.

2|0
    1|0
  • muslumanlik bir yasam sekli degildir!!! bunu dusunerek kafayi siyirmis olanalri soyle uzak biryere aliyoruz... din bir yasam tarzi degildir genelleyeyim yani...

dahasida varda agzimi acmayayim saydirmaya degmez simdi

1|0
    0|0
  • Haklisinda basini kapatip altina dar giymek celisiyor ben camiden cikip bara gidip alkol kiz vs yatsam ne dusunulur 😂

0|0
    1|1
  • Haklısın da sadece erkekler değil bazı kızlar da böyle takık bu kadınlara.

3|0
    1|1
  • ben takik degilim hosuma bike gidiyolar :)

1|0
    3|1
  • kapancaksa adam gibi kapansın o ruspu olmasın

1|1
    3|1
    • 9gün

Sen hangi sifatla bunu soylebiliyorsun cidden merak konusu ama seninle herhangi bir sekilde iletisim kurmaya bile degmez

• sade bayan lazım göze batmayan tahrik etmeyen

1|0
    0|0
  • Yapacak baska isi yokku issizin

1|0
    1|1
  • Herkez değil

0|0
    0|0
  • Kim takık neden takık

0|0
    1|0
  • Çünkü türbanlılar dini geregi yaptıgı birşey ama din adı altında birçok yapılmaması gerekeni yapıyorlar

1|0
    0|0
    • 9gün

Sadece turbanlilar mi musluman?

• 9gün

Ne anlamda soyguncu?

• 9gün

Tarikat adı altında para toplayıp toplumu ayrıştırma, kendi şirketlerini kurma din ticareti

• bu kapanmak kavramının amacı nedir? yani size göre değil dindeki amacı nedir? Tamam yüzün güzel olur insanlar bakar, vay canına diyebilir ancak kapalı bir insan için şu cümleden fazlası kurulamadığında, tesettürlü sayılabilirsin.
    Tesettürün ilk amacı karşı cinsi tahrik etmemektir. Yani sokağa çıktığında insanların dikkatini çekip kendine baktırmamaktır. bir kilo makyaj yapıp kendisine bakana "ne bakıyorsun" diye azarlayan çok insan gördüm. İbadet için kapananlarla, süs için zorunda kaldığı için belli nedenlerden dolayı kapanan insanların sayısında büyük bir fark var. Şöyle özetlemek gerekirse, sen kapalı olduğun halde, hadi evlendiysen güzel görünmeni sağlayan kıyafet ve zımbırtılardan yana sorun yok ama, bekar ve kapalı olduğun halde, bir milyon tane makyaj setin varsa, gardrobun değişik (!) kıyafetlerle doluysa kusura bakma sende mecburiyetten kapanmışsındır ibadetten değil.

1|0
    0|0
    • 9gün

katılıyorum

• 9gün

"Vay canina" kuranda mi geciyor 😂
      makyaj yapan insan kendisine yapiyor oz saygi diye bir sey var.
      Mecburiyetle alakasi yok zaten zorla yapinca bir anlami yok demek ki o kadarini yapabiliyor

Kızlar Ne Diyor 6

• Kapalıların bazı şeylere dikkat etmesi gerekiyor çünkü. Göze batmamaları gerekirken bordo ruj sürmek hangi mantığın eseri? Süslüman olan çok var içlerinde. Bir topuz yapıyorlar bülbül yuvası ya. "Kadınların başlarının deve hörgüçlerine benzetilmesi çeşitli bağ ve sargılarla sararak onları büyüttükleri içindir. Saçların deve hörgücüne benzetilmesi saçların açık veya kapalı olarak toplanıp yüksekçe bağlanması şeklinde de anlaşılabilir. Açık olarak yapanlar daha büyük günah işlemekle beraber kapalı olanların da dikkat etmesi gerekir." Kendime de soruyorum, İslamı burada çok iyi yaşıyorum ya da çok kötü yaşıyorum diyemem ibadetin gizlisi makbuldür. Ona kalırsa kimse dört dörtlük değil. Kafa kapalı ayakkabı açık, yarım kol giyilmiş, makyajla namaz kılan mı dersin, türbanı uygun bir şekilde takmayıp boynunu gösteren mi dersin. Böyle olmaz bu iş.

2|1
    0|1
  • Herkesi elestirenler genellikle kendisi bol gunah isleyen insanlardir ayyy pardon onlar erkek oldugu icin gunah olmuyordu degil mi :)))) resmen komedi

4|0
    0|1
  • Elestrmiyorum biseyde demiyorum dedigin gibi ben ne kadar yapabiliyorum.

2|0
    0|0
  • Sorunlular çünkü

2|0
    1|0
  • Başı açıklara rahat yaşam hakkı verilmediği için. Etkiye tepki.. Kutuplaşıyor insanlar.

1|1
    0|0
  • Seni taktir ediyorum tesettürlüyüm ve rteü de okuyorum. Evet topuklu ayakkabı giyiyorum evet bazen bileğim gözüküyo belki birazda makyaj yapıyorum ama hiç kimsenin beni eleştirme hakkı yok onlarda kusursuz değil ki. Gir itiraf sayfasına tek dertleri topuklu ayakkabımız gerçekten çok güzel ifade ettin inşallah bigün herkes senin gibi düşünür

2|0
    0|0
Yükleniyor...