Ülkemizde Müslümanlar baskıcı değil mi sizce de?

Ülkemizde Müslümanlar baskıcı değil mi sizce de?
Mesela dinsiz insanlara küfür hakaret vs ediyorlar ya da başka dinden olan insanlara neden Müslüman değilsin, Müslüman ol diye baskı yapıyorlar. Hepsi değil tabiki ama siz de biliyorsunuz var böyleleri.
En basitinden babaannem. Annem eskiden Ortodoksmuş. Babamla evliliğinin ilk yıllarında değiştirmemiş dinini. Daha sonra babaannemin baskısına laflarına dayanamayıp Müslüman olmuş. Ama hala İncilini ve haçını saklıyor. Hatta 4 doğumunda da haçını yanına almış. Annem ne kadar artık Ortodoks değilim dese de ben hala o dine inandığını düşünüyorum.
Bu tip baskıların sebebi hoşgörüsüzlüğün sebebi nedir sizce?
(İslama laf etme diye saldırmasın kimse burda çok farklı bir konudan bahsediyorum.) Hakaret edeni de engelliycem haberiniz olsun.

0|1
11|21

En İyi Erkek Görüşü

• kısaca müslüman işi, müslümanlığın özü bu diyebiliriz.
    müslümanlık paket halinde gelir, içinde bir çok insanlık dışı muameleyi de pakete dahil olarak farkında olmadan alırsın.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kaç yıllık dinsizim daha gidip bir kere bir Müslümana neden inanıyorsun ki diye sorup inanmaması için ikna etmeye falan çalışmadım.
    Ama sürekli durup dururken gelip laf çakan, Müslüman olmam için ikna etmeye çalışan, hatta sırf onların dinine inanmadigim için ahlaksız ilan edildiğim Müslüman kitle ile karşılaşıyorum.
    "dinde zorlama yoktur" diyen bir kitaba inandıklarını söylüyor ama aslında gerçekte kitapta yazdığı gibi "sizden olmayanı öldürün" emrini uyguluyorlar. Bunu belki fiilen yapmıyorlar ama psikolojik olarak yapıyorlar.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Baskın olan topluluk zaten baskıcı tayfalardan oluşuyor :)

Bütün müslümanlar değil tabiki de, zaten olanlar baskın olan mevkilerde, baskın olan statülerdeler, o yüzden sözleri daima ağırlık oluşturuyor, yaptıkları da dahil.

Örnek aldıkları var, örnek aldıklarına göre ilerliyorlar. Cehalet ve inanç birbirine karışınca batıl doğuyor. Biz Batıldan hançer yiyen bir milletiz.

cut.

1|0
    0|0
  • Musluman diyerek genellestirmen cok sacma cunki Islam bunu temsil etmiyor. Islamda kimse birisini dinsel konuda zorlayamaz. Ayrica insanlari boyle genelesstireceksek kendisiyle ayni irka, dine, veya dusuncelere sahip olmayan her grup icinde kufur ve hakarete yonelen insanlar var. Bunu yapan kisiler bence muslumanliklarini sorgulamalidir cunki Islam dinene inanip musluman olan bir kisi verebilecegi en anlamli agir cevap sessizlikdir. Bence Turkiyede Islam mi bir din degilde bir kultur olarak goren insan sayisi cok ve bu yuzden boyle olaylar yasaniyor. Sorsan herkese muslumanim der ama gercek manada Islam'i dusunceleri tasimaz. Annenin dini kendine sana Ortodoks degilim diyorsa senin ona inanip inanmaman birsey degistirmez hee Hristiyanligi benimsiyorsa sakin annen oyle zaten diye bir dusuncelere girme. Kendin dogru ne olduguna inaniyorsan o dogrultularda yasa. Bu bukadar basit. Cunki gordugun gibi babaannenin yaptigi yanlis zincirlenip devam eder tipki annenin inanmadigi bir dini kabul etmis olmasi gibi. Bence sen iyicene bir sorgula ama onyargilar varsa sayet Islam'a onlardan bir kurtul cunki gunumuzde kisiler dogru Islam'i temsil etmekde zorlaniyorlar. Kisiler uzerinden gitme mantik uzerinden git. Hristiyan olup kutsal uclemenin mantiksiz goren ve musluman olan ve Islam bazi "muslumanlardan" daha iyi yasiyan kisiler var.

0|0
    0|0
    • 9gün

Ben hiçbir dine inanmıyorum ve burda konu benim dini düşüncem değil
      Ben İslamı araştırdım bana mantıklı gelmedi. Bu kadar basit.
      Her dinde var bu tür zorba insanlar evet sadece Müslümanlarda değil ama ben kendi toplumum adına konuşuyorum diğer toplumlar ilgilendirmez beni

• 9gün

gecmisde bir cok savasin oldugun donmelerde ve kadinin erkege bagli oldugunda dolayi kadin ortada kalmasin diye kendi rizasiyla bir erkegin cariyesi olabiliyordu. Veyahut gidip baskasinla evlenebilirdi. Yani kimse kadini zorlamiyor benim cariyem ol diye. Bende tam bilmiyorum cunki dusunmem hic cariyem olsun senin bir musluman olmayarak kafani bu tur sorulara takman gibi bana komik geliyor. Soyle ornek vereyim mesela ama yinede gunumuzde zina yapip fuhus icinde olan kadinlar nasil zorla yaptiriliyorsa Islam buna cozum uretirek cariyelik ile ilgi emirler veriyor. Bir kadinin rizasi olmadan erkegin cariyesi olmiyacagina gore burda ne gibi bir problem var ben anlamiyorum. Bu tamamen kadina bagli. Hee yinede insandan insana degisir bir adam inaniyorsa Allah emirlerine ters gelmiyecegini ve esinin rizasini almissa ortada kalan kadinda raziysa cariyesi olmaya onlarin bilecegi is. Acikcasi ben esimdende kabul almissan cinsel icerik olmadan yardim eli uzatirim maddi anlamda gecinmesi imkan vars

• 9gün

Şu an bir bence yazıyorum.
      Daha fazla rahatsız etmezsen beni sevinirim.

• islam hoş görü dinidir demeyi bilirşer ama

1|1
    0|1
  • İnsanlarımız eğitimsiz liğinden dolayı olabilir ve insanlar doğruyu göstermenin yöntemini bilmiyorlar zorla mayı tercih ediyorlar

1|0
    0|0
  • Akpkk grubu bide arapco ülkucu kesim ve de kürtler hepsi bu zihniyetin urunu

1|1
    0|0
  • Müslüman müslümanız der ama araştırma falan yok düz müslüman... birinin sorusu mu var yok o dinsizdir denir bugün örneğini yaşadım... Dinlere saygıları yok. Bugün yaşadığım hikeyeyi öğrenmek istersen anlatabilirim...

1|0
    0|0
    • 9gün

Anlatabilirsin dinliyorum

• 9gün

Derin mevzular... Ya çok zeki olacaksın ya da araştırmak için bolca vaktin

• 9gün

Öyle

• Ateistlerde müslümanlara baskı yapıyor diyen andavallar gelmeden...

2|0
    1|0
  • Çoğu evet

1|0
    0|0
  • Kesinlikle haklısın. Baskıcı ve kötüler.

1|0
    0|0
  • Yani türkiye yıllardır böyle baskıcı toplum ama yani herkesin dini kendine yani zorla müslüman hristiyan yahudi siyonist vb dinleri zorla yaptirmak özgürlüğü kısıtlamak her insan kardestir sonuçta hepsi bir tanrinin dini

1|0
    0|0
  • İSlamın var oldugu topraklara bak insanlar bırbırlerını öldürüyor, tecavüz, katliam, ahlaksızlık hep bizde bunların tek sebebi cahillik adam inandıgı dinin kitabını açıp okumaktan acizken tutup gavur diye diğer dinden insanları ötekeliştiriyor. O beğenmediği gavurun yaptığı arabaya binip, telefonunu kullanır ama.

1|0
    0|0
  • Maalesef durum böyle.

1|0
    0|0
  • Onlar çakma müslüman Kurandan bir ayet oku desen okuyamazlar

1|0
    0|0
  • çoğu baskıcı aydın müslümanlarda var hakikaten bu konuyu il edinmiş ama baskıcı çok

1|0
    0|0
  • Bence baskıcı olmayanlar çoğunlukta.

1|0
    1|2
  • her yerde öyle

1|0
    0|0
  • Öncelikle İslam kusursuzdur sadece biz insanlar inancımızı uygularken yanlışa düşüyoruz. Sizin durum biraz farklı çünkü dipdibe iki insan haliyle çatışma olur. Ama sokakta vb yerlerde kimse musluman değilsin diye kımseye hakaret etmez. En azından ben görmedim. Yakın çevremde ateist insanlarda var ama hiç birini yadırgamam

0|0
    0|0
    • 9gün

Ben dışarıda dinsizim diye söylemiyorum malum dinsizleri öldürmeye çalışan bir grup var
      Sen yadırgamıyor olabilirsin ama bu sitede bile dinsiz oldugum için küfür hakaret tehdit aldım
      Ayrıca İslam dahil bütün dinlerin kusurlu olduğunu düşünüyorum.

• Değil.
    Münafıklarla müslümanları karıştırmayalım.

1|0
    0|0
  • hayır.

1|0
    0|0
  • sen dua et şeriatla yöneltilmiyorsun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Hak din islamdır. Bre kafir. Az Kuran oku 😂😂 Ay dayanamadım 😅😅

Artık nasıl dinse "o Müslüman değil bu Müslüman değil" diye diye herkes birbirini çıkartıyor 😂
    Aman banane ya kendine hayrı olsa bu dinin, gelişmiş bir İslam ülkesi görürdük 😂

1|0
    0|0
  • Bu kesinlikle insana bağlı bir şey sonuçta Hristiyan olup baskıcı olanda var Yahudi olup baskıcı olanda keza seninde dediğin gibi Müslüman olup baskı yapanda. Bu kişi ile alakalı kesinlikle

1|0
    0|0
  • en basiti müslüman ülkede yaşıyoruz diye herkes müslüman olacak değil önce bunu idrak etmeliler. gerçi bu ülkede ne düzgün ki bunu anlasınlar.

2|0
    0|0
  • Bu konuda sana katılıyorum. Müslümanlık hoşgörü dini diyoruz da inananlar hoşgörülü olmadıktan sonra fark etmiyor.

1|0
    0|0
  • Her Müslümanı aynı kefeye koyamazsın. Geri kafalı olanlar çok var evet ama hepsi 1 değil.

2|0
    1|0
  • Atesitlerde muslumanliga dil uzatiyor😀

1|1
    2|1
  • Çünkü çoğu kimliklte müslüman çoğu kurana tabii olmayan müslüman çoğu hala kuranı arapça okuyarak sevap kaZanacağına inanıyor ve çoğu kuranı türkçe okumuyor, anlamıyor

1|0
    0|0
  • Bu sadece Türkiye'de olan bir durum değil.
    Her Ülkede kendi dininden olmayanları büyük bir topluluk dışlıyor vesaire hakaret ediyor.
    Bizim ülkemizde de var böyle yobazlar ne yazık ki.
    Kimse kimseye karışamaz herkesin farklı dini düşünceleri var bu bir gerçek.

0|0
    0|0
  • Ben onlara Müslüman yobaz diyorum.

1|0
    0|0
    • 9gün

İnsanların düşüncelerine saygılı olmadıkları için hoşgörü islamda var ama o süslümanlarda yok maalesef. Kim Hangi din ve ırktan olursa olsun saygı duymak durumunda.

• baskici sensin galiba

0|0
    0|2
Yükleniyor...