Helal kesim olmayan et haram mi?

Ben yurtdisinda oturuyorum. Burda helal kesim et satan kasablar var.
Fakat marketlerde satilan etler helal kesim degil sonucta... Merak ettim, illa helal kesim mi degil mi arastirmak mi lazim? Helal kesim olmayan et haram lokma olarak mi sayilir (ornegin ha domuz yemissin, ha helal kesim olmayan et)?

Bu arada. Yahudiler de helal kesim et yiyorlarmis, fakat onlarda "helal" olarak degil, baska bir isimle adlandirilmis... Ve onlarin "helal kesim" olan etini muslumanlar yiyebilirmis, biliyormuydunuz?

0|0
5|7

Erkekler Ne Diyor 7

Kızlar Ne Diyor 5

• Etin arkasında helal kesim olduğuna dair bir damga olur yesilli o zaman helaldir mesela burger ya da mc donalds böyle helal damgası var ve önemli helal et yemeniz helal kesim yapan yerlerden yapın he hiç mi yemiyoruz? yiyoruz ama bile bile yemek ayrıdır

0|0
    0|0
  • Hiç araştırmayı denedin mi ''helal'' hangi ete denir? Ne zaman helal olur? Bunu öğrendiğinde helal olmayan bir etin de haram olup olmadığını öğrenmiş olursun. Bu arada Avrupa da artık normal marketlerde de helal kesim et satılıyor. Henüz bu her ülkede olmasa da bir çok Avrupa ülkesinde büyük marketlerde var. Zaten aşırı et tüketimi sağlığa zararlı.
    Anlayacağın... o kadar nimet varken, yaşadığın yerde her köşede helal ete erişiminin olmaması çok da büyük bir kayıp olmasa gerek.

0|0
    0|0
  • evet haram

0|0
    0|0
  • Bilmiyordum öğrendim.

0|0
    0|0
  • Evet helal kesim olmayanlar haram ve haram oldugunu bilerek yemek çok gunah ve haram yenilirse 40 gün ibadet kabul olmaz

0|0
    0|0
    • 3gün

İbadeti kabul olur ama faziletini alamaz

• 3gün

@sananeeeeeeeeee ibadeti kabul olmaz diye biliyorum

• 3gün

Evet ibadeti kabul olmaz ama üstünden sorumluluğunu atar borcunu öder sadece fazileti alamaz mesela namazın manevi fazileti vardır insanı daha fazla islama yaklastırır günahlardan alıkoyar daha fazla yakınlastırır Allah ile yani kişi bunlardan mahrum kalır ama borcunu ödemiş olur

Yükleniyor...