Toplumumuzda kadınların mı özgüveni daha yüksek, erkeklerin mi?

Toplumumuzda kadınların mı özgüveni daha yüksek erkeklerin mi? Nedeniyle birlikte lütfen :)

• Erkeklerin
    45% (30)30% (11)40% (41)Oy Ver
  • Kadınların
    47% (31)65% (24)53% (55)Oy Ver
  • Diğer...
    8% (5)5% (2)7% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
9gün İnsanlar egoyla özgüveni karıştırıyor malesef ego her insanda vardır ön beyindedir ön beyin ego-ıd ve süper egodan oluşur halk dilinde egoyu anlatayım mesela biri sana salak dedi egon olmasa bunalıma girersin çok kötü olursun ama egon senin salak olmadığını söyler ama egonu çok besleyerek zıvanadan çıkarsan hatalarını göremezsin biri seni eleştirdiğinde kabul etmezsin hatalarını kabul etmezsin vs üstelik rezil olmaktan fena halde korkarsın özgüvenli adam kendine hep güvenir ve eleştire açıktır.

0|0
18|8

En İyi Kız Görüşü

• Erkekler herşeyi yapabilme hakkına sahip olduğu (!) için erkekler daha özgüvenli

0|1
    0|0
    • 9gün

yok abartma :)

• 9gün

Kızlar çok düşkün böyle şeylere bence sende öylesin bu kadar sorduğuna göre onu bunu stalklamalar falan

• 9gün

Yok bana çok yapıyorlar ondan sordum :D

En İyi Erkek Görüşü

• özgüven kişinin karakteri ile ilgili bir durum kadın erkek fark etmez

0|1
    0|0
    • 9gün

bencede öyle ama gözleme dayalı genellemeleri merak ederim

• 9gün

özgüven kişinin kendinde oluşur gözleme gerek yok sen onu karşı tarafa hissettirmen lazım

Kızlar Ne Diyor 17

• Kadınların yüzlerine yaptıkları badanayla üstlerine giydikleri 5 karış kumasla en çirkini bile kendini bir halt sanıyor

0|2
    0|0
    • 9gün

malesef ama buda ayrı bir özgüvensizlik bir insanın yüzünü boyayıp dışarı çıkması ve bir sivilce çıktımı bunalıma girmesi büyük bir özgüven eksikliği

• 9gün

Haklısın ama onlara göre öyle değil kardeşim

• Bana göre her iki tarafta bazen aşırı özgüven patlaması yaşayabiliyorlar.

0|1
    0|0
  • Erkekler istediği gibi olabiliyor istediğini boşayabiliyor istediğiyle yatabiliyor ama ataerkil bir toplum olduğumuz için kadınlar ne yapsa suçlu oluyor ondan dolayı kadınların özgüveni genel olarak daha düşük.

1|1
    0|0
    • 9gün

son zamanlarda bu değişmedimi sence?

• 9gün

tacizciler hadım edilmeli tecavüzcüler idam edilmeli bu arada feminizmin erkek düşmanı olan çeşitleri bulunduğu gibi feminizm kadıncılık hareketidir ve desteklenmesini önermem daha birleştirici unsurlar olmalı direk insan hakları korunmalı

• 9gün

Ben Feminizmi destekliyorum uç düzeyde değil bütün erkekler kötü şeyler yapmıyor sonuç olarak ama bugün bir tacize veya tecavüze uğrasan ilk sana yadım edecek kişiler onlardır eşcinsel kişilerin haklarınıda savunurlar hem.

• Konuşmalarımızı yönlendiren duygularımızdır. Kadınlar duygularına daha çok hakimler. Bundan sebep daha dazla kendine güvenli oluyorlar. Ama bu erkekleri daha aptal değil daha alıllı yapar.

0|1
    0|0
    • 9gün

kadınların duygularıyla düşündüğünü ve daha hakim olduğunu erkeklerinse daha çok mantıkla hareket ettiğini söylüyorsun sanırım :) özgüvenle ne ilgisi var :D?

• 9gün

konuşmalarımızı yönlendiren duygular erkek içinde kadın içinde geçerlidir. Konuşmada başarılı olanın kendine güveni yüksek olur.

• ataerkil bir toplumuz bu tuzden erkekler

0|1
    0|0
  • ikisinin de değil. sadece dışarıdan öyle gösteriyorlar

0|1
    0|0
  • Cinsiyetle alakası olduğunu düşünmüyorum

0|1
    0|0
  • Erkeklerin ozguveni kadinlarin egosu yuksek sanirim

1|1
    0|0
  • Özgüven cinsiyete bakmıyor.
    Günümüzde iyi kötü güzel çirkin cahil bilgili herkes özgüven sahibi olmuş.

0|1
    0|0
  • Kadınların :D bizimm

0|1
    0|0
  • Oğlanların

0|1
    0|0
    • 9gün

nedenleride alayım

• 9gün

ilerde kızım olursa iyi davranıcam zaten sonra az ilgi gördülermide kezbanlaşıyolar makyajla mutlu oluyolar vs iyi davrancam derken teyzeye kukunu göster kızım demem ama severim ilgilenirim yani :) oğlan kız ayırmamak lazım ilgi alanlarına göre yetiştirmek gerek erkeğe top araba alıyosan kıza bebek çay takımı almak gibi

• 9gün

En doğrusunu yaparsın bu ara güncellemeleride yeni gördüm erkekler daha öz güvenli kızlar daha egolu bence 😂

• Kadinlarin

0|1
    0|0
  • Kimde daha fazla bilemeyeceğim ama erkeklerde daha boş bir özgüven var.

0|1
    0|0
  • Okumuş kadın ve cahil erkeklerin özgüveni yüksek

0|1
    0|0
  • hadi ama bu biz kadınlar özgüvenimiz sayesinde varız ne demiş filozof her başarılı adamın arkasında bir kadın vardır bence özgüvenden bahsetmeyelim bence

0|1
    0|0
    • 9gün

Çok dogru

• 9gün

Küçük esnafı mi izledin bugunlerde

• 9gün

@1kedi açıkçası hiç izlemedim

• Kadınların çünkü Seksi vücutlarıyla özgüven leri yerine geliyor

0|1
    0|0
  • Erkekler tabikide sosyal baskıya maruz kalmıyor. Kadın her türlü eziyeti çeker, ezikleştirilir.

1|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 7

Yükleniyor...